id: 7m2xbs

Nowy BUS to nasze marzenie, które tylko z Waszą pomocą ma szansę na spełnienie

Nowy BUS to nasze marzenie, które tylko z Waszą pomocą ma szansę na spełnienie

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka nie ma jeszcze skarbonek
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 156 024 zrzutki i zebrali 1 199 961 074 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cała społeczność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krośnie marzy o nowym, sprawnym samochodzie, który codziennie niezawodnie wyruszy w trasę i zabierze czekających na niego uczestników zajęć. Nowy samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami zamierzamy zakupić w ramach programu pn. „Wyrównywanie różnic między regionami”, z dofinansowaniem ze środków PFRON w wysokości 65% wartości pojazdu. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest zapewnienie wkładu własnego, który w naszym przypadku wynosi aż 56 900 zł (35% wartości nowego samochodu). Jest to ogromne wyzwanie, któremu sami nie sprostamy. 

Każda złotówka jest ważna, bo jeśli nie zapewnimy finansowego wkładu własnego projekt zostanie przerwany, a tym samym osoby z niepełnosprawnością zostaną pozbawione możliwości codziennego dowozu na zajęcia w WTZ.

 

Dla tych osób które wolą przelew tradycyjny udostępniamy indywidualny numer konta zrzutki:

 89 1750 1312 6886 6849 3872 8886

Tytuł przelewu: 7m2xbs

Odbiorca: zrzutka.pl


Bus będzie wykorzystany do transportu osób z niepełnosprawnością na zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Krośnie prowadzonym przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie. Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie to specjalistyczna placówka dla młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężonymi niepełnosprawnościami, która przez 29 lat swojej działalności na dobre wpisała się w życie środowiska lokalnego.

Głównym założeniem placówki jest przygotowanie uczestników do życia w społeczeństwie oraz do wejścia na rynek pracy. Z codziennych zajęć terapeutycznych korzysta 45 osób, mieszkańców Krosna i okolicznych gmin powiatu krośnieńskiego. Często jedyną możliwością skorzystania przez nich z terapii i rehabilitacji jest zapewnienie dowozu na zajęcia. Udział w regularnych zajęciach realizowanych w ramach Warsztatu pozwala osobom z niepełnosprawnością na przygotowanie się do podjęcia zatrudnienia, na nabycie umiejętności niezbędnych do prowadzenia gospodarstwa domowego przy jednoczesnym życiu w środowisku lokalnym (w domu rodzinnym, czy też w nowej formie prowadzonej przez PSONI jaką jest mieszkanie wspomagane), na zwiększenie samodzielności w zakresie decydowania o sobie, rozwój zainteresowań, itd.

Zwracamy się do Państwa o wsparcie nas w zakupie nowego BUS’a. Każda kwota wpłacona przez Państwa jest dla nas bardzo ważna. Wiele razy pokazaliście, że los osób z niepełnosprawnością intelektualną nie jest Wam obojętny. Głęboko wierzymy, że i tym razem pomożecie nam spełnić nasze marzenie i wspólnie uda się nam zgromadzić niezbędne środki finansowe, aby zakupić nowy samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami. 

 

Parę słów o nas

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie nie jest przedsiębiorstwem, które przynosi dochód… Jesteśmy organizacją non-profit, wspólnotą osób z niepełnosprawnością, ich rodzin, pracowników i przyjaciół. Wszystkie nasze działania koncentrują się na budowaniu przez blisko 40 lat kompleksowego systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną od urodzenia do końca życia. Wiele marzeń o godnym życiu osób z niepełnosprawnością udało się nam zrealizować. Wiele razy doświadczaliśmy dobra ze strony innych ludzi, przy pomocy i wsparciu których mogliśmy realizować kolejne zadania na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Nasze działania są trwałe – prowadzimy specjalistyczne placówki (Ośrodek Wczesnej Interwencji, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, dwa Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej, Mieszkanie Treningowe, Świetlica Terapeutyczna), dwa Zakłady Aktywności Zawodowej, zatrudniające osoby z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i umiarkowanym, a także Mieszkanie Wspomagane. Realizujemy różnorodne projekty tj. asystent osobisty, zajęcia warsztatowe, klubowe. Każdy projekt wiążę się z potrzebą zapewnienia środków finansowych na pokrycie udziału własnego, których pozyskanie jest dużym wyzwaniem.

Z codziennego wsparcia w PSONI Koło w Krośnie korzysta ponad 300 osób z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężonymi niepełnosprawnościami.

Dziękujemy za każdą złotówkę, która przybliży nas do realizacji naszego marzenia o nowym busie.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 42

AL
Anna Lorens
JC
Joanna
JB
Joanna Bartosik
500 zł
EI
Elżbieta i Jozef Jurek
500 zł
JO
Jadwiga, Ola Rachwał
300 zł
PW
Pracownicy WTZ PSONI Koło w Krośnie
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
PW
Pracownicy WTZ Krosno
300 zł
PZ
Pracownicy ZAZ nr 1 Krosno
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków