Pomoc dla oddziału pooperacyjnego zakaźnego w Koszalinie ID: 7ntkxd

Pomoc dla oddziału pooperacyjnego zakaźnego w Koszalinie ID: 7ntkxd

1 919 zł z 5 000 zł

38%

1 919 zł

1 919 zł

z 5 000 zł

zakończona

zakończona

15.05.2020r

35

35

wspierających
38%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Koronawirus - ta sytuacja wszystkich nas zaskoczyła i nikt nie był na nią przygotowany. Mamy do czynienia z mikroskopijnym i niewidocznym dla oka wrogiem, który codziennie nam wszystkim zagraża. Mimo wszystko nie poddajemy się i chcemy działać!


DLA KOGO DZIAŁAMY?

W koszalińskim szpitalu na oddziale pooperacyjnym/zakaźnym brakuje coraz częściej podstawowego sprzętu, który chroni personel będący na pierwszej linii – lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych. Udało nam się uzyskać już od wielu ludzi i firm masę pomoc - dziewczyny (pielęgniarki) otrzymały białe podkoszulki , gdyż pralnia nie nadążała na bieżąco z nadmiarem, jaki w tej chwil powstał. Oddział otrzymał obuwie, maseczki i osłony.

Sytuacja w koszalińskim szpitalu nie jest łatwa. Zamknięte zostały 3 oddziały. Codziennie przybywa zakażenia wśród mieszkańców oraz załogi co wyłącza od kilku do kilkudziesięciu osób mogących nieść pomoc potrzebującym. To jest ogromne zagrożenie dla już mocno nadwyrężonego systemu opieki zdrowotnej. Aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników szpitala chcemy doposażyć ich w niezbędne narzędzia.


PLAN DZIAŁANIA:

Zebrane środki posłużą do zakupu termometrów bezdotykowych, przyłbic osłaniających twarz , kombinezonów, gogli, fartuchów fizelinowych i barierowych, masek FFP3 oraz ciśnieniomierza. Na dzisiaj jest to absolutnie podstawowe wyposażenie personelu medycznego, mającego kontakt z osobami podejrzanymi o zakażenie, jak i z potwierdzonymi przypadkami zakażonych. Dzięki temu zminimalizujemy możliwość rozprzestrzeniania się groźnego patogenu także pośród pacjentów z innych oddziałów, którzy poprzez swoje schorzenia są szczególnie narażeni na śmierć wskutek powikłań.


JAK MOŻESZ POMÓC?

Każda złotówka jest na wagę złota. Wpłacając możliwą dla Ciebie kwotę pomagasz doposażyć nasz koszaliński szpital. Im więcej osób dowie się o zbiórce tym lepiej! Więc zasada PODAJ DALEJ jak najmilej widziana.
Wpłacający35

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AM
Andrzej Mielcarek
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
DW
Dagmara Wieczorkowska
50 zł
JL
Jolanta Lebiedź
50 zł
A
Agnieszka T
50 zł
A
Aneta G.
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

557 764 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?