id: 7d8jn7

Bezpieczna przestrzeń dla Ryszarda i Petry

Bezpieczna przestrzeń dla Ryszarda i Petry

2 530 zł 
z 5 600
45%
zakończona 31.07.2021r
40 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Hej wszystkim, udało się ! Woliera już stoi, a nowy dach codziennie zalewany jest hektolitrami deszczu i daje radę. Króliki mają się wspaniale, a koty chcą mieszkać w tejże wolierze. Chyba zadowoliliśmy 4 zwierzaków, więc inwestycja się opłacała. Dawid, który wykonywał wolierę, naprawdę się sprawdził, sam wyspawał też przepiękną furtkę ze specjalnym zamknięciem, aby nikt już nie otwierał sobie drzwiczek zębami. Zobaczcie w filmie krótką relację! To dzięki wam stało się to możliwe. Dziękujemy!


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Zostało nam 3 dni do końca zbiórki na wolierę. Nie miałam nawet czasu, aby za bardzo promować tej zbiórki, bo adopciny żółwicy nas pochłonęły czasowo.


  Nie jest też łatwo zbierać pieniądze na zwierzęta, które są szczęśliwe (w moim mniemaniu), nie mają żadnych złamań, nie wymagają natychmiastowej pomocy, nie zostały znalezione w rowie, ale ich życie nie zawsze było takie dobre. O ile Petra codziennie doświadczała stresu i głodu, to Ryszard miał okropne życie. Choć nie znam jego historii do końca, to wiem, jak wyglądają testy na zwierzętach. Takie testy mogą trwać nawet do 100 dni i więcej, zamyka się zwierzęta z unieruchomioną głową, aby się nie wylizywały, zakrapla im się różne środki do oczu, albo na skórę. Niezależnie jak szkodliwe są te środki, to sam fakt bycia w takim stanie jest przerażający, tym bardziej że zwierzę nie wie, co się stanie dalej, nie może sobie uzmysłowić swojej sytuacji. Każdego dnia, gdy widzę Ryszarda, mam ten mały ból w sercu, przypominający mi o bezsensownym znęcaniu się na zwierzętach w laboratoriach.


  Dlatego z Krysią, chcemy dać naszym podopiecznym najlepszą starość, bezstresową, pełną jedzonka i miłości.


  W tym momencie chciałabym podziękować wszystkim, którzy nas wsparli w zbiórce, choć nie osiągnęłyśmy 100% celu, to bardzo dużo nam pomogliście. Na palcach rąk mogłabym policzyć, osoby, które są nam bliskie, a odzew był zaskakujący. Dziękuję!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Hej mamy już 12 % to niesamowite! Mam nadzieję, że wkrótce uda nam się zamówić materiały.

  Sprawa wygląda tak:

  • 1700 to koszt robocizny (wymiana dachu, budowa woliery)
  • 2680 tyle nas będzie kosztowało ogrodzenie z gotowych paneli, które będą tworzyły bezpieczną przestrzeń
  • 1060 tyle wstępnie zapłacimy za materiał na dach + rynnę, która jest bardzo ważnym elementem tej budowli

  Mamy nadzieję, że nic w kwestii cen się już nie zmieni, ale mamy też doświadczenie z tym związane i nigdy nie jest tak pozytywnie jak się zakładało :)

  Tymczasem dziś, znalazłyśmy kolejne zwierzę, które będziemy obserwować, bo pan Jeż, pojawił się w dzień przy garażu. To daje nam w tej chwili 9 zwierząt pod opieką.


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóż nam zbudować bezpieczną przestrzeń dla królików Ryszarda i Petry

yece6ce869e850e5.jpeg

Poznajcie Ryszarda i Petrę, króliki dosłownie uratowane w ostatniej chwili od śmierci.

Petra miała być królikiem miniaturką, prezentem dla dziecka, jednak gdy za szybko przybrała na masie, została oddana do hodowli. Jej los był przesądzony, po osiągnięciu pewnej masy, miała zostać zabita na mięso. Przypadkiem, odwiedzałam gospodarstwo, w którym mieszkała Petra, właściciel zaproponował mi oddanie jej, bo była zbyt przywiązana do ludzi i wyjątkowo nie potrafił jej zabić. Gdy spojrzałam w jej oczy, wiedziałam, że zostanie z nami na zawsze.

r8edccb4e758ee6b.pngRyszard nie miał lepszego losu, to królik doświadczalny, urodził się w laboratorium, gdzie przeprowadzano na nim testy. Jego nóżki nigdy nie stąpały po trawie, a jego oczy nie widziały światła dziennego. Ogrom testów wykonywanych na królikach takich jak Ryszard, jest niewyobrażalny i sprawiający ogrom cierpienia. Wkrótce Ryszard stał się zbyteczny i miał zostać poddany eutanazji, dzięki Fundacji Lab Rescue trafił do naszego domu.

h07c7ed219df9cf1.png

sf0e2646040fe51c.jpegTo już drugi partner Petry, Johnny mieszkał z nami ponad rok, ale nie udało nam się uratować go, przez zaniedbanie poprzednich właścicieli trafił do nas w opłakanym stanie, walka o jego życie była pełna stresu i cierpienia. Niestety po śmierci Johnna, Petra podupadła na zdrowiu i zaczęła chorować, bo Petra to ten typ królika, który musi się kimś opiekować. Gdy pojawił się Ryszard, Petra odzyskała zdrowie i nastrój.


Pod naszą opieką w tej chwili jest 8 zwierząt, ta liczba czasami się zmienia, bo dochodzą do tego jeże w potrzebie i inne koty. Każdej znajdzie staramy się pomóc na tyle, ile możemy. W ciągu ostatnich lat udało nam się uratować lub pomóc kilkunastu przypadkowym zwierzętom, jednak w tej chwili to my potrzebujemy wsparcia.Na co zbieramy?


 • Nowy Dach

Petra i Ryszard mieszkają w pomieszczeniu gospodarczym, które kupiłyśmy razem z domem. Jest całkiem spore, ale właśnie zaczął przeciekać tam dach, który wykonany był z czegoś przypominającego karton, rynna się urwała po kilku ulewnych deszczach i całe pomieszczenie zaczęło nabierać wilgoci.

qfc9318026b89018.jpeg

 • Bezpieczna Woliera

Obecnie królisie korzystały z małej składanej woliery w ogrodzie, jednak przenoszenie ich do niej skutkowało ogromnym stresem. Króliki w momencie podnoszenia ich na ręce są przerażone dokładnie tak, jak w momencie ataku przez drapieżnika, obie sytuacje mogą zakończyć się zawałem.


Dostęp do wybiegu w zimie jest zupełnie niemożliwy, bo nie mają w niej schronienia przed warunkami atmosferycznymi, dlatego chcemy zbudować wolierę połączoną z ich domkiem, aby w każdej porze roku mogły bezpiecznie z niej korzystać i schować się do domku, gdy jest taka potrzeba. Woliera ta, będzie zamknięta od góry, co dodatkowo ochroni je przed atakami drapieżnych ptaków.


Niestety po remoncie domu i opiece nad 8 adoptowanych zwierząt oraz odchowaniu 7 znalezionych kociaków, nasze finanse na takie projekty się mocno skurczyły. Starą wolierę jeszcze w tym roku przejmie adoptowana 28-letnia żółwica. Mamy nadzieję, że wesprzesz nas choćby złotówką i pomożesz zapewnić bezpieczny i komfortowy dom, dla Ryszarda i Petry <3

Więcej o naszych zwierzętach przeczytasz tu: https://hodowlaslow.pl/bezpieczna-przestrzen/

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 40

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 279 zrzutek

i zebrali

837 987 270 zł

A ty na co dziś zbierasz?