id: 7u3tc6

Community - realizacja krótkometrażowego filmu dokumentalnego

Community - realizacja krótkometrażowego filmu dokumentalnego

Nasi użytkownicy założyli 1 201 607 zrzutek i zebrali 1 274 744 641 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

“COMMUNITY” - KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY


(english below)



Cześć!


Jesteśmy polsko-islandzką ekipą filmową. W ramach studenckiej współpracy międzyuczelnianej - pomiędzy Szkołą Filmową w Łodzi oraz The Icelandic Film School w Reykjaviku - realizując nasz wspólny projekt tworzymy krótkometrażowy film dokumentalny, zatytułowany “Community” (pol. “Wspólnota wolnych owiec”). 

Jest to produkcja, w której chcemy przybliżyć Wam, międzynarodowym widowniom festiwalowym i akademickim, fenomen mający miejsce na południu Islandii, w urokliwym miasteczku Kirkjubæjarklaustur. Bowiem wraz z końcem lata, a początkiem września, odbywa się tam doroczne ’zbieranie owiec’ …


Zdjęcia do filmu, jak i samo wydarzenie, odbędą się już za 2 tygodnie, w związku z czym poszukujemy funduszy potrzebnych nam na rzetelne zorganizowanie i wykonanie naszej międzynarodowej koprodukcji. Cały wyjazd zajmie około miesiąca, zaś zdjęcia będą trwać 6 dni (od 03.09. do 08.09.2024). Jest to studencki projekt, jednak chcemy zrealizować go na jak najwyższym poziomie, a każda wpłata nam to umożliwi przybliżając ów cel! 


C21mpAJLX3ow5tvy.jpg



O czym jest “Community” ?


“Community” stanowi pomysł na krótkometrażowy film dokumentalny - przechodzący przez fazę konstruktywnej krytyki i burzy mózgów, aż do zmobilizowanej preprodukcji i przygotowań do realizacji w pełnym kształcie i brzmieniu, by stać się projektem krótkiego metrażu. Obecnie jest to pełnoprawna produkcja krótkometrażowego dokumentu - zatwierdzonego do realizacji przez Szkołę Filmową w Łodzi, powstającego w duchu listu rekomendacyjnego wystawionego przez Ambasadę Islandii w Warszawie.


Bohaterami dokumentu są zarówno islandzcy farmerzy owiec posiadający swoje stada rozrzucone po malowniczych okolicach Kirkjubæjarklaustur, jak i same zwierzęta. Te zaś pasą się zupełnie swobodnie i bezstresowo - od wczesnej wiosny, aż do połowy września - na równinach, polach, wrzosowiskach i płaskowyżach, zboczach gór i stromych skałach wokół wodospadów, osuwiskach, kanionach i nad rzekami spływającymi z lodowców. Pośród wybrzmiewającej kolorami i życiem islandzkiej surowej natury na świat przychodzą jagnięta, kształtują się społeczności owiec, a dorosłe zwierzęta dobierają się trójkami, którymi wyruszają na wspólny popas.

Z końcem lata owcza beztroska dobiega jednak końca, gdy okoliczni farmerzy zjeżdżają się walnie w ustalonym terminie, by dokonać ‘zebrania’ swoich trzód. W Polsce owe wydarzenie zyskało nazwę spędu owiec. Stanowi ono w Islandii swoiste święto, zaznaczane nie tylko w kalendarzu islandzkiej agrokultury, ale i o nacechowaniu kulturowym dla lokalnej społeczności. Z okolicznych domostw i gospodarstw zjeżdżają się całe rodziny, dorośli, dzieci i farmerzy pamiętający czasy, gdy ów spęd odbywał się z udziałem koni, na których tropiono owce. Hodowcy przejeżdżają spore obszary zbierając swoją trzodę z najróżniejszych, często trudno dostępnych miejsc, a w przerwach dzielą się opowieściami, herbatą i lunchem.


Ta międzypokoleniowa tradycja składa się na pracowity wrześniowy tydzień, gdy kończy się nie tylko wolność islandzkiej owcy, ale i islandzkie lato. Maskonury odlatują wychowawszy swe młode, a dni stają się coraz krótsze, by w stopniowo przejść w surową ciemność zimy skuwającej lodem i przykrywającej śniegiem tę niezwykłą wyspę.  




Cel zrzutki


By stworzyć nasz krótkometrażowy film “Community”, zgodnie z założeniami projektu dokumentalnego i przy wszystkich skomplikowanych aspektach jego realizacji, dążymy do perfekcjonizmu i pełnej sprawczości twórczej nad powstającym dokumentem. 


Dlatego też zbieramy fundusze ku temu potrzebne, które przeznaczymy na organizację produkcji i planu zdjęciowego w pełnym zakresie - w okresach preprodukcji i produkcji właściwej, tj.:

  • przede wszystkim pokrycie kosztów transportu - dla naszej ekipy zdjęciowej (loty z Polski na Islandię i z powrotem) - oraz poruszania się po wymagającej islandzkiej wyspie (wynajem niezbędnego ku temu samochodu z napędem 4x4);
  • wypożyczenie sprzętu filmowego (umożliwiającego nam zrealizowanie ujęć przenoszących na ekran artystyczny wymiar filmu);
  • stworzenie ekipie filmowej i bohaterom naszego dokumentu bezpiecznych i komfortowych warunków do pracy na planie filmowym oraz w przygotowaniach do niego;
  • promocję i rozpowszechnianie skończonego filmu (jako produkcji gotowej do dystrybucji festiwalowej).

lnPXIJqV5pxL9ZjG.jpg




Nasza ekipa filmowa


Nasz film przy swoim rozmachu - podróży do malowniczej, lecz trudno dostępnej Islandii, podążaniu śladami farmerów i ich owiec oraz realizacji 6 plenerowych dni zdjęciowych - angażuje skromną grupę osób studenckich z Polski i z Islandii. Składają się one na całość ekipy filmowej, pełnej zdolnych i ambitnych, wrażliwych ludzi chcących wspólnymi siłami stworzyć utwór audiowizualny o uniwersalnym przekazie, który poruszy odbiorcę niezależnie od kraju czy wieku. 


Nasi dokumentalni twórcy to tym samym:

1hoIXSmp0A4Btsk3.jpg

  • Szymon Radzio - reżyser “Community”

Urodzony w Krośnie reżyser i scenarzysta oraz kierownik produkcji fabularnych i dokumentalnych filmów krótkometrażowych, student Państwowej Szkoły Filmowej w Łodzi. Stypendysta stypendium twórczego Marszałka Województwa Podkarpackiego w 2022 roku. Zadebiutował w 2021 roku realizując short Różyczka (2021). Jego krótki metraż A few blocks away (2021) trafił na shortlistę TOP15 filmów wybranych przez Jury międzynarodowego konkursu Nespresso Talents 2021 ‘Doing is everything’. W tym roku swoją premierę ma “Perseidae” - film krótkometrażowy w jego reżyserii i produkcji.

W swojej twórczości ceni perspektywę postrzegania świata oczami dziecka i malarstwo Zdzisława Beksińskiego. Jest fanem skoków narciarskich oraz Piotra Żyły i jego pełnego optymizmu podejścia do życia. W Islandii był już kilkukrotnie, w zeszłym roku uczestniczył w ‘zbieraniu owiec’, kilka nawet zebrał.


hlLdSkBbCM2CYNbG.jpg

  • Martyna Chi - autorka zdjęć “Community”

Polska operatorka filmowa, kończąca studia magisterskie na kierunku operatorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Przez ostatnie 4 lata łączyła pracę operatora filmowego z pracą gaffera w branży reklamowej. Dzięki pracy jako operator nauczyła się opanowywać techniczne aspekty oświetlenia.

Nakręciła teledyski dla czołowych polskich artystów, które osiągnęły ponad 70 milionów wyświetleń na youtube, a także filmy krótkometrażowe i dokumentalne - które stały się jej ulubionym gatunkiem filmowym.

„Chcę kręcić dokumenty tylko wtedy, gdy mogą dać coś obu stronom - tematowi i mnie. Wierzę, że taka wymiana jest możliwa. Wymaga otwartego serca, empatii i szczerej chęci przedstawienia historii fotografowanej osoby w sposób dla niej korzystny." 

W tym roku światło dzienne ujrzą dwa projekty, w których będziemy mogli bliżej przyjrzeć się ‘wrażliwemu oku’ Martyny: My name is Fields oraz Heart of transition


Q3kh8D91KGaW0Q5y.jpg

  • Zuzanna Elbert-Stelmach - montażystka “Community”

Montażystka, która z wykształcenia jest polonistką, a swoje doświadczenie zawodowe zdobywała przy produkcji programów telewizyjnych o literaturze. Postanowiła jednak pójść o krok dalej i zacząć pracować nad własnymi projektami. 

Ukończyła Kurs Montażu na Warszawskiej Szkole Filmowej, a obecnie jest studentką trzeciego roku montażu filmowego na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. 

W naszym projekcie odpowiada za właściwy dla dokumentu sposób opowieści filmowej dbając przy tym, by walory artystyczne uwydatniały najważniejsze aspekty filmu, a całość składała się w spójną formę.


lsW4vswNu5k8gABp.jpg

  • Naila Zahin Ana - asystentka produkcji “Community”

Pochodząca z Bangladeszu, od 2017 roku mieszkająca w Islandii. Od nastoletnich lat zajmuje się produkcją zarówno  teatralną, jak i filmową. Reżyserka i producentka, studentka Islandzkiej Szkoły Filmowej - The Icelandic Film School w Reykjaviku. 

Prócz pracy przy kilku filmach krótkometrażowych, wyprodukowała też własne shorty w Kvikmyndaskóli Íslands odnosząc przy tym sukcesy. Pracowała na Reykjavik Fringe Festival i w International Theater Company Reykjavik Ensemble. Była także częścią zespołu produkcyjnego przy 8 projektach filmów dyplomowych w Islandzkiej Szkole Filmowej - niektóre z nich trafiły na festiwale filmowe, m.in. Stockfish.

Otrzymuje  wiele komplementów za swoje umiejętności produkcyjne i szybkiej nauki oraz za punktualność - zarówno w roli autorki, jak i producentki. Chętnie podejmuje się nowych wyzwań, a w każdy kolejny projekt, którego jest częścią, wkłada cały  swój zapał i energię.


KNpsJK5W9reggorm.jpg

  • Zuzanna Lausz - koordynatorka produkcji, translatorka “Community”

Z urodzenia warszawianka, sercem - torunianka, studiująca Translatorykę na Uniwersytecie Łódzkim. Absolwentka Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mimo, że jej pasją i głównym zajęciem są języki, film towarzyszy jej od zawsze.

Obecnie zajmuje się przekładem artykułów i recenzji filmowych, nauczaniem angielskiego w szkole językowej, a także zdobywa doświadczenie w tłumaczeniach audiowizualnych współpracując ze studentami Szkoły Filmowej w Łodzi. Ponadto doskonale odnajduje się na planie filmowym w rozmaitych rolach, również  w tej aktorki przy studenckich etiudach. 

W naszym międzynarodowym projekcie podjęła się objęcia funkcji asystentki produkcji, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności translatorskie, zdolności organizacyjne oraz cechujące ją determinację i wrażliwość. 




“Community” WIP - czyli ‘Work In Progress’


Obecnie nasz budżet składa się ze środków prywatnych oraz budżetu zadeklarowanego przez naszą Szkołę Filmową w Łodzi. Te finanse pozwalają nam pokryć jedynie część kosztów całego przedsięwzięcia i umożliwiają rozwinąć produkcję. Bardzo wierzymy w wartość tego, co wspólnie tworzymy i chcielibyśmy móc przekazać pełnię naszego dokumentalnego i artystycznego wyrazu poprzez kompletną i sumienną pracę. By tego dokonać potrzebujemy dopiąć na ostatni guzik zarówno budżet, jak i każdy szczegół przemyślanego od początku do końca filmowego projektu.


d8DlOydzH2fjqiAQ.jpg


Stąd powzięliśmy ideę crowdfundingu, czyli utworzenia zrzutki skierowanej do osób chcących wesprzeć nas w trudach produkcji, by tym samym umożliwić nam wypełnienie luk w kosztorysie i skupienie się na pracy twórczej z głowami pełnymi myśli i pomysłów, które z nierealnych stają się możliwe do zrealizowania.

DwluZIdt3SpjEbDo.jpg

Aktualnie podejmujemy się dokumentacji lokacji zdjęciowych i wstępnych spotkań z bohaterami naszego krótkometrażowego dokumentu - co będzie możliwe po dotarciu do Kirkjubaejarklaustur i zakwaterowania się w tym urokliwym miasteczku. A to właśnie na uchwyceniu okiem kamery tego ważnego wydarzenia dla mieszkańców Klaustur - zarówno ludzi, jak i owiec - oraz wycinku ich życia, w ciągu ostatnich dni lata, nam ogromnie zależy.


Wierzymy, że w dobie świata lubiącego postęp tradycja nie tylko ma ogromne znaczenie, ale też coraz bardziej niezbywalną wartość. Islandia zaś posiada w sobie pewną pierwotność, która skłania do wzięcia głębokiego oddechu, zarówno metaforycznego, jak i takiego pełną piersią. Swoją aurą zachęca do wyciągnięcia dłoni ku drugiemu człowiekowi, sięgnięciu wspólnych korzeni, wplecenia palców w trawę i owcze runo. Tworząc społeczność tworzymy pamięć. Sami, o sobie samych. "A bez pamięci człowieka nie ma". I właśnie w takim momencie refleksji chcemy móc spotkać się z Wami na festiwalach i kinowych salach, i za wsparcie nas w organizacji tego spotkania będziemy wam niezmiernie wdzięczni.

AIrU5f3FIIu9g06t.jpg


Śledź nas i nasze “Community”


AD_4nXeERQQeJncpRM1gdP1holTsigsSNgbbRrAZOFBzM7OyFkhhxK-eyYuC8-3e0550_trAsRhyduTU_kLhgiafqQUgPAZ1JhPDSMss_XWiUmZJFC-JgSFu5DTZhstJo2vHiMPNS5FB4P3Wmr_dKH_aDq9Hi-Xn?key=5VUuLCiOkzu0th97TuJsvw

@community_short_documentary

AD_4nXeXx0pa9fPV-obhGkVXGhUrw65jEqrVM-7VUzQg27YqmWMJNELPL5du3qEtplboediN_DPfpVlIH08RAvDjzuuem2oU-nQb9ZqpP_zoIhdbNEzijNHP4qhjIWW5bvo9q8rjCIb23Kgugp6hOcZQ9XmsvdgT?key=5VUuLCiOkzu0th97TuJsvw

[email protected]


Zachęcamy do kontaktu poprzez naszego Instagrama lub mail oraz bezpośrednio:

Reżyser - Szymon Radzio - [email protected]

Asystentka produkcji - Zuzanna Lausz - [email protected]




ENGLISH:



"COMMUNITY" - A DOCUMENTARY SHORT FILM


Hi!


We are a Polish-Icelandic film crew. As part of a student inter-university collaboration - between the Łódź Film School and The Icelandic Film School in Reykjavik - we are creating a short documentary film project entitled "Community". 

It is a production in which we want to introduce you, the international festival and academic audience, to a phenomenon taking place in the south of Iceland, in the charming town of Kirkjubæjarklaustur. For with the end of summer and the beginning of September, the annual ‘gathering of the sheep’ takes place there...


The shooting of the film, as well as the event itself, will take place in just 2 weeks, and we are therefore looking for the funds we need to organise our overseas production. The whole trip and shoot will last 6 days (03.09. - 08.09.2024). Even though this is a student project, we want it to be of the highest possible standard, and every donation will enable us to do this by bringing us closer to this goal! 


lCcOqWFpQAs25LeO.jpg



What is "Community" about ?


"Community" represents an idea for a short documentary - going through a phase of constructive criticism and brainstorming, all the way through to a mobilised pre-production and preparation for realisation in full shape and sound to become a short film project. 


The protagonists of the documentary are both Icelandic farmers with their flocks scattered around the picturesque surroundings of Kirkjubæjarklaustur, and the sheep themselves. The sheep graze completely free and undisturbed - from early spring until mid-September - on plains, fields, moors and plateaux, mountain slopes and steep rocks around waterfalls, landslides, canyons and rivers flowing from glaciers. In the midst of a nature bursting with colour and life, lambs are born, communities of sheep are formed and the adults are matched in threes, in which they set out to pasture.

At the end of the summer, however, the sheep's carefree life comes to an end when the local farmers come together on a fixed date to ‘gather’ their flocks.


In Poland, this has become known as a sheep drive. In Iceland, this event is a celebration of sorts, not only in the Icelandic agricultural calendar, but also of cultural significance for the local community. 

Whole families, adults, children and farmers, who remember the days when this gathering took place with the horses on which they traced the sheep, come together from the surrounding houses and farms. 

The farmers travel large areas collecting their flocks from a wide variety of often inaccessible places, and in between they share tea and lunch. This intergenerational tradition makes for a busy September week, when not only the freedom of the Icelandic sheep but also the Icelandic summer comes to an end. The puffins fly away having raised their young, and the days grow shorter and shorter before moving into the harsh darkness of the ice-bound winter on this remarkable island.  




Purpose of the crowdfunding


In order to produce the short documentary film "Community", we are striving for perfectionism and full creative control over the resulting documentary, in accordance with the objectives of the documentary project and with all the complicated aspects of its realisation. 


Therefore, we are raising the funds needed for this purpose, which we will use to organise the production and the shooting set to the full extent - during the pre-production and the actual production periods, i.e:

  • first and foremost, covering transport costs - for our film crew (flights from Poland to Iceland) - and moving around the demanding Icelandic island (renting a 4x4 vehicle necessary for this);
  • the rental of film equipment (enabling us to realise shots that transfer the artistic dimension of the film to the screen);
  • the creation of safe and comfortable conditions for the film crew and the characters in our documentary to work on the set and in preparation for the filming;
  • promoting and distributing the finished film (as a production ready for festival distribution).

Jib9oBEszaTOfro3.jpg




Our film crew


Our film with its scale - travelling to picturesque and hard-to-reach Iceland, following in the footsteps of farmers and their sheep and shooting 6 outdoor days - involves a small group of student people from both Poland and Iceland. They make up the entire film crew, full of talented and ambitious, sensitive people willing to work together to create a piece with a universal message that will touch viewers of any country or age. 


Our documentary creators are thus:

Y3bH59ikeDgABcxs.jpg

  • Szymon Radzio - director of "Community"

Krosno-born director and screenwriter as well as production manager of feature and documentary short films, student at the National Film School in Łódź. Recipient of the creative scholarship of the Podkarpackie Voivodeship Marshal in 2022.

He made his debut in 2021 with the short film “Różyczka” (2021). His short film “A Few Blocks Away” (2021) made it to the TOP15 shortlist of films selected by the Jury of the international Nespresso Talents 2021 ‘Doing is Everything’ competition. This year he is premiering “Perseidae” - a short film directed and produced by him.

In his work, he values the perspective of seeing the world through the eyes of a child and the paintings of Zdzisław Beksiński. He is a fan of ski jumping and of Piotr Żyła and his optimistic approach to life. He has been to Iceland several times, last year he participated in a ‘sheep gathering’ and even gathered a few.


nRFmFHewpJPfSJ3r.jpg

  • Martyna Chi - DOP of “Community”

Polish cinematographer, finishing her master’s degree in cinematography in National Film School in Łódź, Poland. For the previous 4 years she’s been combining her work as a cinematographer with working as a gaffer in advertisement. Thanks to her work as a gaffer, she learned to master the technical aspects of lighting. She shot various music videos for leading polish artists that reached over 70 million views on youtube, also short films, and documentaries - which became her favourite film genre. ‘I only want to shoot documentaries when they can give something to both sides - the subject and me. I believe that such an exchange is possible. It requires an open heart, empathy and a sincere desire to present the story of the person photographed in a way that is favourable to them.’ 

This year, two projects will see the light of day in which we will be able to take a closer look at Martyna's ‘sensitive eye’: “My name is Fields” and “Heart of transition.” 


26MBzpZZ6hX4CAtH.jpg

  • Zuzanna Elbert-Stelmach - “Community” editor

A film editor who is a polonist by profession and gained her professional experience in the production of television programmes about literature. However, she decided to go one step further and start working on her own projects. 

She completed the Editing Course at the Warsaw Film School and is currently a third-year student of film editing at the National Film, Television and Theatre School in Łódź. 

In our project, she is responsible for the right way of film storytelling for a documentary, making sure that the artistic value highlights the most important aspects of the film and the entire project is coherent.


epBRXADYN91z1o6W.jpg

  • Naila Zahin Ana - production assistant of “Community”

Student at The Icelandic Film School in Reykjavik. Originally from Bangladesh, but living in Iceland since 2017. She has been involved in both theatrical and film production since her teenage years. In addition to working on several short films, she has also produced her own shorts in Kvikmyndaskóla Íslands with success and broadening her horizons. She receives many compliments for her production skills, quick learning and punctuality - both as an author, but also as a producer. She is eager to try new things, and puts all her enthusiasm and energy into every project she is a part of. Apart from working at the Reykjavik Fringe Festival and at the International Theater Company Reykjavik Ensemble, she has also been a part of the production team for 8 graduation films at The Icelandic Film School, and some of them have made it to film festivals such as Stockfish.


Udg8zVn7vjKxMsMr.jpg

  • Zuzanna Lausz - production coordinator, translator of “Community”

Varsovian by birth, Torunian at heart, studying Translation Studies at the University of Łódź. Graduate of Applied Linguistics at the Adam Mickiewicz University in Poznań. 

Although her passion and main occupation are languages, film has always been her companion.

Currently, she is translating articles and film reviews, teaching English at a language school, and gaining experience in audiovisual translation by working with students at the Łódź Film School. In addition, she excels on set in a variety of roles, including that of actress in student shorts. 

In our international project, she has taken on the role of production assistant, where she uses her translation, organisational skills and her distinctive determination and sensitivity. 




“Community” WIP - or ‘Work In Progress’


Currently, our budget consists of private funds and a budget pledged by our Film School in Łódź. These finances allow us to cover only part of the costs of the whole project and enable us to develop the production. We strongly believe in the value of what we are creating together and would like to be able to convey the fullness of our documentary and artistic expression through complete and conscientious work. In order to do this, we need to get the budget and every detail of the film project right from start to finish.


MK3x3uh07RGMG6v3.jpg

Hence the idea of crowdfunding, i.e. the creation of a fundraising page aimed at people who would like to support us in our production efforts, so that we can fill in the gaps in the cost estimates and focus on our creative work with calm heads full of positive thoughts and ideas that go from being unrealistic to feasible.

3nmdlV1eg46EC499.jpg

We are currently undertaking the documentation of the shooting locations and initial meetings with the characters in our short documentary - something that will be possible once we reach Kirkjubaejarklaustur and settle in this charming town. And it is to capture with the camera's eye this important event for the inhabitants of Klaustur - both people and sheep - and a slice of their lives, during the last days of summer, that we care immensely about. 


We believe that in a progress-oriented world, tradition is not only of great importance, but also of increasingly inalienable value. Iceland, on the other hand, has a certain primordiality about it that encourages us to take a deep breath, both metaphorically and with full breaths. With its aura, it encourages us to reach out towards others, to reach down to our common roots, to weave our fingers into the grass and sheep's fleece. By creating community, we create memory. By ourselves, about ourselves. "And without memory there is no man". And it is at such moment of reflection that we want to be able to meet you at festivals and cinema halls, and for supporting us in organising this meeting we will be eternally grateful to you.

xVkjnAuFCFVebWTO.jpg


Follow us and our “Community”


AD_4nXeERQQeJncpRM1gdP1holTsigsSNgbbRrAZOFBzM7OyFkhhxK-eyYuC8-3e0550_trAsRhyduTU_kLhgiafqQUgPAZ1JhPDSMss_XWiUmZJFC-JgSFu5DTZhstJo2vHiMPNS5FB4P3Wmr_dKH_aDq9Hi-Xn?key=5VUuLCiOkzu0th97TuJsvw

@community_short_documentary

AD_4nXeXx0pa9fPV-obhGkVXGhUrw65jEqrVM-7VUzQg27YqmWMJNELPL5du3qEtplboediN_DPfpVlIH08RAvDjzuuem2oU-nQb9ZqpP_zoIhdbNEzijNHP4qhjIWW5bvo9q8rjCIb23Kgugp6hOcZQ9XmsvdgT?key=5VUuLCiOkzu0th97TuJsvw

[email protected]



We encourage You to contact us through our Instagram or mail and directly:

Director - Szymon Radzio - [email protected]

Production coordinator - Zuzanna Lausz - [email protected]

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 30

BZ
Barbara Z
300 zł
IS
Iga Szubiak
20 zł
ES
Ewelina
100 zł
KZ
Kasia
70 zł
IW
IwonaPiotrkowska
50 zł
PR
BPR
100 zł
JW
Jakub Weber
5 zł
SN
Sara Nowacka
22 zł
LR
Lidka R
100 zł
66
668283385
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!