id: 7rzezb

Pomoc dla Ukrainy - Fundacja Leny Grochowskiej

Pomoc dla Ukrainy - Fundacja Leny Grochowskiej

Nasi użytkownicy założyli 1 187 532 zrzutki i zebrali 1 249 028 014 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Minął miesiąc naszych działań na rzecz uchodźców. Chcielibyśmy podzielić się z Wami tym, co robimy w ramach akcji ,,Solidarni z Ukrainą".


To już zrobiliśmy….

Fundacja Leny Grochowskiej wraz z Grupą Arche, polską siecią hotelową uruchomiła sztab pomocy dla uchodźców z objętej stanem wojennym Ukrainy.

Od 27 lutego udzieliliśmy w hotelach Arche w całej Polsce ponad 12 tys. bezpłatnych noclegów z wyżywieniem uchodźcom z Ukrainy. Przez ten czas tylko w hotelu w Siedlcach i Gdańsku udało się sfinalizować umowy z Urzędami Miast w sprawie współfinansowania pobytu uchodźców. Z pozostałymi 13 hotelami samorządy nie były zainteresowane współpracą. Koszty z tym związane poniosła Fundacja Leny Grochowskiej oraz Grupa Arche.

 

To robimy...

Aktualnie z bezpłatnych pobytów w hotelach uchodźcy korzystają już w mniejszym stopniu i w mniejszej ilości (zazwyczaj kilkanaście – kilkadziesiąt osób w każdym z hoteli). Wynika to z tego, że hotele muszą wracać do podstawowej swojej działalności, głownie do realizacji zakontraktowanych wydarzeń. Największe „stałe” grupy pozostają w Zamku Janowie Podlaskim (dzieci z Domu Dziecka Ridmi ze Lwowa oraz rodziny zastępcze z dziećmi w różnych części Ukrainy) oraz w Żninie (dzieci z domu dziecka w Dnietropietrowsku).

Jednak, nie mogliśmy tak po prostu wrócić do „normalnej” pracy. Zdecydowaliśmy, że będziemy tworzyć miejsca długotrwałego pobytu uchodźców poza hotelami. Miejsca, w których będą mogli w miarę komfortowo prowadzić życie w Polsce.

Jesteśmy w trakcie adaptacji i wyposażania nieruchomości, w których schronienie na dłuższy czas znajdzie około 2 tysięcy osób. Są to miejsca zbiorowego zamieszkania w Warszawie (2), Ożarowie Mazowieckim, Konstancinie, Lublinie, Sannikach k. Płocka. Są to nieruchomości bezpłatnie użyczone naszej fundacji przez instytucje publiczne, samorządy i prywatne firmy. W zamian my zobowiązujemy się do utrzymania tychże budynków.

W obiektach tych tworzymy pokoje 2-6 osobowe, na korytarzach wspólne łazienki, w pełni wyposażone kuchnie, pralnie oraz świetlice. Założenie jest takie, aby każda rodzina miała swój pokój, w którym znajdzie trochę prywatności.


Oprócz dachu nad głową zapewniamy wyżywienie, pomoc w załatwianiu formalności, wsparcie w kwestiach medycznych, szkolnych oraz związanych z pracą.

Przyjmujemy osoby relokowane z hal, dworców oraz osoby z niepełnosprawnościami. Coraz częściej trafiają do nas osoby, które dotychczas mieszkały u polskich rodzin.

Telefon z dedykowanym numerem do koordynatora noclegów praktycznie nie przestaje dzwonić.


A to w najbliższej przyszłości ...

W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji i tragicznym brakiem miejsc dla uchodźców podejmujemy działania, które pozwolą zwiększyć ilość bezpłatnych miejsc długoterminowego pobytu.

W tym celu szukamy budynków, które moglibyśmy adaptować do tego celu. Kilka jest w trakcie finalizacji umów.

Część z miejsc planujemy przeznaczyć do zakwaterowania dzieci oraz dorosłych z niepełnosprawnościami. 


Nikomu nie trzeba przedstawiać jak poważny wymiar ma sytuacja naszych Sąsiadów, natychmiastowo włączamy się w pomoc, dlatego prosimy o wsparcie zrzutki niosąc pomoc ofiarom wojny na terenie Ukrainy. Pokażmy wielkie serce oraz to, że wszyscy jesteśmy jednością z poszkodowanymi.

Wspierajmy dobrym słowem, wpłatami, nagłaśniajcie w social mediach.

Wierzymy, że razem możemy więcej!


Wszystkie środki zebrane na tej zrzutce będą przekazane na rzecz potrzebujących.


Na profilu @Fundacja Leny Grochowskiej na Facebooku informujemy na bieżąco, jakie działania są podejmowanie.Krótko o nas, Fundacja Leny Grochowskiej powstała w 2014 roku z w ramach Grupy Arche, aby pomagać Polakom wysiedlonym za wschodnie granice kraju wrócić do ojczyzny.

Od tego czasu sprowadziliśmy do Polski 25 rodzin z Kazachstanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu oraz z Ukrainy. Współpracujemy w tym zakresie z MSZ, Senatem RP, Czerwonym Krzyżem oraz innymi organizacjami polonijnymi.

Z biegiem lat nasza działalność rozszerzyła się i obejmuje także przedsięwzięcia oscylujące wokół szeroko pojętej kultury, sztuki i tradycji.

Jednak głównym obszarem działań jest dla nas wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną. Włączamy ich do życia zawodowego i społecznego przede wszystkim poprzez zatrudnienie, które podejmują w utworzonym w 2019 roku w strukturach Fundacji Warsztacie Rękodzieła Artystycznego. Dzisiaj pod marką ”toMy” kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnością intelektualną, zespołem Downa, Aspergera czy autyzmem tworzy niepowtarzalne wyroby.


www.fundacjalenygrochowskiej.pl

www.arche.pl


Fundacja Leny Grochowskiej

ul. Brzeska 134, 08-110 Siedlce

tel.: +48 25 644 14 64

[email protected]Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 58

2S
san francisco
 
Dane ukryte
50 zł
2S
USA -> Ukraine
300 zł
AK
Agnieszka
100 zł
TF
Tadeusz Frankiewicz
100 zł
WP
Waldemar Paczesniowski
450 zł
DF
Dorota
ukryta
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków