id: 7py4j8

Zakup nowego pojazdu dla Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej "Szukamy i Ratujemy"

Zakup nowego pojazdu dla Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej "Szukamy i Ratujemy"

1 980 zł 
z 50 000 zł
3%
zakończona 25.11.2021r
17 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Trzy lata temu trafiła do nas „Lalunia” - wysłużone auto, w naprawę którego włożyliśmy całe serce. Wiele tygodni spędziliśmy na tym, by doprowadzić Ją do stanu używalności, dostosować do potrzeb grupy poszukiwawczo – ratowniczej i doposażyć. Nie szczędziliśmy sił, czasu i środków, by „Lalunia” mogła stać się Mobilnym Centrum Koordynacji Poszukiwań. Nie zawsze było łatwo, ale udało się. Przez trzy lata stanowiła serce poszukiwań – to w jej wnętrzu sztab koordynuje działania poszukiwawcze i to dzięki niej mamy zapewnioną łączność z grupami w terenie. Była z nami na niemal wszystkich akcjach poszukiwawczych, służyła nam w deszczu, śniegu, w mrozie, w głębinach lasu czy na środku pola. Zawsze mogliśmy na nią liczyć. 


Niestety, nasz kochany Volkswagen LT ma już 25 lat i ponad 340 tysięcy przejechanych kilometrów. I choć chłopaki robią, co mogą – „Lalunia” ma już swoje lata i nie jest niezawodna. Czas, by przeszła na zasłużoną emeryturę. 


Niestety, nie stać nas na zakup nowego samochodu, który zastąpi naszą staruszkę. Jesteśmy wolontariuszami – poszukiwania osób zagionionych to nasza pasja, nie praca. Nie bierzemy za to pieniędzy. Stowarzyszenie może funkcjonować dzięki składkom członkowskim, dotacjom i pomocy dobrych ludzi. Dzięki temu możemy kupić paliwo, by dojechać na akcję czy kawę, by ogrzać się w nocy, w środku lasu. Tylko tyle i aż tyle. Jednak na sfinansowanie zakupu samochodu nie możemy sobie pozwolić. 


Dlatego prosimy Was o pomoc. Bez Was nie damy rady. Potrzebujemy auta, które stanie się nowym Mobilnym Centrum Koordynacji Poszukiwań. Nie zależy nam na fabrycznie nowym samochodzie – nawet o takim nie marzymy. Ale potrzebujemy niezawodnego auta, które zawsze „odpali”. Potrzebujemy samochodu, dzięki któremu dojedziemy na akcję poszukiwawczą i który nie zawiedzie nas w środku lasu. Potrzebujemy miejsca, w którym będziemy mogli bezpiecznie koordynować działania grup poszukiwawczych, w którym w razie potrzeby będziemy mogli się ogrzać i chwilę odpocząć. Potrzebujemy nowej „Laluni”.
Stowarzyszenie "Szukamy i Ratujemy" to grupa blisko 80 wolontariuszy których celem jest wspieranie jednostek Policji z terenu województwa wielkopolskiego w działaniach poszukiwawczych oraz poszukiwawczo-ratowniczych.


Na swoim wyposażeniu posiadamy Mobilne Centrum Koordynacji Poszukiwań wraz z Mobilnym Zestawem Poszukiwawczo-Ratowniczym na którym to znajduje się specjalistyczny sprzęt do prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych tak jak np : łączność radiowa, laptopy, plecaki ratownicze, torby ratownicze R0, defibrylator AED, sprzęt oświetleniowy - maszty oraz latarki, kamera termowizyjna, agregaty prądotwórcze.


Posiadamy również drugi pojazd którym jest 9-osobowy bus którego wykorzystujemy do przewozu ratowników na miejsce działań.


Swoje działania prowadzimy głównie na terenie południowej części województwa Wielkopolskiego, zdarzają się również wyjazdy poza ten teren tak jak np do województwa łódzkiego czy dolnośląskiego.


Jako Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza jesteśmy wpisani w rejestr Jednostek Wspierających Państwowe Ratownictwo Medyczne Wojewody Wielkopolskiego.

Mamy również podpisane porozumienie o współpracy z Wielkopolskim Komendantem Policji w Poznaniu.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 17

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

881 046 zrzutek

i zebrali

811 952 149 zł

A ty na co dziś zbierasz?