id: 7m2xbs

Nowy BUS to nasze marzenie, które tylko z Waszą pomocą ma szansę na spełnienie

Nowy BUS to nasze marzenie, które tylko z Waszą pomocą ma szansę na spełnienie

7 173 zł 
z 56 900 zł
12%
zakończona 30.10.2021r
42 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Cała społeczność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krośnie marzy o nowym, sprawnym samochodzie, który codziennie niezawodnie wyruszy w trasę i zabierze czekających na niego uczestników zajęć. Nowy samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami zamierzamy zakupić w ramach programu pn. „Wyrównywanie różnic między regionami”, z dofinansowaniem ze środków PFRON w wysokości 65% wartości pojazdu. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest zapewnienie wkładu własnego, który w naszym przypadku wynosi aż 56 900 zł (35% wartości nowego samochodu). Jest to ogromne wyzwanie, któremu sami nie sprostamy. 

Każda złotówka jest ważna, bo jeśli nie zapewnimy finansowego wkładu własnego projekt zostanie przerwany, a tym samym osoby z niepełnosprawnością zostaną pozbawione możliwości codziennego dowozu na zajęcia w WTZ.

 

Dla tych osób które wolą przelew tradycyjny udostępniamy indywidualny numer konta zrzutki:

 89 1750 1312 6886 6849 3872 8886

Tytuł przelewu: 7m2xbs

Odbiorca: zrzutka.pl


Bus będzie wykorzystany do transportu osób z niepełnosprawnością na zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Krośnie prowadzonym przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie. Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie to specjalistyczna placówka dla młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężonymi niepełnosprawnościami, która przez 29 lat swojej działalności na dobre wpisała się w życie środowiska lokalnego.

Głównym założeniem placówki jest przygotowanie uczestników do życia w społeczeństwie oraz do wejścia na rynek pracy. Z codziennych zajęć terapeutycznych korzysta 45 osób, mieszkańców Krosna i okolicznych gmin powiatu krośnieńskiego. Często jedyną możliwością skorzystania przez nich z terapii i rehabilitacji jest zapewnienie dowozu na zajęcia. Udział w regularnych zajęciach realizowanych w ramach Warsztatu pozwala osobom z niepełnosprawnością na przygotowanie się do podjęcia zatrudnienia, na nabycie umiejętności niezbędnych do prowadzenia gospodarstwa domowego przy jednoczesnym życiu w środowisku lokalnym (w domu rodzinnym, czy też w nowej formie prowadzonej przez PSONI jaką jest mieszkanie wspomagane), na zwiększenie samodzielności w zakresie decydowania o sobie, rozwój zainteresowań, itd.

Zwracamy się do Państwa o wsparcie nas w zakupie nowego BUS’a. Każda kwota wpłacona przez Państwa jest dla nas bardzo ważna. Wiele razy pokazaliście, że los osób z niepełnosprawnością intelektualną nie jest Wam obojętny. Głęboko wierzymy, że i tym razem pomożecie nam spełnić nasze marzenie i wspólnie uda się nam zgromadzić niezbędne środki finansowe, aby zakupić nowy samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami. 

 

Parę słów o nas

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie nie jest przedsiębiorstwem, które przynosi dochód… Jesteśmy organizacją non-profit, wspólnotą osób z niepełnosprawnością, ich rodzin, pracowników i przyjaciół. Wszystkie nasze działania koncentrują się na budowaniu przez blisko 40 lat kompleksowego systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną od urodzenia do końca życia. Wiele marzeń o godnym życiu osób z niepełnosprawnością udało się nam zrealizować. Wiele razy doświadczaliśmy dobra ze strony innych ludzi, przy pomocy i wsparciu których mogliśmy realizować kolejne zadania na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Nasze działania są trwałe – prowadzimy specjalistyczne placówki (Ośrodek Wczesnej Interwencji, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, dwa Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej, Mieszkanie Treningowe, Świetlica Terapeutyczna), dwa Zakłady Aktywności Zawodowej, zatrudniające osoby z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i umiarkowanym, a także Mieszkanie Wspomagane. Realizujemy różnorodne projekty tj. asystent osobisty, zajęcia warsztatowe, klubowe. Każdy projekt wiążę się z potrzebą zapewnienia środków finansowych na pokrycie udziału własnego, których pozyskanie jest dużym wyzwaniem.

Z codziennego wsparcia w PSONI Koło w Krośnie korzysta ponad 300 osób z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężonymi niepełnosprawnościami.

Dziękujemy za każdą złotówkę, która przybliży nas do realizacji naszego marzenia o nowym busie.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 42

AL
Anna Lorens
600 zł
EI
Elżbieta i Jozef Jurek
500 zł
JB
Joanna Bartosik
500 zł
PW
Pracownicy WTZ PSONI Koło w Krośnie
300 zł
JC
Joanna
300 zł
PZ
Pracownicy ZAZ nr 1 Krosno
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
PW
Pracownicy WTZ Krosno
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
JO
Jadwiga, Ola Rachwał
300 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

798 496 zrzutek

i zebrali

617 618 461 zł

A ty na co dziś zbierasz?