id: 7kn4h8

Piotr Chwistek - najtrudniejsza walka

Piotr Chwistek - najtrudniejsza walka

Nasi użytkownicy założyli 1 166 290 zrzutek i zebrali 1 212 715 573 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Piotr Chwistek 9. lipca 2023 roku skończył 19 lat i jak każdy ambitny, młody człowiek realizował swoje marzenia i pasje.

Po napisaniu matury rozpoczął swoje najdłuższe wakacje w życiu, w trakcie których miał podjąć pracę, kontynuować treningi judo oraz spędzić wiele niezapomnianych chwil z grupą swoich rówieśników.

 

Niestety 26. czerwca jego plany diametralnie się zmieniły. W trakcie spotkania ze znajomymi wykonał niefortunny skok na trampolinie i uległ poważnemu urazowi. „Zwichniecie przednie na poziomie C6-C7, z zaklinowaniem wyrostków stawowych dolnych C6, z przemieszczeniem górnej kolumny kręgosłupa ku przodowi o 1cm. Widoczne drobne fragmenty kostne(...) Złamanie wyrostka żebrowego lewego L3, złamanie wyrostka stawowego dolnego L2." Aktualnie jest po dwóch operacjach, nie może ruszać nogami, ale po długiej rehabilitacji są szanse na powrót do zdrowia.

 

HX3ufpjfAsVyEC0p.jpgZacznijmy jednak od początku. Piotrek to absolwent klasy Judo Szkoły Mistrzostwa Sportowego "Junior" we Wrocławiu, który od najmłodszych lat trenował sport, zdobywając liczne sukcesy - członek Kadry Narodowej w Judo, medalista Mistrzostw Polski Juniorów w Sumo, medalista Pucharów Polski w Judo, Drużynowy Mistrz Polski Młodzieży w Judo. Wychowany w wielodzietnej rodzinie, jako jeden z dziesięciorga rodzeństwa, od wielu lat pomagał ojcu w pracy na roli.

Piotrek jest osobą bardzo pozytywną i lubianą przez kolegów z klubu MKS Juvenia Wrocław oraz ze szkoły. Nauczony pracowitości, w wolnych chwilach dorabiał sobie na własne utrzymanie i przyjemności, zarobił m.in. na kurs prawa jazdy gdzie niedawno uzyskał uprawnienia.

 

Mimo, że Piotrek jest osobą niezwykle sprawną i rozwiniętą motorycznie, niefortunny upadek skończył się poważnym urazem. Natychmiast został przewieziony do szpitala we Wrocławiu i poddany operacji ratującej życie. Miał brak czucia w kończynach dolnych oraz minimalne czucie od pasa w górę. Operacja została wykonana nocą w trybie pilnym w celu odbarczenia rdzenia kręgowego. Po kilku godzinach zakończyła się powodzeniem, w rezultacie czego dyski zostały usunięte a w ich miejsce wstawiono implanty. Piotr został zaintubowany i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, w której trzymano go prawie tydzień. Obecnie Piotr jest wybudzony ze śpiączki i oddycha samodzielnie. Ma także władzę w kończynach górnych ale do pełnej sprawności brakuje mu wiele miesięcy żmudnej i kosztownej rehabilitacji.

 m4XsH2bfb44TPMJn.jpg

Obecnie jest stabilny krążeniowo i oddechowo, jest przytomny, w logicznym kontakcie słownym. Siła mięśniowa kończyn górnych jest zachowana choć nadal jest dyskretne symetryczne osłabienie uścisku dłoni, plegia kończyn dolnych z zachowanym czuciem powierzchniowym. Z uwagi na charakter urazu, Piotr będzie wymagał bardzo intensywnej rehabilitacji neurologicznej, optymalnie jak najszybciej po zakończeniu leczenia szpitalnego.

W związku z tym prosimy o pomoc w zebraniu środków na jego leczenie i powrót do sprawności.

Konieczna rehabilitacja będzie długa i mozolna a do tego bardzo kosztowna. Rodzina nie jest w stanie samodzielnie pokryć leczenia Piotra. Każda wpłacona kwota jest na wagę złota.

 

Marzenia o medalu Igrzysk Olimpijskich przechodzą na dalszy tor, teraz trzeba jak najszybciej stanąć na nogi.

 

Bez nas, Piotrek nie jest w stanie tego zrobić. Pomóżmy mu!

Hajime!


63bumkCUdoO9YjVy.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1369

preloader

Komentarze 112

preloader