id: 7gfycm

Mikołaj dla Mikołaja

Mikołaj dla Mikołaja

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
31 576 zł 
z 20 000 zł
157%
zakończona 31.12.2021r
398 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

List do Świętego Mikołaja napisany. Jaki prezent znajdę pod poduszką?

Czas świąteczny to wyjątkowy okres bliskości i ciepła, dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie czteroletniego Mikołaja Piszczka, który od 18 miesięcy walczy o życie, a jego przeciwnikiem jest wysokiej złośliwości neuroepitelialny nowotwór mózgu WHO IV (Hight-grade neuroepithelial tumor with BCOR alteration).

Mikołajek urodził się zdrowym dzieckiem. Rozwijał się prawidłowo. Był wesołym, pogodnym, ciekawym życia chłopcem. Wszędzie go było pełno. Jak to mówią „ żywe srebro”. W jednej chwili przyszło mu się zmierzyć z nierównym przeciwnikiem odbierając rodzinie szczęście i spokój. Do tej pory przeszedł kilka operacji i zabiegów. Dzisiaj wiemy, że ratujących jego życie. Od sierpnia 2020 roku poddawany jest intensywnej, wielolekowej chemioterapii. Niestety przeciwnik nie daje za wygraną . Doszło do rozsiania choroby nowotworowej do przestrzeni podpajęczynówkowej. Progresja choroby zmusiła lekarzy do podjęcia decyzji o radioterapii. Naświetlania po raz drugi uratowały życie Mikołaja i sprawiły , że choroba nieco wyhamowała. Zapaliło się światełko w tunelu a my odzyskaliśmy nadzieję , że dla tej historii przewidziane jest szczęśliwe zakończenie. Aktualnie Mikołajek kontynuuje leczenie. Przechodzi intensywną chemioterapię. Szpital tak naprawdę stał się jego drugim domem. Choroba i agresywne leczenie odbijają się na zdrowiu i kondycji Mikołajka.

Zebrane pieniądze przeznaczone będą na leczenie, leki, suplementy diety, pomoc i opiekę specjalistów oraz tak ważną dla rozwoju Mikołaja rehabilitację psycho-ruchową.

Rodzice mówią o swoim synku, że to najdzielniejszy chłopczyk na świecie – PRAWDZIWY WOJOWNIK!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 398

preloader

Komentarze 24

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 456 zrzutek

i zebrali

807 471 384 zł

A ty na co dziś zbierasz?