Pomóżmy Filipowi wrócić do prawdziwego życia. ID: 7gnhf2

Pomóżmy Filipowi wrócić do prawdziwego życia. ID: 7gnhf2

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

38 235 zł z 40 000 zł

95%

38 235 zł

38 235 zł

z 40 000 zł

zakończona

zakończona

28.06.2020r

414

414

wspierających
95%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Obecność Filipa zawsze wnosiła wiele radości i wsparcia. Choć sam doświadczał wielu trudów życia, zawsze dbał o innych, dzielił się i niósł pomoc, jak tylko potrafił. W obecnej chwili, Filip musi liczyć na pomoc innych, gdyż w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, został „uwięziony” w swoim ciele. Na jego powrót czekają kochający Rodzice, Brat, partnerka Filipa, Ania, ich nowonarodzony syn Gabriel, przyjaciele i znajomi...


y473f355c81b31a2.jpegTo był szok dla Nas wszystkich. Końcem ubiegłego roku, u Filipa doszło do zatrzymania pracy serca i niedotlenienia mózgu. Szybka reakcja ze strony służb medycznych, pozwoliła utrzymać Filipa przy życiu. Wstępna opinia lekarzy, by nie oczekiwać cudu, nie pozbawiła Nas jednak nadziei. Odnaleźliśmy polskiego profesora Jana Talara, który zajmuje się pracą z osobami w stanie śpiączki mózgowej, uzyskując w tej pracy niezwykle pozytywne efekty (wybudził ponad 300 osób, dając Im możliwość powrotu do zdrowia – dane z 2017 roku).


Jak tylko stan zdrowia Filipa na to pozwolił, Mama zdecydowała się, na przeniesienie go do domu, by zapewnić mu warunki sprzyjające prowadzeniu rehabilitacji i masaży. Wzięła tym samym na siebie odpowiedzialnośc za całodobową opiekę nad Filipem.


Profesor Talar, udzielił przyśpieszonego kursu Mamie Filipa, na temat pracy z osobą w stanie śpiączki mózgu i przede wszystkim praktyką masażu jaki należy stosować.

Przywrócenie sprawności ciała, poprzez przywrócenie mózgu do właściwego działania, wymaga stosowania określonych masaży ciała, przez 6-8 godzin dziennie, przez minimum 2 osoby jednocześnie.


Stosowanie masaży prof. Jana Talara, już przez 2 godziny przynosi widoczne efekty, w postaci chociażby łagodnienia spastyczności ciała. Masaże jednak powinny być stosowane konsekwentnie i systematycznie. Opieka nad osobą w stanie śpiączki mózgowej, wymaga stałej pracy (m.in. mycia, przewijania, przyrządzania wysokowartościowego pożywienia, odsysania wydzieliny i wielu innych czynności), skupienie się jedynie na masażu, nie jest możliwe.

f837d42fa6c3306e.jpeg

Istnieją w Polsce ośrodki rehabilitacyjne, pracujące w zgodzie z ideą prof. Jana Talara, umożliwiające osobom takim jak Filip, powrót do zdrowia. Ze względu na ograniczone możliwości finansowe, nasza rodzina nie jest w stanie skierować Filipa na rehabilitację do takiego ośrodka.


Choć Filip, nie jest w stanie komunikować się z Nami słowami, każdego dnia pokazuje, jak mocno współpracuje i samodzielnie poprzez próby rozluźniania i napinania mięśni, pracuje nad swoim powrotem do zdrowia. Jest to jednak ogromny wysiłek dla jego ciała, czego efektem jest spadek masy mięśniowej.


c42c98eaad547cad.jpegJako rodzina, czujemy głęboką nadzieję i przede wszystkim miłość do Filipa. Trudności jakie niesie ta sytuacja, sprawiają, że spotykamy się w sobie z poczuciem prawdziwej hierarchii wartości, na szczycie której mieści się zdrowie i życie najbliższych. Przejawia się w Nas także coraz częściej poczucie bezradności. Zrozumieliśmy, że sami nie jesteśmy w stanie udźwignąć tego trudu, stąd też w głębokiej pokorze i nadziei przychodzi nam zorganizować tę zbiórkę pieniędzy.


yf90c7d80fb65ccb.jpegKoszty dwumiesięcznej rehabilitacji, o której mowa, oscylują w kwocie 36-40 tysięcy złotych, stąd też kwota 40 tys. ustalona jest jako cel tej zbiórki. Z całego serca, prosimy o wsparcie i pomoc dla Filipa. W jego oczach, widać głęboką nadzieję i tęsknotę za tym, by z lekkością, o własnych siłach, móc udać się na spacer do parku ze swoim synem Gabrielem. Dziękujemy Wam Kochani, za każdą złotówkę, którą zechcecie wesprzeć tę zbiórkę. Dziękujemy także, za wszelkie słowa wsparcia, które w trudnych momentach, potrafią dodać nieopisywalne pokłady siły, determinacji do działania i wiary w to, że nadejdzie dzień, w którym to trudne doświadczenie wspominać nam przyjdzie jako głęboką naukę i piękną historię o wartościach jakie niesie w sobie życie rodziny.

Wpłacający414

 
Dane ukryte
3 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
MM
Mariola Mruk
1 000 zł
P
Piotr Pieniążek
1 000 zł
KZ
Kumple z Czarnych Jasło
700 zł
DK
Dawid Krupa
500 zł
Katarzyna Śnieżko
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

521 994 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?