Kalendarz zrywany Loesje na 2020: Lubię planować przyszłość bo mogę codziennie zmieniać zdanie ID: 7hj7uw

Kalendarz zrywany Loesje na 2020: Lubię planować przyszłość bo mogę codziennie zmieniać zdanie ID: 7hj7uw

Zrzutka została wyłączona przez organizatora

38 372 zł z 34 000 zł

112%

38 372 zł

38 372 zł

z 34 000 zł
112%

Aktualności 5

 • W tej chwili w akcji dostępny jest już tylko pakiet warsztatowy - pozostałe są nieaktywne (wyczerpane).
  Jeśli chcielibyście otrzymać kalendarz, polecamy akcję dodrukową, w której pakiety z kalendarzami są aktywne (można kliknąć w opcję "Wybierz" pod opisem pakietu): http://bit.ly/zrywka2020dodruk
  Czytaj więcej
 • Głosowanie na hasła do serii wlepek zakończone, a pełne wyniki znajdziecie w linku ⬇️⬇️
  http://bit.ly/wlepki2020wyniki
  Szepniemy, że to kolejny rok, gdy z największą liczbą głosów kończy "Nie rozmawiaj z nieznajomymi / bo jeszcze kogoś poznasz".
  Czytaj więcej
 • Jeśli poszukujecie pakietów z samymi kalendarzami, polecamy akcję dodrukową: http://bit.ly/zrywka2020dodruk
  (jej koszty są niższe - także dzięki temu, że nie ma konieczności ponownego opracowania graficznego zrywki :)
  Czytaj więcej
 • Wybierz hasła do crowdfundingowej serii wlepek!
  Głosowanie trwa do 30 listopada: http://bit.ly/głosowanieWlepki2020
  Czytaj więcej
 • Na nowej wersji strony zrzutka.pl zniknęły wprowadzone wcześniej przez nas dłuższe opisy akcji i wideo związane z akcji. Częściowo są dostępne w aktualności na www.loesje.pl.
  Do opisu akcji wprowadzimy je ponownie najpóźniej w niedzielę.
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Szukasz kalendarza, który codziennie zaskoczy Cię innym tekstem? Zrywka z hasłami Loesje to sposób na stałą dawkę refleksji, humoru i konstruktywnego spojrzenia na świat.


Dlaczego kalendarz Loesje?

Dzięki kalendarzowi inspiracje z haseł Loesje wychodzą poza obieg internetowy i codziennie mogą stać się dla każdego powodem do uśmiechu lub refleksji. Na rewersie każdej kartki można prowadzić dziennik czy notatki.

Loesje wydaje kalendarze po polsku od 2017 roku, a edycja na rok 2020 będzie mieć formę zrywki z innym hasłem na każdy dzień. Będzie jej towarzyszyć nowa seria wlepek, do której hasła wybiorą uczestnicy akcji - w głosowaniu, które trwa do 30 listopada: bit.ly/głosowanieWlepki2020

Jeśli akcja się powiedzie, kalendarze będziemy rozsyłać w drugiej połowie grudnia paczką pocztową envelo (usługa Poczty Polskiej).

Ze względu na terminy przedświąteczne niestety nie ma gwarancji, że kalendarze zostaną dostarczone przed świętami. Prosimy o uwzględnienie tego przy podejmowaniu decyzji o wsparciu akcji.


Jak będzie wyglądać kalendarz?

Kalendarz będzie mieć wymiary 100x165mm (zbliżony do A6 – wielkości pocztówki) i formę zrywki, którą w dzieciństwie mogliście widywać u dziadków.

Każdy dzień ma przypisane inne hasło Loesje, a każdy miesiąc otwiera planer. Wszystkie miesiące są zaprojektowane w innym stylu, a łączy je czarno-biała estetyka typowa dla plakatów Loesje.

7hj7uw-a70e36a1.png


Na okładkę kalendarza na rok 2020 trafiło hasło:

Lubię planować przyszłość / bo mogę codziennie zmieniać zdanie


Z tyłu zrywka ma dziurkę do zawieszenia na ścianie, a minimalistyczny dizajn i poręczny format sprawią, że sprawdzi się w każdej przestrzeni. Kartki będą zadrukowane tylko z jednej strony – rewers można wykorzystać na notatki czy pamiętnik.

Pojedyncze kartki można oprawić w ramkę i obdarować nimi osoby, które danego dnia obchodzą urodziny, albo wykorzystać na wiele innych sposobów – ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

7hj7uw-d8bccee7.png


Do tego wlepki

Kalendarzowi towarzyszyć będzie seria wlepek (10 haseł), a hasła wybiorą uczestnicy akcji w głosowaniu na profilu Loesje Polska w serwisie Facebook.com, które trwa do 30 listopada: bit.ly/głosowanieWlepki2020.

Każda osoba otrzyma przynajmniej jeden zestaw wlepek (w sumie 50 – po 5 wlepek z każdym wybranym hasłem; liczba zestawów zależy od wspieranego pakietu).

Wlepki to kolejny sposób na codzienną dawkę refleksji i uśmiechu – dla siebie i osób, które otrzymają je jako prezent.

Osoby, które chciałyby w praktyce poznać metodę, dzięki której powstają teksty Loesje – mogą wybrać pakiet warsztatowy. W ten sposób można zorganizować kreatywne spotkanie dla znajomych czy współpracowników oraz obdarować ich kalendarzem i niezapomnianym doświadczeniem.

W wybranych pakietach czekają też inne upominki z hasłami Loesje: torby, przypinki, pocztówki.

7hj7uw-c976013.png


Jak to działa?

Do wydania kalendarza w opłacalnym na sztuce nakładzie oraz rozesłania go, niezbędne jest zebranie minimalnej kwoty podanej w opisie akcji.

Pokrywa ona koszt wydruków (kalendarz, wlepki), a także prace graficzne.

Każdy pakiet obejmuje już koszty pakowania i wysyłki - roześlemy je usługą envelo realizowaną przez Pocztę Polską (usługa to paczka pocztowa - jeśli listonosz nie zastanie odbiorcy w domu, zostawia awizo do odbioru na poczcie).

Kosztem akcji jest również jej obsługa księgowa – w tym roku Loesje Polska działa jako niezależna fundacja, stąd bezpośrednim kosztem jest także księgowość zgodna z wymogami dla organizacji pozarządowych.


Jeśli akcja się powiedzie, każdy wspierający otrzyma kalendarz i inne upominki z wybranego przez siebie zestawu. Upominki zapakujemy w myśl jednego z haseł Loesje: "Świat bez plastiku byłby milszy w dotyku".

Z osobami, które wesprą pakiety warsztatowe, indywidualnie ustalimy termin i miejsce warsztatów oraz sposób odbioru upominków (możliwa jest wysyłka kalendarzy i innych upominków niezależnie od terminu warsztatów).

7hj7uw-f94c84ac.png


Okienko "Wiadomość (opcjonalnie)"

Podczas wpłaty, w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)" możesz podać adres, na który powinniśmy nadać paczkę z upominkami.

Możesz tam też wpisać hasła Loesje, które powinny trafić na Twoje przypinki, jeśli wybierasz pakiet z przypinkami.

Przesyłkę skompletujemy, gdy tylko wydruki do nas dotrą - i nie będziemy dodatkowo kontaktować się mailowo w celu potwierdzenia adresu wysyłki.


Jak przebiega akcja?

1. Akcja trwa do 8 grudnia. Jeśli powiedzie się, kalendarze będziemy rozsyłać w drugiej połowie grudnia paczką envelo Poczty Polskiej. Ze względu na terminy przedświąteczne niestety nie ma gwarancji, że kalendarze zostaną dostarczone przed świętami. Prosimy o uwzględnienie tego przy podejmowaniu decyzji o wsparciu akcji.

2. Do 30 listopada na profilu Loesje Polska w serwisie Facebook.com trwa głosowanie, dzięki któremu możesz zadecydować, jakie teksty Loesje trafią na wlepki do crowdfundingowej serii: bit.ly/głosowanieWlepki2020


3. Po uzbieraniu kwoty minimalnej skontaktujemy się indywidualnie z osobami, które wpłaciły cegiełki – na adres mailowy podany przy wsparciu akcji.

Ustalimy adres wysyłki (można podać adres innej osoby) i inne szczegóły (zależnie od pakietu, jaki wspiera dana osoba).

Podczas wpłaty, w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)",możesz już podać adres, na który powinniśmy nadać paczkę. Wówczas nie będziemy dodatkowo ustalać adresu wysyłki.

Upominki roześlemy paczką envelo realizowaną przez Pocztę Polską (jeśli listonosz nie zastanie odbiorcy w domu – zostawia awizo do odbioru paczki na poczcie).

Z osobami, które wesprą pakiety warsztatowe, indywidualnie ustalimy termin i miejsce warsztatów oraz sposób odbioru upominków (możliwa jest wysyłka kalendarzy i innych upominków niezależnie od terminu warsztatów).


4. Druki i wysyłki zostaną zrealizowane w drugiej połowie grudnia (albo po odpowiedzi na maila z podziękowaniem i prośbą o podanie adresu wysyłki – jeśli nie nastąpi to do końca roku).

7hj7uw-1b679992.png


Kim jest Loesje i dlaczego pisze teksty?

Loesje [luszje] to imię młodej Holenderki, które od ponad 35 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami.

Dzięki krótkim tekstom Loesje chce zachęcać do refleksji i kreatywnego myślenia, a także uświadamiać, że każdy może mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie. Imię to posłużyło również jako nazwa międzynarodowej organizacji (Loesje International) i sieci grup lokalnych, obecnych w prawie 30 krajach. Grupy lokalne organizują m.in. warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach.

7hj7uw-e36775e5.png


Teksty Loesje mają charakter autorski (nie są cytatami), a po warsztatach trafiają też na wlepki, murale, przypinki, magnesy, torby. Jedną z grup lokalnych jest Loesje Polska, która organizuje tę akcję, a od niedawna działa jako samodzielna fundacja (KRS 0000811527).

W ciągu ostatnich kilku lat zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy kilkadziesiąt otwartych warsztatów kreatywnego pisania, w trakcie których powstało kilkaset polskich plakatów. Wszystkie dostępne są nieodpłatnie w archiwach na stronach loesje.pl oraz loesje.org.

Każdy może je pobrać i wykorzystać w dowolnym niekomercyjnym celu, np. powiesić w szkole, pracy, oprawić w ramkę.Wpłacający499

 
Dane ukryte
ukryta
Zwrócona
 
Dane ukryte
ukryta
Zwrócona
MM
Martyna Marcinek
45 zł
JL
julia lucius
49 zł
M
martahannalewandowska
40 zł
MB
Małgorzata Bernatowicz
10 zł
Iza Ławicka
77 zł
KN
Katarzyna Nowak
ukryta
KK
Klaudia Kubowicz
ukryta
AB
Aleksandra Bujanowicz
20 zł
Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 1000 zł i więcej

Kalendarze i warsztaty dla 10 osób

Spędź kreatywny dzień ze znajomymi i obdaruj każego kalendarzem Loesje: warsztaty pisania metodą Loesje (3 godziny) dla grupy do 10 osób & kalendarz i zestaw upominków z hasłami Loesje dla każdego (wlepki, zestaw pocztówek w etui, przypinki - z dowolnie wybarnymi tekstami Loesje) – do indywidualnego uzgodnienia data i miejsce (lokalizacja w Polsce).

[ Wysyłka kalendarzy i upominków możliwa jest niezależnie od daty warsztatów - prosimy o odpowiedni komentarz w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję ]

(pozostało 2 z 2)

Wpłać 45 zł i więcej

Kalendarz to podstawa

Pakiet podstawowy: kalendarz & seria wlepek (10 haseł * 5 = 50 wlepek) – z hasłami wybranymi w crowdfundingowym głosowaniu online. 

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję ]

wybrano 70 razy (pozostało 0 z 70)

Wpłać 49 zł i więcej

Kalendarz to podstawa, a wlepek razy dwa

Kalendarz & podwójna dawka wlepek (2x 50 wlepek) – z 10 hasłami wybranymi w crowdfundingowym głosowaniu online

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję ]

wybrano 110 razy (pozostało 0 z 110)

Wpłać 75 zł i więcej

Dwa kalendarze i wlepek razy dwa

Pakiet duo – idealny na prezent dla kogoś i siebie: 2 kalendarze & podwójna dawka wlepek (2 x 50 wlepek z 10 hasłami z głosowania online)

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję ]

wybrano 65 razy (pozostało 0 z 65)

Wpłać 77 zł i więcej

Kalendarz, eko-torba i przypinki

Kalendarz i pakiet wlepek (50), a do tego torba bawełniana z hasłami "Uważaj na złodziei serc" i "Mind / open 24/7" oraz 2 przypinki - z dowolnie wybranymi hasłami Loesje

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję / tu możesz też podać hasła na wybrane przez siebie przypinki ]

wybrano 40 razy (pozostało 0 z 40)

Wpłać 79 zł i więcej

Kalendarz, eko-torba i pocztówki

Kalendarz i pakiet wlepek (50), a do tego torba bawełniana z hasłami "Im dłużej czekasz na przyszłość / tym będzie krótsza" i "Sex gluten rock'n'roll" oraz 5 pocztówek z hasłami wybranymi z zestawu > 

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję / tu możesz też podać hasła na wybrane z zestawu pocztówki ]

wybrano 50 razy (pozostało 0 z 50)

Wpłać 130 zł i więcej

Dwa kalendarze i dwie różne torby

Pakiet dla znajomych: 2 kalendarze i podwójny pakiet wlepek (2x 50), a do tego dwie torby bawełniane: jedna z hasłami "Im dłużej czekasz na przyszłość / tym będzie krótsza" i "Sex gluten rock'n'roll", druga z "Uważaj na złodziei serc" i "Mind / open 24/7". Do tego 2 przypinki (z dowolnie wybranymi hasłami Loesje) oraz pakiet 10 pocztówek w etui z podpisem Loesje >

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję / tu możesz też podać hasła na wybrane przez siebie przypinki ]

wybrano 35 razy (pozostało 0 z 35)

Wpłać 200 zł i więcej

Pakiet prezentowy

Pakiet, którym zainspirujesz także znajomych i rodzinę: 5 kalendarzy & 5 zestawów wlepek (5x 50), a do tego 5 przypinek z dowolnie wybranymi tekstami Loesje oraz pakiet 10 pocztówek w etui Loesje >

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję / tu możesz też podać hasła na wybrane przez siebie przypinki ]

wybrano 7 razy (pozostało 0 z 7)

Wpłać 1500 zł i więcej

Kalendarze i warsztaty dla 15 osób

Spędź kreatywny dzień ze znajomymi i obdaruj każego kalendarzem Loesje: warsztaty pisania metodą Loesje (3 godziny) dla grupy do 15 osób & kalendarz i zestaw upominków z hasłami Loesje dla każdego (wlepki, zestaw pocztówek w etui, przypinki - z dowolnie wybarnymi tekstami Loesje) – do indywidualnego uzgodnienia data i miejsce (lokalizacja w Polsce). Wysyłka kalendarzy i upominków możliwa jest niezależnie od daty warsztatów.

[ Wysyłka kalendarzy i upominków możliwa jest niezależnie od daty warsztatów - prosimy o odpowiedni komentarz w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję ]

wybrano 100 razy (pozostało 0 z 100)

Nasi użytkownicy założyli

589 904 zrzutki

i zebrali

333 159 775 zł


A ty na co dziś zbierasz?