id: 7nue7m

Kurs rolnictwa ekologicznego w Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie

Kurs rolnictwa ekologicznego w Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie

19 692 zł 
z 15 000 zł
131%
zakończona 11.11.2018r
141 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Budujemy nowe pokolenie rolników i rolniczek ekologicznych w Polsce. Chcemy wytwarzać życiodajną żywność z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz godności ludzi i zwierząt. Pomóż nam ukończyć kurs rolnictwa ekologicznego!

Pamiętasz smak marchewki wyrwanej prosto z ziemi?

Pamiętasz zapach pomidorów zerwanych prosto z krzaka?

Pamiętasz smak świeżo ubitego masła z pajdą domowego chleba?

Zwracamy się do Ciebie, bo chcemy wspólnie zadbać o to, żeby te smaki i zapachy nie pozostały już tylko wspomnieniem! Małe i ekologiczne gospodarstwa rolne, na których wypasały się szczęśliwe krowy dające pyszne mleko coraz szybciej znikają z mapy Polski. Rolnicy i rolniczki często nie mają ich komu przekazać. Brakuje osób chętnych i przygotowanych do pracy z ziemią, z poszanowaniem środowiska naturalnego - dobrostanu gleby, roślin i zwierząt. Małe bioróżnorodne gospodarstwa rolne wypierane są coraz agresywniej przez wielohektarowe monokultury. Pracą swoich rąk chcemy się temu przeciwstawić! Pomóż nam zachować zapach zdrowej gleby.

Razem zdecydujmy o przyszłości naszej żywności!

KIM JESTEŚMY I CO ROBIMY?

Jesteśmy studentami i studentkami trzeciego kursu rolnictwa ekologicznego organizowanego przez Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie. Od marca 2018, podczas zjazdów stacjonarnych w Grzybowie, uczymy się od wybitnych polskich i międzynarodowych specjalistów w dziedzinie uprawy ziemi metodami ekologicznymi i biodynamicznymi. Przede wszystkim jednak nabywamy umiejętności praktycznych podczas codziennej pracy na gospodarstwach pod okiem doświadczonych rolników-edukatorów. Dlaczego to robimy? Ponieważ chcemy dostarczać Ci w przyszłości życiodajną żywność wytworzoną z poszanowaniem środowiska naturalnego!

Kurs rolnictwa ekologicznego realizowany przez EUL jest o tyle wyjątkowy, że w ciągu dwóch lat jego uczestnicy spędzają aż 14 miesięcy praktykując w gospodarstwach ekologicznych. To unikatowy w skali kraju program, ponieważ nie tylko teoretycznie przygotowuje do pracy z ziemią, ale daje silne praktyczne umiejętności. Osoby, które ukończą kurs są gotowe do rozpoczęcia pracy na swoich gospodarstwach.

Dobrymi przykładamigospodarstwa prowadzone z powodzeniem w ostatnich latach przez absolwentów i absolwentki dotychczasowych edycji kursu:

Bratkówka 76

- Gospodarstwo Eko-Agroturystyczne

Zagroda na Rogu

w Kujawsko-Pomorskim

“Ekopoletko”

- małe gospodarstwo warzywne w Stryszowie i działalność edukacyjna

DOTYCHCZASOWE FINANSOWANIE

Dotychczas kurs był finansowany przez Fundację Veluxw ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO.

Pieniądze przekazane przez Fundację miały posłużyć do zrealizowania jego dwóch edycji. Jednak dzięki planowaniu wydatków i życzliwości wielu osób udało się z zaoszczędzonych środków rozpocząć realizację trzeciego kursu.

Uczestnicy I edycji kursu

Uczestnicy II edycji kursu

Niestety, obecnie nie posiadamy środków na kontynuację rozpoczętego kursu. Potrzebujemy ich na sfinansowanie pozostałych trzech zjazdów stacjonarnych. Bardzo nam zależy, żeby nie przerywać rozpoczętej nauki. Zanurzyliśmy już nasze ręce w ziemi, przeżyliśmy cały sezon intensywnej pracy w polu. Jesteśmy gotowi kontynuować naszą naukę i praktykę w gospodarstwach!

Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy!

NA CO CHCEMY POZYSKAĆ PIENIĄDZE?

Obecnie skupiamy się na utrzymaniu ciągłości działalności kursu rolnictwa ekologicznego. Dlatego w pierwszej kolejności potrzebujemy sfinansować najbliższy zjazd stacjonarny, który planowany jest na listopad 2018 roku. Potrwa on trzy tygodnie i poświęcony będzie tematyce chowu zwierząt. Ucząc się, jak troszczyć się o ich dobrostan, budujemy coraz silniejszą alternatywę wobec przemysłowych hodowli.

Potrzebujemy 15 000 zł, żeby zorganizować najbliższy zjazd. Pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie pensji, kosztów przejazdu i pobytu nauczycieli, materiały do zajęć, wynajem sali oraz koszty trzytygodniowego pobytu osób uczestniczących w kursie.

Fundacja Velux, która sfinansowała dwa poprzednie kursy, będąc pod wrażeniem naszej determinacji, obiecała, że przekaże nam tyle samo środków, ile sami zdołamy zebrać podczas zbiórki społecznej. To jest dla nas ogromna szansa na ukończenie całego kursu i rozpoczęcie realizacji naszych marzeń o rolnictwie z poszanowaniem środowiska, zwierząt i człowieka.

Dlatego będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie nas i kursu rolnictwa ekologicznego!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 141

 
Użytkownik niezarejestrowany
3 676,59 zł
SZ
Stowarzyszenie ZIARNO
1 250 zł
ES
Stowarzyszenie ZIARNO
796 zł
EI
Emilka i Mateusz
600 zł
OS
Olga & Tomek
600 zł
 
Dane ukryte
500 zł
PS
peter stratenwerth
400 zł
DW
Damian Warszawski
300 zł
JS
kinga borek
300 zł
KM
km
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 17

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 105 zrzutek

i zebrali

620 174 833 zł

A ty na co dziś zbierasz?