id: 7j6mfe

Na remont mieszkań dla 3 osób w kryzysie bezdomności

Na remont mieszkań dla 3 osób w kryzysie bezdomności

Nasi użytkownicy założyli 1 188 239 zrzutek i zebrali 1 250 952 609 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Pierwszą osobą, która natychmiast potrzebuje domu jest Pan Z. Ma problemy ze sprawnością ruchową z uwagi na owrzodzenia na kończynach dolnych. Nie może liczyć na miejsce w schronisku, bo nie jest w stanie wejść na górne łóżko, więc ze względu na brak miejsc w placówkach specjalistycznych jest zmuszony do przebywania w przestrzeni publicznej.  Stan  jego zdrowia wymaga leczenia „w domu", a dalsze przebywanie w przestrzeni publicznej powoduje ciągłe pogarszanie się jego sytuacji zdrowotnej. Pan Z. stara się walczyć o swoje zdrowie, jednak bez naszej pomocy i bez dachu nad głową nie ma szans, żeby mu się udało!


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nowe życie w prezencie

 

Bezdomność to codzienne zmagania, które w zimie zamieniają się w walkę o przetrwanie. Najciężej jest jednak w Święta, kiedy wszyscy, w cieple własnych czterech ścian ubierają choinki i szykują świąteczne potrawy. Wtedy, na widok migających w oknach świątecznych ozdób i ostatnich przechodniów szybkim krokiem wracających do rodzin, osobom żyjącym na ulicy naprawdę pękają serca.

W tym roku możesz wspólnie z fundacją Zamieszkani, sprawić trzem takim osobom najwspanialszy prezent – nowe życie.

Przeznaczone dla nich mieszkania, pozyskane przez fundację, są w ruinie i potrzebują gruntownego remontu. Bez podstawowych prac nie nadają się do zamieszkania.

Liczymy, że wspólnie uda nam się zebrać sumę potrzebną by je wyremontować. Zbieramy na podstawowe rzeczy takie jak gładzie, farby, tynki, kleje, drzwi, ceramika sanitarna czy zabudowy kuchenne.

W zbiórce oraz remontach mieszkań wspiera nas ambasadorka akcji – projektantka wnętrz Ewelina Więcek-Pożarska z profilu IG: mieszkanie.marzen

 

Fundację Zamieszkani stworzył interdyscyplinarny zespół, który od lat pracuje z osobami w kryzysie bezdomności. Fundacja pracuje w oparciu o metodę housing first (najpierw mieszkanie) która daje wymierne efekty w przeciwdziałaniu kryzysowi bezdomności.

 

Wychodzimy z założenia, że mieszkanie i zindywidualizowane wsparcie pomaga rozpocząć reintegrację, która w dalszych etapach prowadzi do stabilizacji i samodzielności.


Remontujemy i wyposażamy pustostany pozyskane od miasta i wprowadzamy tam osoby w kryzysie bezdomności, najczęściej prosto
z ulicy. Mieszkanie jest prawem, nie nagrodą, nie stawiamy żadnych warunków, poza przestrzeganiem norm współżycia społecznego i regularnymi spotkaniami z zespołem.


W ciągu ostatnich 2 lat wyremontowaliśmy 17 pustostanów i 17 osób wprowadziliśmy do mieszkań. 70% z nich zostało już samodzielnymi najemcami!


www.zamieszkani.org.pl

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 26

ES
Ewelina
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
JP
Joanna
100 zł
MS
Marta Stępień
20 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków