id: 7ezpyp

Zbieramy nie na leczenie, ale na godną śmierć dla Patrycji

Zbieramy nie na leczenie, ale na godną śmierć dla Patrycji

Nasi użytkownicy założyli 1 155 390 zrzutek i zebrali 1 199 711 031 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • x85edd2c40e8e2cc.jpeg

  Dziś 27.06.2021 o godzinie 12:20 na dzień przed naszym ślubem, odeszła Patrycja Ewa Mąka , po mnie Kania. Walczyła z chorobą nowotworową, tę walkę przegrała.

  Pożegnanie Patrycji Ewy Mąki-Kania odbędzie się 30.06.2021 o godzinie 22:30 w kaplicy przy krematorium w Gdańsku ul. Partyzantów 76. Kremacja o godzinie 23:00. W dniu 01.07.2021 o godzinie 12:00 odbieram urnę i ostatni raz przewiozę Patrycję ulicami Gdańska, do Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie, Jeśli ktoś chce dołączyć , będzie nam miło. Wystawienie urny w kaplicy 01.07.2021 o godzinie 13:30, wyprowadzenie o godzinie 14:00, Patrycja spocznie w moim rodzinnym Grobowcu, obok mojej Mamy, w miejscu gdzie i ja spocznę. Patrycja nie chciała kwiatów, chciała dużo świec, Jeśli ktoś ma to niechy założy biało czerwoną opaskę i zabierze flagę. Żyła i walczyła dla innych, dla Wolnej Polski, pomóżcie uhonorować ją jak trzeba. Cześć i Chwała Bohaterom !!!

  Udostępnijcie gdzie się da

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Patrycja ma zaawansowanego raka, z przerzutami do wielu organów, , walczy z chorobą od 2020 roku. Niestety ta walka już nie ma sensu. Bardzo cierpi, ma przeżuty do kości prawej nogi, podczas pobytu w szpitalu, połamali jej kości, nie specjalnie, przez przypadek. Nie jest w stanie się sama poruszyć, każda zmiana pozycji, sprawia jej straszliwy ból. Jest pod opieką Hospicjum Domowego, ale chcemy aby odeszła w domu. Nasz cudowny kraj, a dokładnie ZUS, odebrał Patrycji zasiłek rehabilitacyjny i orzekł że nie rokuje poprawy zdrowia, niestety od kilku miesięcy nie przyznał renty. Patrycja jako osoba niepełnosprawna otrzymuje jedynie zasiłek od miasta Gdańska , ok 200 zł.


l6af3f482fa7b82b.jpeg

Patrycja ma 41 lat, a już od roku żyje z myślą że każdy dzień może być ostatni, nie prosi o zdrowie, chce usnąć, i żeby już jej nie bolało. Nie stać mnie na to żeby rzucić pracę i się nią zająć, Aktualnie żyjemy z mojej pensji, a koszty samych leków i medykamentów przekraczają połowę moich zarobków. Dodatkowo pracuje po od 8 do 18 i w soboty od 9 do 14. urywam się z pracy dzięki wyrozumiałości mojego szefa i ok. 12 wpadam podać leki i jedzenie, ale tak Patrycja jest sama. Zbieramy pieniądze na opłacenie opieki na kilka godzin dziennie, oraz na leki.

s2cb59cf065031e5.jpeg

Kim jest Patrycja, i tu długo bym pisał, jesteśmy razem 5 lat, cudowne, a czasem bolesne współistnienie. 5 lat walki z systemem w którym przyszło nam żyć, angażowaliśmy się w wydarzenia patriotyczne, protesty przeciw skorumpowanej władzy, atakowaliśmy urzędników którzy nie respektują prawa i jak sami wiecie olewają tych którzy na nich płacą podatki. Jedni żyją i pracują dla siebie, a Patrycja żyła dla innych, dla idei, dla kraju w którym każdy miał by równe prawa - KAŻDY RÓWNE !!!!. Pracowała w szpitalu Marynarki Wojennej, gdy stwierdzono że ma raka, nie przedłużono z nią umowy, odbierając nadzieję. Przez wiele lat była honorowym krwiodawcą, co uwieńczyła na kilka miesięcy przed diagnozą tytułem Zasłużonego Krwiodawcy. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Szczęśliwice w Warszawie i Wiceprezesem Fundacji PRO POMOC. Ma cięty język, i wielu się o tym przekonało, również polityków z pierwszych stron gazet. Przy prawicowych poglądach i wrodzonym nacjonalizmie, nigdy nikomu nie odmówiła pomocy, bo przede wszystkim liczy się człowiek, potem jego poglądy, jest urodzoną sanitariuszką. Jest świrem który potrafił wysiąść z autobusu bo zobaczyła monetę , a trzeba ją podnieść , bo tam jest orzełek w koronie. Za ciągniętą po ziemi flagę Biało Czerwoną, byłą w stanie zaatakować kilkunastu policjantów.


Pisze cudowne opowiadania, stworzyła serię legend słowiańskich, przez lata robiła zdjęcia, na Marszu Niepodległości w Warszawie, Marszu Powstania Warszawskiego, Marszu Pileckiego w Gdańsku. Była współorganizatorem Prawicowej demonstracji STOP ACTA w Warszawie, i Pierwszego Marszu Pamięci Żołnierzy Westerplatte i Pocztowców Poczty Polskiej w Gdańsku. Przez lata zamieszkiwania w Stolicy, opiekowała się i walczyła o godną pamięć terenów Reduty Ordona, miejsca pochówku Polskich Bohaterów.

f1dcee6065ba383e.jpeg

Choroba odebrała Patrycji, siły, chęć do życia, oraz godność, natomiast Polska, odebrała jej , nadzieję i możliwość godnego odejścia. W tym roku nie wywiesiłem ani razu Polskiej Flagi na balkonie na święta państwowe, bo wstyd mi że żyję w tym kraju, dla którego Patrycja tyle poświęciła.


v7f211eba3c0cecc.jpeg


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 125

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Witam serdecznie. Życzę Pani bogosławienstwa Bożego. Oraz życia wiecznego po śmierci. Niech Bóg ma panią w swojej opiece. I proszę pamiętać żeby być w łasce uświęcającej bo to jest dla nas wszystkich polisą na życie wieczne.Wszystkie cierpienia ofiarować Matce Bożej.Pozdrawiam RaF.

  ukryta
 • Wojciech Ostach

  Caritas wypożycza łóżka rehabilitacyjne za darmo szkoda pożyczać. Proszę zadzwonić do oddziału i zapytać jak to teraz wygląda i co jest potrzebne. Mam w domu takie łóżko z podnośnikiem już dwa lata