id: 7dvcs5

Irek składa i rozdaje dzieciom komputery. Złóżmy się dla niego na czynsz i opłaty

Irek składa i rozdaje dzieciom komputery. Złóżmy się dla niego na czynsz i opłaty

Opis zrzutki

 - Proszę pana, a kiedy mam oddać – spytał 10-letni chłopiec z małej wioski pod Zamościem. Gdy dostał komputer z drukarką aż mu się zaświeciły oczy. Z radości.

- Nie musisz oddawać. To dla ciebie – usłyszał

- Na zawsze?! - nie dowierzał.

- No, tak. Niech ci śmiga. A powinien długo – padła odpowiedź… Tej radości nie da się opisać. Bezcenna! Dla takich chwil warto obdarowywać dzieciaki.


W sumie do dzieci z Zamościa i okolicznych miejscowości trafiło już blisko 200 takich zestawów. A kolejne sprzęty czekają w kolejce po „nowe życie”.


Zajmuje się nimi Pan Ireneusz Dybziński, który w Zamościu prowadzi niewielki serwis komputerowy. Nazywamy go Irkiem-Czarodziejem, bo stare sprzęty wyczyszcza z wirusów, wymienia w nich części, składa i sprawia, że działają.


Kiedy z powodu epidemii musiał zamknąć firmę, stracił zamówienia i klientów. Wtedy wpadł na pomysł, by przekazać swój komputer dzieciom, które nie mają się na czym uczyć. Może kilka naprawić… Napisaliśmy o tym fajnym geście. A Rafał Zwolak poprosił ludzi o nieużywany już sprzęt, sam zaoferował pomoc. I tak się zaczęło. Ktoś podrzucił już nieużywany laptop, inny podarował drukarkę, monitor, komputer, a nawet – jak zamojska firma Wurex – 12 komputerów. Odzew był niespotykany. Mnóstwo dobrych ludzi odkurzyło swoje sprzęty i otworzyło serca. Pana Irka dosłownie zasypali sprzętem. A on nastawiał budzik i od godziny 1 w nocy zasuwał – bywało, że nawet do godz. 18. Potem wracał do swoich dzieci: 7-letniej córki i 3-letniego synka.


Resetował, zgrywał, formatował, z kilku składał jeden komputer, gdy trzeba było wymieniał podzespoły na nowe. Nie liczył czasu i części. Jak mówił, największym podziękowaniem za robotę, była radość dzieciaków.


Dniami i nocami zasuwał przez kilka tygodni. Nie zarabiał, nie ma na opłacenie czynszu i innych opłat, do tego włożył w sprzęt trochę swoich nowych części. A zaległości pewnie nie uda się też spłacić w maju. Pomyśleliśmy, że za jego poświęcenie, możemy mu pomóc. I złożyć się… chociaż na niewielką pensję, najniższą krajową. Żeby Pan Irek miał na podstawowe opłaty. Wystarczą grosiki, a jest nas przecież dużo… cała armia dobrych ludzi.


Nieraz przekonaliśmy się, że mamy moc. I jesteśmy mocni w pomaganiu. Zatem, bądźmy. Razem możemy wiele.  

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1100

 
1 199 zł
HI
Halina i Marian Suchanek
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
PN
Paweł Norkiewicz
1 000 zł
JP
Janusz Pieczkowski
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
M
Małgorzata
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
U
Ulka
500 zł
PB
Piotr Birski
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 59

 
2500 znaków
 • Nikodem Szczawiniski

  pomugł by mi ktoś w realizacji mojego mażenia prosze

 • jędrek marszał

  bardzo proszę o pomoc w realizacji marzenia 8pna65

 • bartek dobrodziej

  A mogę też dostać pc bo mój już ma 7 lat i nic nie mogę na nim zrobić a moji ruwiesinicy majom dobry sprzęt do grania i przedewszystkim nagrywania

 • Jadwiga Hereta

  Kochani, jesteście Niesamowici! Każdy💗 kto wsparł akcję najdrobniejszym grosikiem. Za każdy gest serdeczne dzięki. Nie ma słów, żeby wyrazić to, co razem się udało. A są nas setki, cała armia ludzi, których poruszyła ta historia. Przekonaliśmy się, że razem możemy zmieniać świat. Ten mały wokoł nas. I to jest moc! A największym podziękowaniem dla nas wszystkich są uśmiechnięte oczy dzieci🙂 Ich radość nie ma ceny... Dedykuję ją dla Was. Dzięki wielkie także dla kolegów dziennikarzy, którzy pokazali naszą akcję i robotę Irka Czarodzieja od wirusów. Ale też robotę Rafała Zwolaka, kto go zna, wie, że ma wieeeelkie serce - sam, wspomagając Irka, złożył może 40 kompuerów, rozwozil je, montował i widział tę radość dzieciaków z bliska. Dzięki relacjom w mediach usłyszał o nas świat. Ale też podziękowania przeogromne dla wszystkich, którzy podzielili się swoim sprzętem... przywoziliscie - i wciąż się dzielicie - laptopy, kompy, monitory, klawiatury i części do Irka i Rafała. Słaliście sprzęty z odległych zakątków Polski, z Wiednia, Norwegii, Niemiec. Dla każdego, kto nas zauważył, zaufał i wsparł w jakikolwiek sposób milion serduszek z podziękowaniami ❤️💛💚💙❤️💛💚💙❤️ Nawet nie wiecie ile w tym trudnym czasie uszczęśliwiliśmy dzieciaków. I to jest największy sens!

 • DI
  Daniel i Daniel Terebińscy

  Cieszę się, że są na tym świecie ludzie bezinteresowni. Życzę sukcesów. Sądzę, że społeczeństwo i klienci nie dadzą upaść Pańskiej firmie. Pozdrowienia z Wielkopolski

  200 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

677 671 zrzutek

i zebrali

438 384 462 zł

A ty na co dziś zbierasz?