id: 7dgasn

Zostań bohaterem zdrowia! | komiks

Zostań bohaterem zdrowia! | komiks

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 500 zł 
z 15 000
10%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 3 nagrody / oferty!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 934 778 zrzutek i zebrali 923 076 396 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóż nam wydać edukacyjny, interaktywny komiks!


Bibi i Nini są rodzeństwem, które próbuje walczyć z nudą w trakcie kwarantanny. Spędzili w domu już tydzień i coraz trudniej jest im znaleźć jakieś ciekawe zajęcie. Pewnego dnia, w trakcie zabawy, wymyślają jednak równoległy świat, który istnieje wyłącznie w ich wyobraźni. Przenoszą tam znane sobie wydarzenia, miejsca i bohaterów. 

n18fa9a12b25bb7d.png

Dzieci trafiają do zamkniętej szkoły i próbują dowiedzieć się, jakie wydarzenia doprowadziły do tej sytuacji. Odkrywają kolejne szkolne pomieszczenia i poznają ich mieszkańców. Dzięki ich opowieściom Bibi i Nini uda się zrozumieć m.in.: co oznacza okres kwarantanny, jak należy właściwie myć ręce i czym różni się wirus od bakterii. 


Co 2-3 dni na stronie: https://www.facebook.com/Zosta%C5%84-bohaterem-zdrowia-106591270979324/ będziemy publikować kolejne fragmenty historii. Każdy odcinek zostanie uzupełniony o rozwinięcie i wyjaśnienie zagadnień, które są w nim poruszane. Ponadto, w treści będą pojawiać się również dodatkowe pytania i zadania do wykonania. Od strony merytorycznej (w zakresie nauk przyrodniczych) nad projektem czuwa zespół BioCentrum Edukacji Naukowej. Do specjalnych odcinków komiksu zostaną dołączone również nagrania eksperymentów naukowych do samodzielnego wykonania w domu! Pokażemy m.in.: jakie właściwości ma mydło, jak myć ręce metodą WHO, jak zakładać i zdejmować rękawiczki i maseczkę. 


zc8a5bba0c0b5e12.png


Komiks jest wspólną inicjatywą pasjonatów i pasjonatek edukacji pozaformalnej, osób które łączy potrzeba tworzenia narzędzi do pracy z dziećmi - szczególnie w czasie, gdy zamknięte są szkoły i przedszkola. 


Twórcy: 

 • Agnieszka “Gigi” Mieruszyńska - graficzka i ilustratorka. Zajmuje się tworzeniem oprawy graficznej do interaktywnych projektów edukacyjnych. 
 • dr Grzegorz Uzdański - pisarz, pedagog i doktor filozofii. Autor strony „Nowe wiersze sławnych poetów”. Stały współpracownik kwartalnika ,,Przekrój”.
 • Antonina Dębska - koordynatorka i edukatorka, działaczka na rzecz praw człowieka. Zaangażowana w działania organizacji i instytucji w zakresie edukacji i partycypacji. 
 • Marcin Mitzner - pomysłodawca, założyciel i dyrektor merytoryczny GD Events. Ekspert z zakresu grywalizacji i tworzenia narzędzi edukacyjnych. 
 • dr Patrycja Dołowy - pisarka, działaczka społeczna, popularyzatorka nauki i sztuki. Doktor nauk przyrodniczych, Kierowniczka BioCentrum Edukacji Naukowej. 


Na co zbieramy środki? 

Z wpłaconych funduszy chcemy pokryć koszty stworzenia komiksu. Opłacić w niezbędnym zakresie przygotowanie grafiki, powstanie tekstu i opracowanie merytoryczne projektu. 


Według naszych kalkulacji: 

 1. potrzebujemy kwoty 15 tys. by stworzyć serię 10 odcinków; 
 2. koszt każdego dodatkowego odcinka wynosi 1 tys.
 3. jeśli uda nam się uzbierać 30 tys. planujemy wydać e-book z całą historią. 


Pierwszy odcinek, który stanowi fabularne wprowadzenie do historii został opublikowany 19 marca 2020 r. Kolejny pojawi się poniedziałek, 23 marca i będzie zawierał nagranie przygotowane przez BioCentrum Edukacji Naukowej. Publikacja kolejnych odcinków zostanie uzależniona od otrzymanego wsparcia. 


W podziękowaniu za otrzymane wpłaty: 

 1. w wysokości 20 zł - prześlemy zestaw 5 kolorowanek z komiksu do wydruku; 
 2. w wysokości 50 zł - prześlemy zestaw dodatkowych 3 kart pracy związanych z zagadnieniami poruszanymi w historii; 
 3. w wysokości 100 zł i więcej - wprowadzimy do opowieści nową postać nazwaną przez darczyńcę i stworzoną wg jego pomysłu/na jego podobieństwo.


Wierzymy, że uda nam się rozwijać naszą inicjatywę i dziękujemy za wsparcie!  


Inicjatywa jest częścią kampanii - “Zostań bohaterem zdrowia”


Więcej informacji na stronie "Zostań bohaterem zdrowia" i pod adresem: [email protected]


Facebook: https://www.facebook.com/Zosta%C5%84-bohaterem-zdrowia-106591270979324/

Instagram: https://www.instagram.com/zostan_bohaterem_zdrowia/


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 3 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Zestaw 5 kolorowanek z komiksu do wydruku.

Prześlemy na adres e-mail zestaw 5 kolorowanek z komiksu do wydruku.

20 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
Wprowadzenie nowej postaci do opowieści.

Wprowadzimy do opowieści nową postać nazwaną przez darczyńcę i stworzoną wg jego pomysłu/na jego podobieństwo (dot. wpłat powyżej w wysokości 100 zł i więcej).

100 zł

Kupione 4

Zakończona

Wpłaty 26

 
Dane ukryte
250 zł
MS
Marcin Sabiłło
150 zł
 
Dane ukryte
110 zł
J8
Daria
100 zł
EW
Ewa Wójciak
100 zł
AM
Anna Michalak Pawłowska
100 zł
WF
Weronika
100 zł
KM
KAM
75 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!