id: 7dewks

NA RATUNEK ALPAKOM z Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży - Koparka

NA RATUNEK ALPAKOM z Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży - Koparka

63 870 zł z 450 000 zł
14%
29 dni do końca
735 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Kto poznaje Tych Panów? Odwiedzili nas na spacerze z alpakami: Jan Błachowiak - Mistrz UFC i Łukasz "Juras" Jurkowski - Mistrz Turniejowy KSW.


  Oni też wspierają akcje Na Ratunek Alpaką.xaea08f32d753ff7.jpeg

  Czytaj więcej
 • Jakiś czas temu byliśmy z alpakami u dwóch niesamowitych Kobiet: Joanny Baranowskiej i Sylwii Anderson-Hanney - prekursorek Pozytywnej Dyscypliny w Polsce.c14cdcd2b6869a6e.jpegh0b24fbd32ca2e7b.jpeg

  Czytaj więcej
 • Zobaczcie, kto był u nas na spacerze z alpakami w ostatni weekend, aby wesprzeć zbiórkę. Dziękujemy Zuzi i Pawłowi, że dołączyli do akcji!

  pfe1a7771c1d931e.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy Ośrodkiem Psychoterapeutycznym dla Dzieci i Młodzieży KOPARKA i jako pierwsi w Warszawie wprowadziliśmy do naszej oferty alpakoterapię. Ośrodek powstał z chęci niesienia pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym. Kluczowym  elementem wsparcia terapeutycznego są tutaj alpaki, których mamy dziesięć. Wiele osób przekonało się, jak skuteczne są spotkania z tymi niezwykłymi zwierzakami. Stworzyliśmy bezpieczne miejsce, gdzie pomaga psycholog dziecięcy, psychoterapeuta dla młodzieży 

i dorosłych, odbywa się terapia integracji sensorycznej, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka (WWRD), alpakoterapia, spacery z alpakami a także zajęcia dla szkół, przedszkoli czy domów seniora, na które jeździliśmy z naszymi łagodnymi zwierzętami. 

 

Gdy 5 lat temu Ośrodek był jeszcze w sferze planów, pomoc od banków w formie kredytów na stworzenie tego miejsca była dla nas jedynym rozwiązaniem.

Przez 4 lata wszystko układało się dobrze – przyjmowaliśmy pacjentów, przybliżaliśmy alpakoterapię dzieciom z różnych placówek oraz spłacaliśmy systematycznie swoje zobowiązania względem banków.

 

Niestety pandemia zniszczyła naszą stabilną codzienność. Koronawirus pozbawił nas możliwości prowadzenia działalności

w dawnym wymiarze. Od ponad roku przedszkola i szkoły działają nieregularnie ze względu na kolejne lockdowny a reżim sanitarny w momentach otwarcia nie pozwala na nasze wizyty.

Staraliśmy się różnymi sposobami przetrwać ten trudny czas, licząc na szybki powrót do normalności. Przez ponad rok udało się nam utrzymać ośrodek własnym wysiłkiem, dzięki oszczędnościom i bardzo okrojonym wpływom. Niestety znaczący spadek ilości pracy naszych alpakowych przyjaciół oraz obowiązek spłacana zaciągniętych zobowiązań powoduje, że stoimy przed dylematem, czy zamknąć ośrodek, czy walczyć i próbować zebrać pieniądze.

 

Kwota, którą zbieramy to zobowiązania, które sami spłacalibyśmy przez najbliższe 6-8 lat gdyby nie pandemia. Nadeszły bardzo ciężkie czasy, obciążające psychicznie wszystkich 

- zarówno dzieci jak i dorosłych. Wiele osób potrzebuje natychmiastowego wsparcia psychologicznego, dlatego tym trudniej nam myśleć o zamknięciu miejsca, gdzie wielu pacjentów otrzymało już pomoc.

 

Wierzymy w dobro i empatię, pomagamy codziennie, alpakoterapeci czynią cuda, których nie da się wycenić. To oni – łagodne potargane zwierzaki o wesołych oczach - czekają dziś na wyjazd do przedszkola czy na odwiedzających ludzi. Czekają na pomoc, by wrócić do pomagania.

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia! Zbieramy pieniądze aby nasz alpakowy team nie został rozdzielony. Jeśli w ciągu kilku tygodni nie zbierzemy kwoty, której oczekują od nas banki, będziemy zmuszeni pożegnać te sympatyczne zwierzęta i ponieść konsekwencje nie spłaconych kredytów. Setki dzieci straci swoich dotychczasowych terapeutów a nowi pacjenci nie poznają ich siły leczenia. 

 

Pomóżcie nam przetrwać ten trudny moment. Jesteśmy pewni, że po pandemii staniemy na nogi a wówczas powitamy każdego

z Was z wdzięcznością w naszym ośrodku.

 

Prosimy o wsparcie i udostępnienie tej zrzutki innym osobom, którym również zależy, aby takie miejsca, jak Ośrodek Koparka nie zniknęły z mapy Warszawy.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 735

K
Kraievska
90 zł
MK
Mateusz Kuliński
140 zł
RB
Radek
50 zł
MG
Anna Górecka
180 zł
NV
Nolan Verglass
300 zł
NS
Natalia Stańczyk
140 zł
MW
Małgorzata Wesołowska-Dłużniewska
210 zł
DS
Dorota Stawicka
140 zł
KM
Karolina Miklusz
180 zł
MP
Mirela Pykacz
140 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Lokalizacja

Odrębna 4, 04-867

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

722 793 zrzutki

i zebrali

499 437 252 zł

A ty na co dziś zbierasz?