id: 7dvcs5

Irek składa i rozdaje dzieciom komputery. Złóżmy się dla niego na czynsz i opłaty

Irek składa i rozdaje dzieciom komputery. Złóżmy się dla niego na czynsz i opłaty

60 062 zł 
z 2 600 zł
2310%
zakończona 23.05.2020r
1101 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

 - Proszę pana, a kiedy mam oddać – spytał 10-letni chłopiec z małej wioski pod Zamościem. Gdy dostał komputer z drukarką aż mu się zaświeciły oczy. Z radości.

- Nie musisz oddawać. To dla ciebie – usłyszał

- Na zawsze?! - nie dowierzał.

- No, tak. Niech ci śmiga. A powinien długo – padła odpowiedź… Tej radości nie da się opisać. Bezcenna! Dla takich chwil warto obdarowywać dzieciaki.


W sumie do dzieci z Zamościa i okolicznych miejscowości trafiło już blisko 200 takich zestawów. A kolejne sprzęty czekają w kolejce po „nowe życie”.


Zajmuje się nimi Pan Ireneusz Dybziński, który w Zamościu prowadzi niewielki serwis komputerowy. Nazywamy go Irkiem-Czarodziejem, bo stare sprzęty wyczyszcza z wirusów, wymienia w nich części, składa i sprawia, że działają.


Kiedy z powodu epidemii musiał zamknąć firmę, stracił zamówienia i klientów. Wtedy wpadł na pomysł, by przekazać swój komputer dzieciom, które nie mają się na czym uczyć. Może kilka naprawić… Napisaliśmy o tym fajnym geście. A Rafał Zwolak poprosił ludzi o nieużywany już sprzęt, sam zaoferował pomoc. I tak się zaczęło. Ktoś podrzucił już nieużywany laptop, inny podarował drukarkę, monitor, komputer, a nawet – jak zamojska firma Wurex – 12 komputerów. Odzew był niespotykany. Mnóstwo dobrych ludzi odkurzyło swoje sprzęty i otworzyło serca. Pana Irka dosłownie zasypali sprzętem. A on nastawiał budzik i od godziny 1 w nocy zasuwał – bywało, że nawet do godz. 18. Potem wracał do swoich dzieci: 7-letniej córki i 3-letniego synka.


Resetował, zgrywał, formatował, z kilku składał jeden komputer, gdy trzeba było wymieniał podzespoły na nowe. Nie liczył czasu i części. Jak mówił, największym podziękowaniem za robotę, była radość dzieciaków.


Dniami i nocami zasuwał przez kilka tygodni. Nie zarabiał, nie ma na opłacenie czynszu i innych opłat, do tego włożył w sprzęt trochę swoich nowych części. A zaległości pewnie nie uda się też spłacić w maju. Pomyśleliśmy, że za jego poświęcenie, możemy mu pomóc. I złożyć się… chociaż na niewielką pensję, najniższą krajową. Żeby Pan Irek miał na podstawowe opłaty. Wystarczą grosiki, a jest nas przecież dużo… cała armia dobrych ludzi.


Nieraz przekonaliśmy się, że mamy moc. I jesteśmy mocni w pomaganiu. Zatem, bądźmy. Razem możemy wiele.  

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1101

preloader

Komentarze 59

 
2500 znaków
 • Nikodem Szczawiniski

  pomugł by mi ktoś w realizacji mojego mażenia prosze

 • Piotr Marszał

  bardzo proszę o pomoc w realizacji marzenia 8pna65

 • bartek dobrodziej

  A mogę też dostać pc bo mój już ma 7 lat i nic nie mogę na nim zrobić a moji ruwiesinicy majom dobry sprzęt do grania i przedewszystkim nagrywania

 • Jadwiga Hereta

  Kochani, jesteście Niesamowici! Każdy💗 kto wsparł akcję najdrobniejszym grosikiem. Za każdy gest serdeczne dzięki. Nie ma słów, żeby wyrazić to, co razem się udało. A są nas setki, cała armia ludzi, których poruszyła ta historia. Przekonaliśmy się, że razem możemy zmieniać świat. Ten mały wokoł nas. I to jest moc! A największym podziękowaniem dla nas wszystkich są uśmiechnięte oczy dzieci🙂 Ich radość nie ma ceny... Dedykuję ją dla Was. Dzięki wielkie także dla kolegów dziennikarzy, którzy pokazali naszą akcję i robotę Irka Czarodzieja od wirusów. Ale też robotę Rafała Zwolaka, kto go zna, wie, że ma wieeeelkie serce - sam, wspomagając Irka, złożył może 40 kompuerów, rozwozil je, montował i widział tę radość dzieciaków z bliska. Dzięki relacjom w mediach usłyszał o nas świat. Ale też podziękowania przeogromne dla wszystkich, którzy podzielili się swoim sprzętem... przywoziliscie - i wciąż się dzielicie - laptopy, kompy, monitory, klawiatury i części do Irka i Rafała. Słaliście sprzęty z odległych zakątków Polski, z Wiednia, Norwegii, Niemiec. Dla każdego, kto nas zauważył, zaufał i wsparł w jakikolwiek sposób milion serduszek z podziękowaniami ❤️💛💚💙❤️💛💚💙❤️ Nawet nie wiecie ile w tym trudnym czasie uszczęśliwiliśmy dzieciaków. I to jest największy sens!

 • DI
  Edyta i Daniel Terebińscy

  Cieszę się, że są na tym świecie ludzie bezinteresowni. Życzę sukcesów. Sądzę, że społeczeństwo i klienci nie dadzą upaść Pańskiej firmie. Pozdrowienia z Wielkopolski

  200 zł

Nasi użytkownicy założyli

880 232 zrzutki

i zebrali

810 551 394 zł

A ty na co dziś zbierasz?