Opis zrzutki

Wyjątkowi i wspaniali Mieszkańcy gminy Pawonków i całego powiatu lublinieckiego! Udowodniliśmy w ostatnim czasie wielokrotnie, że nie jesteśmy obojętni wobec ważnych problemów. Dzisiaj prosimy Was o pomoc w rozwiązaniu kolejnego z nich.

My, Strażacy ochotnicy z Łagiewnik Małych chcemy kupić autocysternę. Skąd ten pomysł? W ostatnich latach braliśmy udział w wielu akcjach gaśniczych i wiemy, jak ważny jest czas.  Nasze sieci wodociągowe nie nadają się do całkowitego zabezpieczenia przeciwpożarowego w czasie gaszenia pożarów noszących miano dużych oraz bardzo dużych. Hydranty są, ale przy większych akcjach nie ma możliwości utrzymania w nich właściwego ciśnienia wody. A trzeba pamiętać, że mamy w Gminie Pawonków osady, gdzie nie ma w ogóle wodociągów i hydrantów.  W czasie tego typu akcji dostarczanie wody odbywa się poprzez dowożenie jej ze zbiorników wodnych, tak udało nam się uratować dom w Łagiewnikach Wielkich w ostatniej dużej akcji gaśniczej.

Autocysterna poza dowożeniem dużej ilości wody do pożarów , może służyć nam również do ratowania zwierząt gospodarskich w czasie suszy, jak również do dowożenia wody do basenów z ujęć, które są w stanie takiej wody dostarczyć.

W ostatnim czasie skupiliśmy się na maseczkach, rękawiczkach i dezynfekcji, ale nie możemy zapomnieć również o wodzie!

Szanujmy wodę, bo ona jest w tej chwili cenniejsza niż złoto, a mamy jej bardzo mało. Brak wody = szybka śmierć…

Mamy już poważną suszę w lasach, a przecież lasy to ogromna część naszego powiatu. Do dziś w naszej, strażackiej pamięci pozostają wielkie pożary w Kuźni Raciborskiej, a minęło już tyle lat. Ta cysterna ma nam służyć również po to, żeby w razie potrzeby ratować nasze cenne lasy. Cysterny, które do tej pory wykorzystywano w gaszeniu pożarów w powiecie lublinieckim, dojeżdżały do nas z Częstochowy czy Cisia, czas dojazdu to około godziny…

Prosimy Was, uwierzcie w to, że nawet niewielka kwota może mieć ogromne znaczenie dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Zapraszamy was do polubienia profilu OSP Łagiewniki Małe na Facebooku - będziemy tam na bieżąco informować o akcji i postępach.

https://www.facebook.com/OSP-%C5%81agiewniki-Ma%C5%82e-104644271234604/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARB7ksuX3bR1gqyJKF1jwdhUo3cQ--bzxzAMqO_mvWhaeY1Dme1o37EsOZOY4spzngSf2ymqj8CfKvrP

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 143

SK
Sabina Krupa
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MI
Elizabeth z Kammen
224 zł
 
Dane ukryte
100 zł
K
Karol
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DI
Brydzia i Waldek
50 zł
DI
G i H
50 zł
AF
Agnieszka Famulla
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

722 794 zrzutki

i zebrali

499 437 820 zł

A ty na co dziś zbierasz?