id: 7dewks

NA RATUNEK ALPAKOM z Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży - Koparka

NA RATUNEK ALPAKOM z Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży - Koparka

70 165 zł 
z 450 000 zł
15%
zakończona 31.12.2021r
784 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Kto poznaje Tych Panów? Odwiedzili nas na spacerze z alpakami: Jan Błachowiak - Mistrz UFC i Łukasz "Juras" Jurkowski - Mistrz Turniejowy KSW.


  Oni też wspierają akcje Na Ratunek Alpaką.xaea08f32d753ff7.jpeg

  Czytaj więcej
 • Jakiś czas temu byliśmy z alpakami u dwóch niesamowitych Kobiet: Joanny Baranowskiej i Sylwii Anderson-Hanney - prekursorek Pozytywnej Dyscypliny w Polsce.c14cdcd2b6869a6e.jpegh0b24fbd32ca2e7b.jpeg

  Czytaj więcej
 • Zobaczcie, kto był u nas na spacerze z alpakami w ostatni weekend, aby wesprzeć zbiórkę. Dziękujemy Zuzi i Pawłowi, że dołączyli do akcji!

  pfe1a7771c1d931e.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy Ośrodkiem Psychoterapeutycznym dla Dzieci i Młodzieży KOPARKA i jako pierwsi w Warszawie wprowadziliśmy do naszej oferty alpakoterapię. Ośrodek powstał z chęci niesienia pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym. Kluczowym  elementem wsparcia terapeutycznego są tutaj alpaki, których mamy dziesięć. Wiele osób przekonało się, jak skuteczne są spotkania z tymi niezwykłymi zwierzakami. Stworzyliśmy bezpieczne miejsce, gdzie pomaga psycholog dziecięcy, psychoterapeuta dla młodzieży 

i dorosłych, odbywa się terapia integracji sensorycznej, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka (WWRD), alpakoterapia, spacery z alpakami a także zajęcia dla szkół, przedszkoli czy domów seniora, na które jeździliśmy z naszymi łagodnymi zwierzętami. 

 

Gdy 5 lat temu Ośrodek był jeszcze w sferze planów, pomoc od banków w formie kredytów na stworzenie tego miejsca była dla nas jedynym rozwiązaniem.

Przez 4 lata wszystko układało się dobrze – przyjmowaliśmy pacjentów, przybliżaliśmy alpakoterapię dzieciom z różnych placówek oraz spłacaliśmy systematycznie swoje zobowiązania względem banków.

 

Niestety pandemia zniszczyła naszą stabilną codzienność. Koronawirus pozbawił nas możliwości prowadzenia działalności

w dawnym wymiarze. Od ponad roku przedszkola i szkoły działają nieregularnie ze względu na kolejne lockdowny a reżim sanitarny w momentach otwarcia nie pozwala na nasze wizyty.

Staraliśmy się różnymi sposobami przetrwać ten trudny czas, licząc na szybki powrót do normalności. Przez ponad rok udało się nam utrzymać ośrodek własnym wysiłkiem, dzięki oszczędnościom i bardzo okrojonym wpływom. Niestety znaczący spadek ilości pracy naszych alpakowych przyjaciół oraz obowiązek spłacana zaciągniętych zobowiązań powoduje, że stoimy przed dylematem, czy zamknąć ośrodek, czy walczyć i próbować zebrać pieniądze.

 

Kwota, którą zbieramy to zobowiązania, które sami spłacalibyśmy przez najbliższe 6-8 lat gdyby nie pandemia. Nadeszły bardzo ciężkie czasy, obciążające psychicznie wszystkich 

- zarówno dzieci jak i dorosłych. Wiele osób potrzebuje natychmiastowego wsparcia psychologicznego, dlatego tym trudniej nam myśleć o zamknięciu miejsca, gdzie wielu pacjentów otrzymało już pomoc.

 

Wierzymy w dobro i empatię, pomagamy codziennie, alpakoterapeci czynią cuda, których nie da się wycenić. To oni – łagodne potargane zwierzaki o wesołych oczach - czekają dziś na wyjazd do przedszkola czy na odwiedzających ludzi. Czekają na pomoc, by wrócić do pomagania.

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia! Zbieramy pieniądze aby nasz alpakowy team nie został rozdzielony. Jeśli w ciągu kilku tygodni nie zbierzemy kwoty, której oczekują od nas banki, będziemy zmuszeni pożegnać te sympatyczne zwierzęta i ponieść konsekwencje nie spłaconych kredytów. Setki dzieci straci swoich dotychczasowych terapeutów a nowi pacjenci nie poznają ich siły leczenia. 

 

Pomóżcie nam przetrwać ten trudny moment. Jesteśmy pewni, że po pandemii staniemy na nogi a wówczas powitamy każdego

z Was z wdzięcznością w naszym ośrodku.

 

Prosimy o wsparcie i udostępnienie tej zrzutki innym osobom, którym również zależy, aby takie miejsca, jak Ośrodek Koparka nie zniknęły z mapy Warszawy.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 784

AG
Anna Gers
100 zł
AL
Angelina Lisowska
225 zł
KB
Karolina Bartus
140 zł
JP
Justyna Pióro
180 zł
MJ
Mateusz J
180 zł
 
Dane ukryte
12 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AN
Agata Nawrot
270 zł
 
Dane ukryte
25 zł
AI
Alicja Dulanowska
20 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Lokalizacja

Odrębna 4, 04-867

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

800 109 zrzutek

i zebrali

620 183 513 zł

A ty na co dziś zbierasz?