id: 7gntaj

Pomagamy Michalince

Pomagamy Michalince

Nasi użytkownicy założyli 1 033 800 zrzutek i zebrali 1 099 000 183 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Michalinka, nasza mała Kruszynka, przyszła na świat 17 sierpnia 2019 roku po 41-tygodniowej ciąży. Pomimo źle owiniętej pępowiny, i tym spowodowanej zamartwicy sinej, córeczka otrzymała 9 punktów w skali Apgar. W drugiej dobie życia Michalinki zaobserwowano u niej epizody bezdechu, które coraz częściej się powtarzały. Z czasem pojawiły się także drgawki czterokończynowe toniczno-kloniczne poprzedzone wzmożonym napięciem mięśniowym. Rozpoczęliśmy szereg badań szukając powodu, przez który stan zdrowia naszej córeczki nie jest dobry. 
Dziennie dochodziło do 30 ataków, Michalinka musiała być karmiona poprzez sondę dożołądkową. Lekarze postanowili włączyć dietę ketogenną, która nie przyniosła żadnych rezultatów. W końcu po długim czasie otrzymaliśmy diagnozę – wczesnoniemowlęcą encefalopatia padaczkowa o podłożu mutacji genu SCN2A z towarzyszącym opóźnieniem rozwoju globalnego, wzmożonym napięciem mięśniowym, zaburzeniami sensorycznymi i behawioralnymi.Padaczka o charakterze wielolekoopornym, przez co możliwości farmakoterapii są znacząco zawężone. 
Tak naprawdę przez pierwsze kilka miesięcy swojego życia Michalina przebywała w szpitalu. Jest od początku pod stałą opieką oddziału neurologicznego we współpracy z fachową opieką lekarza dietetyka. Jej rzeczywistość składa się z farmakoterapii, ścisłej diety, rehabilitacji i stymulacji neurorozwojowej.  Michalinka na dzień dzisiejszy nie siedzi, nie chodzi, ma obustronny zez zbieżny naprzemienny wraz z zanikiem nerwu wzrokowego. Nadal jest na diecie ketogennej. Codziennie bierze około 20 leków. 
Robimy wszystko, aby Nasza córeczka w przyszłości samodzielnie funkcjonowała.
W tym miejscu pragniemy zwrócić się do Państwa Naszych Super Bohaterów z serdeczną prośbą o wparcie w gromadzeniu środków na rehabilitację, leczenie, leki i potrzebny sprzęt ortopedyczno-rehabilitacyjny. Każdy Państwa gest nawet najmniejszy ma dla nas znaczenie. 
Wdzięczni za okazane serce i poświęcony czas!  
Rodzice Michalinki Kruszynki
Bądźcie z nami w Brzegu(Marina) 03/09/2022 pokażmy ze fryzjerzy to jedna rodzina🤱
*Chcemy pokazać że taka  prostą czynnością jak strzyrzenie można komuś uratować życie albo pomóc w trudnej sytuacji.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 74

MA
Magdalena
30 zł
AW
Anna Waliduda
100 zł
EO
Ewelina Osadczuk
30 zł
Anna Łowkis
60 zł
UT
Urszula Tymków
300 zł
AS
Anita Stohnij-Dobrowolska
130 zł
MK
Magda Kadłubowska
240 zł
MP
Marcin Porzucek
300 zł
JM
Jolanta Mularska
100 zł
KB
Katarzyna Budzowska
130 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków