id: 7mpvf2

Produkcja dyplomowego filmu krótkometrażowego "Najlepsza"

Produkcja dyplomowego filmu krótkometrażowego "Najlepsza"

Nasi użytkownicy założyli 1 166 903 zrzutki i zebrali 1 213 913 656 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć!

Jesteśmy studentkami III roku Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim i w ramach dyplomu kręcimy krótkometrażowy film o roboczym tytule „Najlepsza”. Opowiada o zaburzeniach odżywiania i o tym jak mocno mogą one wpływać na codzienne funkcjonowanie.


O CZYM BĘDZIE FILM?


Dwudziestoletnią Monikę poznajemy w oparciu o wywiady z rodziną i przyjaciółmi, które przeplecione są z obserwacją jej codzienności. Z początku życie dziewczyny wydaje się być idealne, jednak gdy kamera zagląda tam, gdzie nie mają dostępu inni, stajemy się świadkami długo skrywanej tajemnicy…

 

Współczesne kino artystyczne często odwołuje się do rzeczywistości poprzez paradokumentalną narrację, dlatego nasz film fabularny będzie miał elementy dokumenalnej formuły.


DLACZEGO TAKI TEMAT?


Myśląc o tym jaki temat chcemy poruszyć w naszym filmie, chciałyśmy znaleźć coś, co jest nam bliskie, co jest obok nas. Szukałyśmy w głowach bohatera lub bohaterki, którą mamy na wyciągnięcie ręki i wtedy pojawiła się Monika i jej historia. Wypijając mnóstwo kaw i rozmawiając godzinami, doszłyśmy do wniosku, że problem zaburzeń odżywiania jest o wiele bardziej złożony niż może wydawać się na pierwszy rzut oka i może dotyczyć praktycznie każdej osoby, którą znamy. Zaczynając pozornie niewinnie od codziennego przyglądania się sobie w każdym lustrze i w każdej witrynie, poprzez brak akceptacji swojego wyglądu i niską samoocenę, po trudne choroby jakimi są bulimia czy anoreksja. Chcemy w naszym filmie pokazać jedną z takich historii i zachęcić Was wszystkich do baczniejszego obserwowania swojego otoczenia.


My też codziennie walczymy z wewnętrznym głosem w głowie, który mówi nam, że „gdybym wyglądała inaczej, to moje życie byłoby lepsze”, „gdybym wyglądała inaczej, to nie bałabym się robić tego, czego pragnę”. Mamy nadzieję, że nasz film pokaże Wam, że problem ten nie dotyczy tylko osób z zaburzeniami wagi. Często jest to choroba, której nie widać, ponieważ wszystko dzieje się w naszych głowach. Bądźmy czujni, być może żyjemy pod jednym dachem z osobą, która potrzebuje pomocy.


NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE?


Celem naszej zbiórki jest zebranie środków na produkcję i postprodukcję filmu. Jest wiele osób, które obecnie pomagają nam w stworzeniu tego filmu i które nie chcą od nas niczego w zamian, za co już teraz bardzo dziękujemy. Niestety są takie koszty, których nie unikniemy, a życie studenckie nie rozpieszcza. Każda złotówka się liczy, a Wasze wpłaty przeznaczymy na:


·       wynajem obiektów,

·       wynagrodzenia aktorów,

·       transport,

·       wyżywienie na planie,

·       postprodukcję


KIM JESTEŚMY?


Kasia Karwowska - reżyserka. Studentka Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Współorganizatorka V edycji Festiwalu Filmowego Cinerama Fest na UG. W 2021 była wolontariuszką na 14. MasterCard OFF Camera w Krakowie. Swoją filmową przyszłość chciałaby powiązać z aktorstwem, które praktykowała już od dziecka między innymi w Teatrze Miniatura w Gdańsku, a później rozwijała w teatrze studenckim. Miłośniczka zwierząt, uwielbia podróżować i dokumentować codzienne życie i kulturę innych krajów. Urodzona estetka, a także koneserka horrorów klasy B. Wolne chwile spędza na graniu multiplayer. Zaprasza na duo w Fortnite. Nick - KatyT-Rex.


w79f176dcca1ffe0.jpeg

Zuzanna Tomaszewska – scenarzystka. Absolwentka Warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji. Studentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej. W 2021 roku była współorganizatorką V edycji Festiwalu Filmowego Cinerama Fest na UG oraz była wolontariuszką na 14. MasterCard OFF Camera w Krakowie. W swojej twórczości chciałaby skupić się kameralnych, intymnych historiach bliskich jej otoczeniu. Miłośniczka twórczości Giuseppe Tornatore i Emira Kusturicy oraz postmodernicznego stylu braci Coen i Quentina Tarantino. Uwielbia muzykę filmową, a w szczególności Ennio Morricone.

l78ea38a3bae3bd9.jpeg

Amanda Mucha – autorka zdjęć. Absolwentka Wrocławskiej Szkoły Fotografii „AFA”. Studentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej. W 2021 roku była współorganizatorką V edycji Festiwalu Filmowego Cinerama Fest na UG oraz była wolontariuszką na 14. MasterCard OFF Camera w Krakowie. Jej inspiracje fotograficzne pochodzą z różnych źródeł. Najczęściej obserwuje życie miasta, z którego czerpie pomysły na swoje zdjęcia uliczne i modowe. Każdego dnia szuka historii, które mogłaby opowiedzieć. W ramach hobby lubi zajmować się fotografią wernakularną i grać na gitarze. Gryffindor forever! Dotychczasową twórczość Amandy możecie zobaczyć na ig: @muuuuszka, @muuuuszka_photo


q7a700350b0f5d69.jpeg

Agata Siekierska - realizatorka dźwięku. Studentka II roku Produkcji Form Audiowizualnych na Uniwersytecie Gdańskim oraz I roku Kosmetologii w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Absolwentka Akademii Realizacji Dźwięku w Gdyni. Swoją przygodę z dźwiękiem rozpoczęła od gry na gitarze. Brak umiejętności prawidłowego uchwycenia swoich utworów zmotywował ją do nauki realizacji dźwięku. Dodatkowo Agata uwielbia koty, dobrą książkę i pizzę. Nie pogardzi również odmóżdżającymi serialami.DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE ♥


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
PODZIĘKOWANIE ♥
Dziękujemy za wsparcie naszego projektu ♥
10 zł

Kupione 6

Zakończona
Inne
PLAKAT ♥
Dziękujemy za wsparcie naszego projektu ♥ W ramach podziękowania prześlemy Ci plakat naszego filmu w formie elektronicznej.
50 zł

Kupione 9

Zakończona
Inne
NAPISY KOŃCOWE ♥
Dziękujemy za wsparcie naszego projektu ♥Dostaniesz od nas plakat w formie elektronicznej oraz w ramach podziękowania umieścimy Twoje nazwisko w napis...
100 zł

Kupione 6

Zakończona
Inne
ZAPROSZENIE NA POKAZ FILMOWY ♥
Dziękujemy za wsparcie naszego projektu ♥W ramach podziękowania dostaniesz od nas wydruk plakatu oraz umieścimy Twoje nazwisko w napisach końcowych. O...
200 zł

Kupione 1

Zakończona

Wpłaty 30

KT
100 zł
BZ
Bartosz Ziemba
90 zł
 
10 zł
MS
Michal Sobon
500 zł
MK
Mariola KAŹMIERSKA
100 zł
ŚW
Świnka
100 zł
AG
Agnieszka Głowacka
200 zł
AM
Amanda
2 zł
PK
Piotr Kurpiewski
50 zł
DP
dawid p.
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków