id: 7h89nx

NA RATUNEK ODRZE- Zarybianie Odry

NA RATUNEK ODRZE- Zarybianie Odry

Nasi użytkownicy założyli 1 188 404 zrzutki i zebrali 1 251 296 823 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dziękujemy za pierwsze wpłaty!


  W tym miejscu będziemy informować Was o to co się dzieje ze zrzutką, ale także z Odrą oraz gdzie będziecie mogli zobaczyć nasze działania jak już uda się nam uzbierać potrzebną kwotę!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Katastrofa ekologiczna na Odrze to niezaprzeczalny fakt i ogromna tragedia dla całego ekosystemu skupionego wokół drugiej największej rzeki w Polsce przy której mieszka kilka milionów ludzi! Wiele samorządów, fundacji ale również zwykłych ludzi bierze czynny udział w doraźnych akcjach pomocowych aby ta katastrofa nie miała jeszcze większych skutków dla środowiska.


zf190328d752a6ee.jpeg

Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl


Niestety już dzisiaj wiadomo, że biosystem Odry został w ogromnym stopniu zniszczony i wiele wskazuję na to, że jest na granicy wymarcia.

W związku z tym jako grupa zapalonych od wielu lat wędkarzy patrzymy w przyszłość i po opanowaniu sytuacji i dojściu naszej rzeki do odpowiedniego stanu, chcemy wspomóc odrzański ekosystem. Dlatego właśnie uruchomiliśmy tę zrzutkę, która ma na celu sfinansowanie zarybiania Odry.


pfc44d089f18c7c2.jpeg

Fot. Władysław Czulak / Agencja Wyborcza.pl


Jako wędkarze od lat zrzeszeni w różnych Kołach Wędkarskich zdajemy sobie sprawę, że naturalny powrót do wielkości populacji gatunków ryb, które właśnie zostały zdziesiątkowane nie będzie procesem szybkim. Stąd nasz pomysł, żeby temu procesowi pomóc i wspólnymi siłami na nowo zarybić Odrę na całej jej długości, co będzie miało tylko pozytywne skutki nie tylko środowiskowe ale i społecznie.


Oczywiście proces zarybiania jaki planujemy przeprowadzić będzie przeprowadzony przy współpracy z ichtiologami, przedstawicielami PZW oraz Wód Polskich oraz oczywiście konsultowany z Kołami Wędkarskimi.


Dlaczego właśnie zdecydowaliśmy się na taki rodzaj pomocy?

Jako wędkarze od wielu lat widzimy jak wyglądała sytuacja z zarybianiem Odry i nie wierzymy w to, że po takiej katastrofie coś się zmieni na lepsze dopóki nie weźmiemy sprawy w swoje ręce. Chcemy pomóc, żeby samemu móc na powrót oddawać się naszej ulubionej formie spędzania czasu nad wodą i liczymy na Was koleżanki i koledzy Wędkarze, że podzielicie nasze zdanie.


Ile chcemy zebrać?

Oczywiście jak najwięcej, bo im więcej uzbieramy tym więcej narybku wpuścimy do Odry, tym więcej ryb w niej będzie. Ustawiliśmy kwotę zbiórki na 2.000.000 zł bo uważamy, że ta suma pozwoli nam na realną i widoczną pomoc przynajmniej w części regionów nadodrzańskich ale liczymy na to, że wspólnymi siłami uda nam się zebrać na tyle dużą kwotę aby Odra na całej długości na nowo stała się obfita w różne gatunki ryb.


Kiedy planujemy zarybianie?

Oczywiście cały proces zarybiania nie może się rozpocząć, dopóki Odra nie będzie już zagrożeniem dla organizmów żywych. Liczymy, że już na wiosnę będziemy mogli pochwalić się pierwszymi zarybieniami, ale na tę chwilę wszystko w rękach natury,


Jak możecie pomóc w zbiórce?

Najprostszym sposobem to oczywiście wpłacić na zbiórkę dowolną kwotę. Jednak zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma na to środki. Dlatego prosimy o każde udostępnienie zbiórki aby jak najwięcej osób dowiedziało się o naszej inicjatywie. Dajcie znać o zbiórce swoim znajomym z kół wędkarskih, rodzinie, przyjaciołom i wspólnie sprawmy, żeby Odra znowu odżyła!


NIE POZWÓLMY ODRZE UMRZEĆ!

z2ec14a97fbf0bdb.jpeg

Fot. Władysław Czulak / Agencja Wyborcza.pl

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2

BZ
Paweł
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!