id: 7g5ffb

Uratować dach nad głową…

Uratować dach nad głową…

Nasi użytkownicy założyli 1 177 181 zrzutek i zebrali 1 229 339 471 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

  • 20 kwietnia rozpoczęliśmy pierwsze prace przygotowujące do wymiany dachu. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcje ratowania "Gościńca" Pomimo iż nadal brakuje nam jeszcze na pokrycie kosztów, rozpoczęliśmy prace, gdyż sezon już przed nami, chcemy zdążyć przed majem. 23 kwietnia zakończyliśmy przekładanie dachu. 24 kwietnia malowanie "Gościńca" a dziś 25 kwietnia nasz "Gościniec" wygląda już jak nowy. Prosimy o dalszą pomoc w spłaceniu kosztów związanych z ratowaniem "Gościńca" Przed nami jeszcze wybudowanie wolnostojącej wiaty dla większej ilości osób, będziemy na bieżąco informować o podejmowanych dalszych krokach. Wszystkim gorąco dziękujemy za złożone ofiary!!! Was i Waszych najbliższych polecamy w modlitwie różańcowej w Sanktuarium
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, pielgrzymów i turystów, o pomoc w pilnym odremontowaniu „Gościńca” i wiaty dla większych grup. Każda Wasza złotówka może przyspieszyć remont i umożliwić dalsze przyjmowanie odwiedzających sanktuarium, jak i wspinających się na taras widokowy, by podziwiać przepiękne widoki nadmorskie.

Uratować dach nad głową

Jako wspólnota Sióstr Maryi pracujemy apostolsko wśród rodzin, kobiet , młodzieży żeńskiej i dzieci. Nasza strona internetowa

Na co dzień też posługujemy pielgrzymom i turystom przybywającym na Górę Chełmską w Koszalinie.

Jest to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w tym rejonie, położone w prostej linii 8km od Morza Bałtyckiego. Najwyższe wzniesienie na południowym wybrzeżu Bałtyku (137m n p m), położone w malowniczym paśmie lasu. Urokliwe, średniowieczne miejsce pielgrzymkowe, należące do pierwszych miejsc pątniczych.

Odwiedzane przez liczną rzeszę pielgrzymów i turystów (rocznie ok. 160 tys.) swą sławę zawdzięcza średniowiecznej kaplicy ku czci Matki Bożej Wniebowziętej, zburzonej w połowie XV wieku w okresie reformacji. Po 450 latach jako wspólnota sióstr ponownie wybudowałyśmy tu Sanktuarium Maryjne p.w. Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, odnawiając w ten sposób kult maryjny na Górze Chełmskiej.

1 czerwca 1991 r. sanktuarium nawiedził i poświęcił św. Jan Paweł II podczas swojej IV Pielgrzymki do Ojczyzny.

Jednocześnie zadbałyśmy o istniejący tu zabytek z 1888 r. – wieżę widokową o wysokości 31,5 m. Z każdym rokiem zwiększa się ilość pielgrzymów i turystów odwiedzających ten przepiękny zakątek Koszalina.

Jako siostry staramy się zapewnić im dogodne warunki. W tym celu już w 1992 r powstał „Gościniec” – prosta, zadaszona wiata, by można było się tam zatrzymać, wypić kubek ciepłej herbaty i zjeść domowe ciasto drożdżowe pieczone przez siostry.

Niestety nasz „Gościniec” w ostatnim roku zaczął nam przeciekać, a na domiar złego załamał się nam również namiot pełniący funkcję pomocniczą, przy większej ilości osób. To jedyne zadaszone miejsca na szczycie góry dla turystów i pielgrzymów.

Podjęłyśmy się trudnego dla nas zadania stworzenia prawdziwego Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznego, które obecnie jest w stanie surowym.

To przedsięwzięcie jak do tej pory finansujemy same i przy pomocy ofiar pielgrzymów. Wszystkie nasze siostrzane oszczędności przekazywane są na dalsze prace budowlane. Nie wiemy, kiedy uda się nam dokończyć to wielkie dzieło, a przed nami kolejny sezon letni a wraz z nim nowy napływ pielgrzymów i turystów.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, pielgrzymów i turystów, o pomoc w pilnym odremontowaniu „Gościńca” i wiaty dla większych grup.

Każda Wasza złotówka może przyspieszyć remont i umożliwić dalsze przyjmowanie odwiedzających sanktuarium...

...jak i wspinających się na taras widokowy, by podziwiać przepiękne widoki nadmorskie.

Dla nas wydanie jednorazowo 30 000 zł jest to nie lada wezwanie, zwłaszcza przy prowadzeniu jednocześnie budowy Centrum Pielgrzymkowo - Turystycznego. My również, jako placówka sióstr na Górze Chełmskiej utrzymujemy się z ofiar ludzi i pracy naszych rąk. Mieszkamy w starej, odremontowanej łaźni sportowej

Prosimy pomóżcie nam uratować dach nad głową dla pielgrzymów i turystów - odnowić „Gościniec” , odremontować jego dach i postawić wiatę pomocniczą.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 48

 
Dane ukryte
23 zł
GG
Grażyna Górska
50 zł
 
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
GP
Grażyna Porowska
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
GJ
Gerard Jasiński
100 zł
MR
Mikołaj Ruciński
100 zł
DR
Dorota Radziun
100 zł
Zobacz więcej