Aktualności1

  • Po miesiącach spotkań, pracy i potu uruchamiamy stronę na Facebooku, witrynę internetową i zrzutkę ESZOK.org. 

    Zapraszamy do wspierania.

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

ESZOK (elektroniczny system zarządzania odpadami komunalnymi) to przełomowe rozwiązanie, które ma przyczynić się do zwiększenia liczby segregowanych śmieci. Chcemy wprowadzić specjalne naklejki działające w oparciu o technologię radiową. Każde mieszkanie miałoby otrzymywać komplet nalepek różniących się przypisanymi frakcjami śmieci. Mieszkaniec, chcący zanieść worek do kosza, musiałby dobrać odpowiednią naklejkę i nalepić ją na odpowiedni worek. Wiaty śmietnikowe zostałyby wyposażone w czytniki, które otwierałyby drzwi po wykryciu worka z przymocowaną nalepką. Każdy pojemnik byłby wyposażony w specjalny czytnik, który rozpoznawałby czy worek został wrzucony poprawnie. W wypadku złej segregacji uczynek zostałby zapisany na serwerze i przypisany do adresu sprawcy, co umożliwiłoby bezproblemowe wskazanie winnego. Poza tym, anonimowe dane dotyczące wyrzucanych w danej lokalizacji odpadów będą dostępne do wglądu na stronie eszok.org.


Podstawową korzyścią, którą przynosi projekt (a zarazem która była ideą motywującą do jego stworzenia) jest poprawna segregacja śmieci, a - co za tym idzie - przyczynienie się do ratowania naszej Planety w myśl ekologii. Poza tym, system ESZOK umożliwi namierzenie osób, które niepoprawnie segregują śmieci. Dzięki temu, w przypadku chęci ukarania karą pieniężną wspólnoty mieszkaniowej, będzie można wskazać winnych i tylko ich obciążyć odpowiednią opłatą. Jeśli projekt uda się wdrożyć na większym obszarze (więc odsetek źle segregowanych odpadów zmaleje), to możliwe będzie zmniejszenie opłat śmieciowych (jednak to nie należy do naszych kompetencji - może być jedynie wynikiem naszych działań). Druga grupa beneficjentów będzie mogła wykorzystać udostępniane dane nie tylko do celów edukacyjnych. Dane te, mogą być przydatne dla różnych analityków czy firm wywożących odpady. W przyszłości będzie można wzbogacić stacje (w wiatach) o czujniki temperatury czy smogu.


Jeśli uda się nam zebrać więcej pieniędzy niż mamy przewidziane w progu, to fundusze "z nadwyżki" przeznaczymy na zakup większej ilości naklejek.


Zapraszamy do wspierania projektu (jak nie finansowo, to poprzez udostępnienie zrzutki).

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 7

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zwrócona
 
Dane ukryte
ukryta
Zwrócona
SW
Stanisław Wasilewski
500 zł
Zwrócona
DS
Daniel Szymański
ukryta
Zwrócona
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
530 zł
Zwrócona

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Wzorowy wspierający

Wzorowy wspierający wyróżnia się spośród tłumu. Ma możliwość dołączenia do elitarnej grupy na Discordzie, na której odbywać się będzie dyskusja na tematy związane z projektem, technologią i nie tylko. (kontakt mailowy)

rozwiń
Wpłać 300 zł i więcej
Ambasador

Ambasador to osoba, która - niczym gwiazda na niebie - odznacza się hojnością i nie szczędzi pieniędzy na wsparcie projektu. Ma możliwość dołączenia do elitarnej grupy na Discordzie, na której odbywać się będzie dyskusja na tematy związane z projektem, technologią i nie tylko. Dodatkowo ma przywilej uczestniczyć w dwóch cotygodniowych spotkaniach zespołu projektowego (odbywających się na Discordzie w wyznaczonych przez nas godzinach). (kontakt mailowy)

rozwiń
Wpłać 500 zł i więcej
Mecenas

Mecenas to osoba, która niezwykle wyróżnia się z tłumu - zespół jej pozytywnych cech jest tak obszerny, że mógłby stworzyć konstelację gwiazd. Mecenas to osoba, która swoim wsparciem finansowym wkłada do projektu nie tylko "cegiełkę", ale cały filar. W związku z tym ma możliwość dołączenia do elitarnej grupy na Discordzie, na której odbywać się będzie dyskusja na tematy związane z projektem, technologią i nie tylko. Ponadto ma przywilej wyznaczenia daty spotkania z zespołem projektowym i przedyskutowania interesujących go tematów/własnych pomysłów oraz nieograniczony dostęp do spotkań zespołu projektowego (odbywających się w wyznaczonym przez zespół projektowy terminie na Discordzie). (kontakt mailowy)

rozwiń

wybrano 3 razy

Nasi użytkownicy założyli

750 934 zrzutki

i zebrali

540 166 296 zł

A ty na co dziś zbierasz?