id: 7sxyc9

#AkcjaHigiena Food Not Bombs

#AkcjaHigiena Food Not Bombs

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.

Opis zrzutki

#AkcjaHigiena trwa już drugi miesiąc. Pomoc jest nadal potrzebna, dlatego uruchamiamy drugą zbiórkę. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na kontynuowanie #AkcjaHigiena, a po jej zakończeniu na zwyczajowe działania Food Not Bombs Kraków w kolejnym sezonie zimnym.


Zrzutkę będzie wspierać inicjatywa #BeatsOfSolidarity Więcej info wkrótce. Bądźcie czujni!


W związku z kwarantanną placówki pomocowe oferujące pomoc osobom bezdomnym są zmuszone działać w ograniczonym trybie. Brakuje środków higienicznych i medycznych, które pozwoliłyby funkcjonować w warunkach zgodnych z wymaganiami sanepidu.

Zamknięte są również wszelkie miejsca publicznego użytkowania: galerie handlowe, biblioteki publiczne, muzea.

To wszystko sprawia, że osoby w kryzysie bezdomności mają utrudniony dostęp do miejsc, które pozwolą utrzymać im higienę (tak, tą samą higienę, o której utrzymanie apelują Ministerstwo Zdrowia, sanepid, WHO i GIS). W trudnej sytuacji są również wszystkie osoby zatrudnione w pomocy społecznej, które pracują w bezpośrednim kontakcie z osobami potrzebującymi pomocy. Chcemy im wszystkim pomóc.

Osoby bezdomne narażone są nie tylko na zakażenie koronawirusem, ale także na inne infekcje i choroby, które doprowadzić mogą do śmierci. Na tyle, na ile możemy, nie chcemy do tego dopuścić.


Dlatego postanowiliśmy_łyśmy ruszyć akcję sapomocową.


Na czym polega?


W zwyczajowym miejscu wydawki jedzenia FNB Kraków (przejście podziemne obok Galerii Krakowskiej od strony plant) rozdajemy zebrane i zakupione z darowizn środki higieniczne (mydła, mokre chusteczki, golarki, szczoteczki do zębów, pasty do zębów, papier toaletowy i inne potrzebne artykuły), bieliznę, ubrania. Jeżeli uda nam się uzbierać wystarczającą ilość środków finansowych, być może uda nam się wspomóc pracowników i pracownice socjalne, którzy/które pracują w bezpośrednim kontakcie z osobami, ażeby zarówno ich/je, jak i nas samych (członków i członkinie kolektywu Food Not Bombs) wyposażyć w potrzebne środki ochrony, których wszędzie brakuje.


Oprócz zbiórki środków higienicznych rozdajemy również ciepłe posiłki (przygotowane w domu ciepłe zupy, które pakujemy w wyparzone słoiki i dostarczamy osobom). Pieniądze będą nam potrzebne na zakup: warzyw, przypraw, jednorazowych sztućców.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 103

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków