Choroba odbiera mi samodzielność - Pomożesz? ID: 7khfne

Choroba odbiera mi samodzielność - Pomożesz? ID: 7khfne

24 229 zł z 100 000 zł

24%

24 229 zł

24 229 zł

z 100 000 zł

189 dni

189 dni

do końca

440

440

wspierających
24%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Wiktoria – sto procent bohatera w pięcioletniej dziewczynce.

Życie z Naszą Wiki to codzienność wypełniona uśmiechem, rezolutnością i bystrością. Jej siła, odwaga i determinacja dodaje Nam skrzydeł i pozytywnej energii każdego dnia. Jej wiara we własne siły sprawia, że niemożliwe staje się możliwym.

Od zawsze powtarzamy naszej córeczce jedno: Wiktoria to znaczy Zwycięstwo.


Chociaż nie jest łatwo. Gdy w drugim roku życia Wiktoria nadal nie chodziła zaczęły pojawiać się pierwsze diagnozy. W kwietniu 2017 okazało się, że Wiki ma Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów (Dziecięcy Reumatyzm). To był dopiero początek. W sierpniu tego samego roku po rezonansie magnetycznym mózgu wykryto u Wikuni zaburzenia móżdżkowe. Dzisiaj to właśnie one powodują, że nasza Siłaczka ma zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej. Każdy jej ruch to jakby krok stawiany nad przepaścią. Po trzech latach wiemy już, że choroba Wiktorii to rzadka choroba genetyczna o podłożu neurologicznym. Choroba, która nigdy nie odpuści, ale z którą można walczyć i pokonywać codzienną ciężką pracą i rehabilitacją. Na tym się teraz koncentrujemy, bo chociaż lekarze byli zdania, że Wiki nie będzie mówić ona trajkota. W domu miało być smutno i cicho, a jest gwarno i wesoło. Miała nie chodzić, a stara się jak może, aby w swoim tempie dogonić świat.

Naszym celem na ten rok jest wzmocnienie siły Wiktorii poprzez codzienne ćwiczenia fizjoterapeutyczne, logopedyczne, turnusy rehabilitacyjne oraz sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, który jest potrzebny na co dzień do domu. Dodatkowo pojawiła się bariera w przemieszczaniu naszej Wiki, przez co konieczny jest zakup wózka inwalidzkiego.

Razem z Wiki będziemy walczyć o Zwycięstwo. Potrzebujemy jednak do tego Kochani Waszego wsparcia. Bo koszty walki z taką chorobą są bardzo duże. A my musimy walczyć codziennie, bez przerwy. Dla naszej małej Bohaterki.

Za każde wsparcie z całego serca dziękujemy! Rodzice Wikusi :)  


Wpłacający440

TG
Teresa Głogowska, książeczki dla dzieci
30 zł
JM
Jan Maj
30 zł
 
Dane ukryte
10 zł
ES
Ewa Sas
15 zł
P
Patryk Ślęczka - czapeczka
40 zł
A
Anna Biel czapa zimowa
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
15 zł
Magdalena Święch
50 zł
MD
Marta Dziedzic
80 zł
Zobacz więcej

Komentarze26

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

588 144 zrzutki

i zebrali

330 768 270 zł


A ty na co dziś zbierasz?