id: 7jar4b

wąwóz dla pieszych

wąwóz dla pieszych

2 170 zł 
z 2 050 zł
105%
zakończona 22.05.2021r
25 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności3

 • Szanowni Państwo!

  w wąwozie cmentarnym został umieszczony głaz, i obsadzony bluszczem.

  Czas zweryfikuje trwałość tego rozwiązania, ale pierwsza szarża off-road została odparta (jak na zdjęciu).

  W planach – o ile zgodę wyrazi urząd miasta – są dalsze kroki, o których będę tutaj informował.

  Dzięki bezinteresowność zaangażowanych ludzi, nasze dotychczasowe koszty (głaz, transport, praca koparki) to tylko 350 złotych!

  Wszystkie zabrane pieniądze będą wydane na ochronę kazimierskich wąwozów.


  u5aab4b0629ca2e8.png


  wNUjOfZvklLcQAAAABJRU5ErkJggg==


  Czytaj więcej
 • Drodzy, Szczodrzy Państwo!

  Nasza zbiórka osiągnęła zamierzony cel znacznie szybciej, niż ośmielałem się przypuszczać.

  Serdecznie wszystkim Państwu dziękuję.

  Nasz właściwy cel jest bardzo konkretny i ściśle materialny. Poszukiwania odpowiedniego głazu trwają od jakiegoś czasu (dotąd trafiały się o wiele za wielkie, albo za małe). Będę sumiennie informował Państwa o przebiegu działań i kosztach, jakie ponosimy. Każda złotówka nadwyżki, każda złotówka zaoszczędzona dzięki społecznej pracy, będzie wydana na realną ochronę wąwozów naszej gminy. Wpłacone przez Państwa pieniądze pozostają nietknięte na koncie serwisu 'zrzutka pl.'

  O każdej wypłacie z tego konta będę informował.

  Mogą się Państwo ze mną skontaktować w każdej chwili pod adresem [email protected]


  Ściskam prawice i lewice,

  Aleksander Adamski

  Czytaj więcej
 • Szukam głazu narzutowego o średnicy ok 110 - 130 centymetrów. Gdyby ktoś z Państwa miał głaz do sprzedania albo sprezentowania, bardzo proszę o wiadomość: [email protected]

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wąwozy w okolicach Kazimierza Dolnego są rozjeżdżane przez rajdy samochodów terenowych. Dewastacja narasta. Władze gminy są bezczynne, władze Kazimierskiego Parku Krajobrazowego są bezczynne. Biurokraci produkują słuszne deklaracje. Nic się nie zmienia.

i2dde62963b6c5c5.pngW 2021 roku złożyłem do budżetu obywatelskiego w Kazimierzu tzw. 'projekt' zablokowania wjazdu samochodów do jednego z wielu rozjeżdżanych wąwozów. Ten wąwóz, znany wielu turystom, jest w planie zagospodarowania przestrzennego oznaczony jako ścieżka piesza. Jest nim poprowadzony szlak PTTK. Zamknięcie wjazdu narzutowym głazem (albo odlanym z mączki granitowej pojedynczym słupkiem) kosztowałoby 2 300 złotych. Mieszkańcy Kazimierza w głosowaniu zdecydowali jednak wydać 99,4% (tak, policzyłem) tegorocznego budżetu obywatelskiego na uliczne ozdoby bożonarodzeniowe. Na zamknięcie wąwozu zabrakło pieniędzy (z całego budżetu obywatelskiego zostało 250 zł, dlatego cel zbiórki to nie 2 300, a 2 050 zł). Potwierdzenie znajdą Państwo na stronach urzędu miasta w Kazimierzu Dolnym.


Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych odmówił pomocy w zrealizowaniu tego pomysłu, choć regularnie apeluje o ograniczenie ruchu pojazdów w wąwozach (patrz zdanie o biurokratach powyżej).

Wobec tego chciałbym uzbierać brakującą kwotę w internecie.

Szczegółowe informacje – w tym PDF z materiałami złożonymi w urzędzie miasta – są na stronie, którą założyłem dla tego projekut: www.dlawawozu.pl


Za 2 300 zł chciałbym kupić głaz narzutowy i umieścić go przy wjeździe do wąwozu, tak, żeby umożliwić wygodne przejście z wózkiem dziecięcym, ale nie przejazd land roverem. Jeśli głaz za taką kwotę się nie znajdzie, kupię mączkę granitową i cement. Zostanie odlany pojedynczy słupek wdg wzoru z ruin willi Stanisława Szukalskiego na niedalekiej Albrychtówce. Konieczne będzie wynajęcia świdra i podnośnika.


O rozjeżdżaniu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego była niedawno mowa w radio Lublin.


Rozjeżdżaniem 'najpiękniejszych, dzikich wąwozów Kazimierskiego Parku Krajobrazowego' wprost chełpią się takie przedsięwzięcia jak offroadkazimierz.pl, i wiele, wiele innych.


W gminie Kazimierz Dolny najbardziej zniszczone są wąwozy w miejscowościach Parchatka, Bochotnica, Wierzchoniów. Zamykając wąwóz cmentarny, czyli trasę nielegalnych rajdów off-road położoną najbliżej kazimierskiego rynku, chciałbym stworzyć precedens dla przyszłych, konkretnych działań na rzecz rzeczywistej ochrony przyrody i krajobrazu w mojej gminie.


Dziękuję za Państwa pomoc.

a.a.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 25

 
Dane ukryte
50 zł
S
Siemińscy
300 zł
TL
Tomasz Lewniewski
ukryta
MK
Maria Kościńska-Pająk
300 zł
KM
Krzysztof Majewski
ukryta
MS
Mirosław Skoczylas
30 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
25 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków

Lokalizacja

Cmentarna 36, 24-120

Kazimierz Dolny, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

851 650 zrzutek

i zebrali

736 325 768 zł

A ty na co dziś zbierasz?