id: 7cz8mp

NIE JEST KOLOROWO - Wsparcie polskich dzieci na Wschodzie

NIE JEST KOLOROWO - Wsparcie polskich dzieci na Wschodzie

Nasi użytkownicy założyli 1 188 036 zrzutek i zebrali 1 250 266 581 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Projekt NIE JEST KOLOROWO to akcja charytatywna organizowana od 2015 roku przez Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego. Przeprowadzana jest głównie na terenie placówek edukacyjnych na Pomorzu. Dotychczas w projekcie udział wzięło ponad 200 szkół oraz innych ośrodków edukacyjnych. Dzięki ich wsparciu mogliśmy osobiście przekazać zeszyty, kredki, tornistry i inne potrzebne pomoce naukowe tysiącom młodych Polaków na Kresach. Osobiście odwiedzaliśmy szkoły i przedszkola, do których trafiła pomoc, aby lepiej poznać uczniów oraz nauczycieli, ich potrzeby, a także żeby z bliska przyjrzeć się ich ciężkiej pracy na rzecz codziennego podtrzymywania polskości.


📌 Przedmiotem zbiórek są nowe przybory szkolne (pióra, długopisy, kredki, plastelina, farbki, zeszyty, bloki rysunkowe, plecaki oraz wszystkie inne materiały, które są niezbędne do nauki i rozwoju uczniów).


📌 W tym roku zbieramy także chemię gospodarczą (mydła w płynie, środki do mycia podłóg, okien, naczyń, WC itp.), z której niedoborem boryka się wiele szkół na Kresach.


📌 Wsparcie finansowe potrzebne jest do zakupu kartonów, paliwa oraz wynajęcia środków transportu, dzięki którym osobiście dostarczymy zebrane przybory oraz pozostałą pomoc do polskich placówek na Wschodzie


x196886a8af7c71d.jpeg


Stowarzyszenie Traugutt.org w ciągu poprzednich lat zbierało doświadczenie oraz nawiązywało ścisłe kontakty ze szkołami, przedszkolami, szkółkami działającymi na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie. Posiadamy odpowiednie doświadczenie i znajomość środowiska. Pragniemy, by akcja NIE JEST KOLOROWO nie była tylko zbiórką przyborów szkolnych, a rozwijała się jako projekt mający na celu, oprócz pomocy czysto materialnej, inicjowanie działania budującego i podtrzymującego polskość na Wschodzie wśród najmłodszego pokolenia.


d1db4e2add8fd39f.jpeg

Zobacz ile zrobiliśmy do tej pory

- poprzednie edycje akcji Nie jest kolorowo

- media o Nie jest kolorowo na przestrzeni ostatnich lat


Zajrzyjcie na stronę projektu NJK oraz na profil akcji na Facebooku

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 11

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
AD
Anna D. Klasa 2b
100 zł
AJ
Klasa 3d SP Pszczółki
75 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
PW
Paulina
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków