Opis zrzutki

Wesprzyj zakup wyposażenia do kuchni Zupy na Placu!

"Nie wiesz co robić, rób dobro" - kierując się tą zasadą pewnego zimowego dnia zapragnęliśmy wyjść do osób w kryzysie bezdomności. Chcieliśmy to zrobić, przekazując ciepło, dlatego zaczęliśmy gotować zupę. Stała się ona pretekstem do wspólnych spotkań, rozmów, poznawania często bardzo trudnych historii. Plac Ofiar Getta w Rzeszowie, na którym się spotykamy jest miejscem, gdzie bezdomny jest tak samo ważny jak "domny", gdzie zacierają się podziały. Jak powiedział jeden pan przychodzący na Plac: "od kiedy zaczęła się Zupa, mam na co czekać - czekam na spotkanie z wami".

Staramy się pokazać, że nie ma bezdomności, tylko kryzys bezdomności, a więc stan, z którego można wyjść. Zależy nam, by zmienić choćby niewielką cząstkę świata na lepsze.

Nieprzerwanie od ponad 1,5 roku w każdy poniedziałek gotujemy i rozdajemy 50 litrów zupy. W 2017 roku rozdaliśmy 1600 litrów zupy, którą regularnie spożywa około 60 osób.

Gotowaliśmy w różnych miejscach, ale mamy już stałą siedzibę, którą chcemy w jak najlepszym stopniu przystosować do naszych potrzeb.

Potrzebujemy zakupić:

basen gastronomiczny jednokomorowy do mycia naczyń i termosów

zlew do mycia warzyw

2 baterie z wyciąganą rączką

oświetlenie sufitowe

Koszt takiego wyposażenia to około 2500 zł. Kwota ta przerasta nasze możliwości, ponieważ utrzymujemy się jedynie z darowizn ludzi dobrego serca.

I tutaj liczymy na Was, na Waszą hojność. Każda złotówka przybliża nas do celu!

Wpłacający 39

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
J
Jacek
165 zł
 
Dane ukryte
100 zł
O
Olga
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WM
Wojciech Marek
100 zł
S
Sylwia
69 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 126 zrzutek

i zebrali

376 876 048 zł

A ty na co dziś zbierasz?