id: 7khfne

Choroba odbiera mi samodzielność - Pomożesz?

Choroba odbiera mi samodzielność - Pomożesz?

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
28 594 zł z 100 000 zł
28%
256 dni do końca
490 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Wiktoria – sto procent bohatera w pięcioletniej dziewczynce.

Życie z Naszą Wiki to codzienność wypełniona uśmiechem, rezolutnością i bystrością. Jej siła, odwaga i determinacja dodaje Nam skrzydeł i pozytywnej energii każdego dnia. Jej wiara we własne siły sprawia, że niemożliwe staje się możliwym.

Od zawsze powtarzamy naszej córeczce jedno: Wiktoria to znaczy Zwycięstwo.


Chociaż nie jest łatwo. Gdy w drugim roku życia Wiktoria nadal nie chodziła zaczęły pojawiać się pierwsze diagnozy. W kwietniu 2017 okazało się, że Wiki ma Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów (Dziecięcy Reumatyzm). To był dopiero początek. W sierpniu tego samego roku po rezonansie magnetycznym mózgu wykryto u Wikuni zaburzenia móżdżkowe. Dzisiaj to właśnie one powodują, że nasza Siłaczka ma zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej. Każdy jej ruch to jakby krok stawiany nad przepaścią. Po trzech latach wiemy już, że choroba Wiktorii to rzadka choroba genetyczna o podłożu neurologicznym. Choroba, która nigdy nie odpuści, ale z którą można walczyć i pokonywać codzienną ciężką pracą i rehabilitacją. Na tym się teraz koncentrujemy, bo chociaż lekarze byli zdania, że Wiki nie będzie mówić ona trajkota. W domu miało być smutno i cicho, a jest gwarno i wesoło. Miała nie chodzić, a stara się jak może, aby w swoim tempie dogonić świat.

Naszym celem na ten rok jest wzmocnienie siły Wiktorii poprzez codzienne ćwiczenia fizjoterapeutyczne, logopedyczne, turnusy rehabilitacyjne oraz sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, który jest potrzebny na co dzień do domu. Dodatkowo pojawiła się bariera w przemieszczaniu naszej Wiki, przez co konieczny jest zakup wózka inwalidzkiego.

Razem z Wiki będziemy walczyć o Zwycięstwo. Potrzebujemy jednak do tego Kochani Waszego wsparcia. Bo koszty walki z taką chorobą są bardzo duże. A my musimy walczyć codziennie, bez przerwy. Dla naszej małej Bohaterki.

Za każde wsparcie z całego serca dziękujemy! Rodzice Wikusi :)  


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 490

ŁL
Łukasz Lewiński
15 zł
DS
Dawid Starowicz
10 zł
GI
Grześ i Ania
300 zł
#
#LicytujdlaWiki Patryk Ślęczka
50 zł
DN
Dorota Nowak
55 zł
WK
Wojciech Korzeń
50 zł
A
Anna
45 zł
A
Anka Dukat -dixit
80 zł
PK
Paweł Kulik
50 zł
J
Joanna Sułek
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze 33

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

677 178 zrzutek

i zebrali

437 844 821 zł

A ty na co dziś zbierasz?