id: 7dgasn

Zostań bohaterem zdrowia! | komiks

Zostań bohaterem zdrowia! | komiks

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 500 zł 
z 15 000
10%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Pomóż nam wydać edukacyjny, interaktywny komiks!


Bibi i Nini są rodzeństwem, które próbuje walczyć z nudą w trakcie kwarantanny. Spędzili w domu już tydzień i coraz trudniej jest im znaleźć jakieś ciekawe zajęcie. Pewnego dnia, w trakcie zabawy, wymyślają jednak równoległy świat, który istnieje wyłącznie w ich wyobraźni. Przenoszą tam znane sobie wydarzenia, miejsca i bohaterów. 

n18fa9a12b25bb7d.png

Dzieci trafiają do zamkniętej szkoły i próbują dowiedzieć się, jakie wydarzenia doprowadziły do tej sytuacji. Odkrywają kolejne szkolne pomieszczenia i poznają ich mieszkańców. Dzięki ich opowieściom Bibi i Nini uda się zrozumieć m.in.: co oznacza okres kwarantanny, jak należy właściwie myć ręce i czym różni się wirus od bakterii. 


Co 2-3 dni na stronie: https://www.facebook.com/Zosta%C5%84-bohaterem-zdrowia-106591270979324/ będziemy publikować kolejne fragmenty historii. Każdy odcinek zostanie uzupełniony o rozwinięcie i wyjaśnienie zagadnień, które są w nim poruszane. Ponadto, w treści będą pojawiać się również dodatkowe pytania i zadania do wykonania. Od strony merytorycznej (w zakresie nauk przyrodniczych) nad projektem czuwa zespół BioCentrum Edukacji Naukowej. Do specjalnych odcinków komiksu zostaną dołączone również nagrania eksperymentów naukowych do samodzielnego wykonania w domu! Pokażemy m.in.: jakie właściwości ma mydło, jak myć ręce metodą WHO, jak zakładać i zdejmować rękawiczki i maseczkę. 


zc8a5bba0c0b5e12.png


Komiks jest wspólną inicjatywą pasjonatów i pasjonatek edukacji pozaformalnej, osób które łączy potrzeba tworzenia narzędzi do pracy z dziećmi - szczególnie w czasie, gdy zamknięte są szkoły i przedszkola. 


Twórcy: 

 • Agnieszka “Gigi” Mieruszyńska - graficzka i ilustratorka. Zajmuje się tworzeniem oprawy graficznej do interaktywnych projektów edukacyjnych. 
 • dr Grzegorz Uzdański - pisarz, pedagog i doktor filozofii. Autor strony „Nowe wiersze sławnych poetów”. Stały współpracownik kwartalnika ,,Przekrój”.
 • Antonina Dębska - koordynatorka i edukatorka, działaczka na rzecz praw człowieka. Zaangażowana w działania organizacji i instytucji w zakresie edukacji i partycypacji. 
 • Marcin Mitzner - pomysłodawca, założyciel i dyrektor merytoryczny GD Events. Ekspert z zakresu grywalizacji i tworzenia narzędzi edukacyjnych. 
 • dr Patrycja Dołowy - pisarka, działaczka społeczna, popularyzatorka nauki i sztuki. Doktor nauk przyrodniczych, Kierowniczka BioCentrum Edukacji Naukowej. 


Na co zbieramy środki? 

Z wpłaconych funduszy chcemy pokryć koszty stworzenia komiksu. Opłacić w niezbędnym zakresie przygotowanie grafiki, powstanie tekstu i opracowanie merytoryczne projektu. 


Według naszych kalkulacji: 

 1. potrzebujemy kwoty 15 tys. by stworzyć serię 10 odcinków; 
 2. koszt każdego dodatkowego odcinka wynosi 1 tys.
 3. jeśli uda nam się uzbierać 30 tys. planujemy wydać e-book z całą historią. 


Pierwszy odcinek, który stanowi fabularne wprowadzenie do historii został opublikowany 19 marca 2020 r. Kolejny pojawi się poniedziałek, 23 marca i będzie zawierał nagranie przygotowane przez BioCentrum Edukacji Naukowej. Publikacja kolejnych odcinków zostanie uzależniona od otrzymanego wsparcia. 


W podziękowaniu za otrzymane wpłaty: 

 1. w wysokości 20 zł - prześlemy zestaw 5 kolorowanek z komiksu do wydruku; 
 2. w wysokości 50 zł - prześlemy zestaw dodatkowych 3 kart pracy związanych z zagadnieniami poruszanymi w historii; 
 3. w wysokości 100 zł i więcej - wprowadzimy do opowieści nową postać nazwaną przez darczyńcę i stworzoną wg jego pomysłu/na jego podobieństwo.


Wierzymy, że uda nam się rozwijać naszą inicjatywę i dziękujemy za wsparcie!  


Inicjatywa jest częścią kampanii - “Zostań bohaterem zdrowia”


Więcej informacji na stronie "Zostań bohaterem zdrowia" i pod adresem: [email protected]


Facebook: https://www.facebook.com/Zosta%C5%84-bohaterem-zdrowia-106591270979324/

Instagram: https://www.instagram.com/zostan_bohaterem_zdrowia/


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 3

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Zestaw 5 kolorowanek z komiksu do wydruku.

Prześlemy na adres e-mail zestaw 5 kolorowanek z komiksu do wydruku.

od 20 zł

Kupione 5

Zakończona
Wprowadzenie nowej postaci do opowieści.

Wprowadzimy do opowieści nową postać nazwaną przez darczyńcę i stworzoną wg jego pomysłu/na jego podobieństwo (dot. wpłat powyżej w wysokości 100 zł i więcej).

od 100 zł

Kupione 4

Zakończona

Wpłaty 26

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

894 309 zrzutek

i zebrali

838 040 155 zł

A ty na co dziś zbierasz?