id: 7uadnj

Własny dom dziecka i warsztaty zawodowe dla dzieci z domów dziecka

Własny dom dziecka i warsztaty zawodowe dla dzieci z domów dziecka

Nasi użytkownicy założyli 934 767 zrzutek i zebrali 923 040 454 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo,

Jesteśmy rodziną zastępczą a to nasza historia.Od 3 lat jesteśmy RODZINĄ ZASTĘPCZĄ koło Wrocławia w którym mieszka ośmiorga dzieci w tym czworga z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej i sprzężonej.

Wraz z mężem prowadzimy dużo społecznych inicjatyw opartych na naszym domu, ogrodzie i przylegającym warsztacie stolarskim w którym mąż prowadzi warsztaty zawodowe dla naszych trojga podopiecznych i nie tylko .


Ja prowadzę od dwóch lat darmowe treningi dziś już dla 35 dziewczynek

CHEERLEADER Blue Angeloraz Rowerową Masę Krytyczną dodatkowo wspieramy rodziny z Ukrainy a także zbiórki charytatywne dla POTRZEBUJĄCYCH a mąż zajmuje się treningami piłki nożnej i prowadzi drużynę RODZINA ZASTĘPCZA.

Mąż skończył również pedagogiczny kurs instruktora praktycznej nauki zawodu w zawodzie stolarz i aktualnie prowadzi zajęcia praktyczne dla młodzieży.

NASZE DZIECI RÓWNIEŻ POMAGAJĄ RODZINOM Z UKRAINY

Mamy 100% skuteczności a nasze dzieci odnajdują drogę życiową, w każdym przypadku udaje nam się odszukać biologicznych krewnych naszych podopiecznych. Nasze dzieci nie tylko co roku lepiej się uczą ale też zdają egzaminy i z pewnością kiedyś odnajdą miejsce w społeczeństwie odpowiednio przygotowani do samodzielnego życia.

Prowadzimy również stronę dla dzieci i młodzieży powiatu Trzebnickiego.


DZIŚ MY I NASZE DZIECI - PODOPIECZNI POTRZEBUJEMY POMOCY - dom na sprzedaż.

w57930de27be4080.jpeg

Mimo państwowej jałmużny w wysokości 1180zł m-c na każde dziecko i 500+ dajemy sobie radę finansowo i możemy dzieciom zagwarantować godziwe życie i rozwój dzięki prowadzonej działalności szkoleniowej męża z której wyprodukowane meble sprzedajemy a zarobione pieniądze pozwalają nam przetrwać w tych trudnych czasach.

Wynajmowany przez nas dom z przyległym ogrodem i warsztatem z przyczyn osobistych i zdrowotnych musi zostać sprzedany przez naszego sąsiada / właściciela do końca roku.

Niestety ja jako opiekunka dzieci na etacie w PCPR Trzebnica jak wszyscy w Polsce na tej funkcji pracuję na umowie śmieciowej (zlecenie) a mąż z uwagi na niekomercyjną działalność jak i ja nie ma zdolności kredytowej.

NIE OZNACZA TO ŻE NIE MOŻEMY SPŁACAĆ RATY KREDYTU NAWET 6000ZL M-C.

Nasz PROBLEM to brak możliwości otrzymania kredytu.

Ten dom to dla naszych podopiecznych stabilizacja i bezpieczeństwo.

System i państwo nie zapewni tym dzieciom przyszłości ani pomocy po usamodzielnieniu a my to robimy i zawsze będą miały gdzie przyjść po pomoc.

Niektórzy jak nasz Alan z całą pewnością po osiągnięciu pełnoletności nie będzie samodzielny a nie ma rodziny i będzie potrzebował opieki również w dorosłym życiu.


Rodzinne Domy Dziecka to jedyna właściwa alternatywa dla dzieci w kontrze do Państwowych Domów Dziecka.

Niestety system nie działa mimo właściwych założeń Rządu RP, nie powstają nowe RodzinneDD bo jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. Rozwój dziecka w RodzinnymDD jest statystycznie 90% zakończony sukcesem a dzieci z PaństwowychDD 50% wracają na garnuszek Państwa czyli nas społeczeństwa.

Koszt utrzymania dziecka w PaństwowymDD to 5500 do 8000zł netto a w Rodzinnym DD 1180zł brutto.

Gdzie tu sens - spytajmy polityków.


NIE CHCEMY DAROWIZNY - KAŻDEMU ZWRÓCIMY WPŁACONĄ KWOTĘ

WRAZ Z ODSETKAMI WG KOLEJNOŚCI WPŁAT.

Być może znajdzie się inwestor chcący kupić nieruchomość którą spłacimy z marżą wg umowy notarialnej.

Chcemy aby nasz przyszły DOM DZIECKA stał się ogniwem kapitałowym dla usamodzielnionej młodzieży

z pieczy zastępczej dla uzyskania zdolności kredytowej do własnego M.......

wa892f9cf38cc31e.jpeg

Nasz dom ma 220m2 i jest dostosowany do osób niepełnosprawnych z działką 0,5h. W razie pytań nr. tel. 791 796 466

Dom spełnia warunki nawet dla 15 dzieci, również niepełnosprawnych.

Prosimy o pomoc nie dla nas tylko dla mieszkających u nas dzieci i przyszłych które na pewno do nas trafią ponieważ jako jedyni w powiecie jesteśmy młodą rodziną zastępczą a przed nami co najmniej 20 lat życia zawodowego.

Prawdopodobnie jesteśmy najmłodszą zawodową rodziną zastępczą w Polsce.

Jesteśmy też ambitni i chcemy kreować wzór do naśladowania pod względem edukacyjnym, rozwojowym, żywieniowym, patriotycznym, zdrowotnym i sportowym dla naszych dzieci i przyszłych potencjalnych rodzin zastępczych których jest w Polsce deficyt.

Być może poznając nas i nasze troski i wzloty, smutki i satysfakcje, zdecydują poświęcić się tej wartościowej i pięknej misji.

Mamy jeszcze dużo pomysłów, idei i sił. Nie czujemy się wypaleni. Spędzamy z podopiecznymi święta, wakacje, nie odsyłamy ich do rodzin. Żyjemy naszą misją i jesteśmy wraz z podopiecznymi szczęśliwi.

NASZ RODZINNY DOM DZIECKA JEST RODZINNY NIE TYLKO Z NAZWY.

DZIECI TAK GO NAZYWAJĄ I NIE CHCĄ INNEGO.


Z dumą możemy pochwalić się 100% skutecznością resocjalizacji trudnej młodzieży, zaszczepienia im nowych właściwych wartości, mamy już swoich wychowanków, funkcjonujących samodzielnie, można to zweryfikować w PCPR Trzebnica lub wśród rodzin biologicznych naszych podopiecznych z którymi mamy bardzo dobry kontakt.

Można powiedzieć że nasza Rodzina Zastępcza przyjmuje najtrudniejszą młodzież w powiecie, również młodzież uzależnioną od narkotyków a także z zaburzeniami osobowościowymi i niepełnosprawnością sprzężoną intelektualno-fizyczną. We wszystkich przypadkach udało nam się....... lubimy to co robimy......to nasza misja z której czerpiemy siłę.


STRATA TEGO DOMU BYŁA BY DLA DZIECI, DLA IDEI I DLA SYSTEMU CZYMŚ NIE NORMALNYM, NIEWYOBRAŻALNYM.

NIE WIERZYMY W TO - JESTEŚMY OPTYMISTAMI


CAŁA HISTORIA NASZEJ RODZINY,

INICJATYWY, DZIAŁALNOŚCI EDUKACYJNE I CHARYTATYWNE

ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ NA YOUTUBE

Lokalizacja

Siemianice, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 9

IW
Iza
20 zł
 
Dane ukryte
1,02 zł
KJ
Krystian Januszewski
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MO
Moskalik
100 zł
KD
Kornel
50 zł

Komentarze 7

 
2500 znaków
 • Ewa Sikora

  Być może poznając nas, nasze troski i wzloty, smutki i satysfakcje, zdecydują poświęcić się tej wartościowej i pięknej misji. Często mierzymy się z niezrozumieniem lub niechęcią społeczeństwa słysząc że żyjemy lub zarabiamy na dzieciach. Wszystkich sceptyków informujemy że nie dostajemy 7000zł na dziecko miesięcznie jak Państwowe Domy Dziecka a tylko 1180zł i 500+ na każde dziecko miesięcznie a za naszą trudną i odpowiedzialną prace 24h codziennie na umowie śmieciowej pracując dla naszego państwa dostajemy aż 1900zł. Oznacza to że bez dodatkowego żródła dochodu musielibyśmy żebrać. Często wypowiadają się politycy lub Prezydenci miast że 1200zł na uchodzcę z Ukrainy miesięcznie to za mało ale nikt nie mówi że my żyjemy za 1180zł i musimy sobie radzić. Nasze problemy mieszkaniowe spolaryzowały lokalne ale i też polskie społeczeństwo ponieważ zdjęcia nie pokazują u nas biedy a my może nie zasługujemy na wsparcie. Ludzie ten dom nie jest nam potrzebny tylko naszym i przyszłym dzieciom ale też społeczeństwu. Nie jest naszą winą a atutem że radzimy sobie finansowo i dzieci z tego korzystają. Przepraszamy że nie mamy w szafie 1.6 miliona zł ale jesteśmy pewni że POCZYTAJCIE PROSZĘ NA https://fundacja-promyk-szczescia.pl/rodzina-zastepcza-zawodowa-sikorow-z-siemianic

 • Ewa Sikora

  Problematyka SIEROT w Polsce. Szanowni Państwo, jak wiecie borykamy się z problemami mieszkaniowymi które determinują nas do opisania ogólnopolskiej, nieracjonalnej sytuacji dzieci w pieczach zastępczych. Nie chcemy nikogo obarczać winą a bardziej pokazać problem nad którym nikt nie chce się pochylić choć leży on w interesie nas wszystkich, dzieci, społeczeństwa oraz całego kraju, narodu, państwa. Społeczeństwo nie zna tematu ,, sierot,, i my też nie interesowaliśmy się nim do póki nie zostaliśmy Rodziną Zastępczą. W Polsce jest 72 tyś. ,,SIEROT,, przebywających w pieczach zastępczych. Część z nich przebywa w państwowych Domach Dziecka a część w Rodzinnych Domach Dziecka i Rodzinach Zastępczych. Z ustawy wynika że rząd RP dostrzega konieczność przeniesienia ciężaru wychowania ,,SIEROT,, na Rodziny Zastępcze. Niestety założenia choć słusznie nie działają, dlaczego ? 1. Finanse / miesięczny koszt utrzymania dziecka ponoszony przez samorządy - Państwowy Dom Dziecka 5000-10000zł NETTO https://www.nik.gov.pl/.../nik-o-usamodzielnianiu-dzieci... Rodzina Zastępcza 1180zł BRUTTO 2. Usamodzielnienie statystycznie 85% dzieci z Państwowych Domów Dziecka wraca na garnuszek państwa w przeciwieństwie do Rodzin Zastępczych DOWÓD najnowsze sprawozdanie NIK na ten temat nik-o-usamodzielnianiu-dzieci... Nie będę pisać o zdrowiu również psychicznym, zdrowym żywieniu, ogólnym rozwoju, miłości, poświęceniu czasu jednostce bo jest to logiczne że np. dwanaściorga dzieci w Rodzinnym Domu Dziecka przy dwóch opiekunach statystycznie ma wielokrotnie więcej poświęconego czasu niż np. czterdzieściorga dzieci przy trzech opiekunkach przychodzących do pracy na osiem godzin. Oczywiście ktoś zarzuci mi że ustawa obliguje samorządy do zmniejszania stanu dzieci w Państwowych Domach Dziecka do 14 ,,sierot,, ale samorządy skrzętnie omijają te przepisy np. dorabiając do jednego budynku trzy pary drzwi twierdząc że na każdym piętrze jest osobna placówka. Trudno się też dziwić samorządom bo nie mają gdzie umieścić dzieci z Państwowych Domów Dziecka. Dlaczego ? Sprawdz na FACEBOOK Ewa Angel https://www.facebook.com/BlueAngelCheerleader/

 • Ewa Sikora

  Warto pomagać dobro wraca. Rodzinę znam osobiście, dobro dzieci to dla nich priorytet, pomóżmy im w zbiórce pieniędzy na wykup domu, stworzyli magiczne miejsce pełne pasji, miłości i wzajemnego szacunku. Nie wyobrażam sobie aby mogło ich zabraknąć w tym domu 😔😔😔😔

 • Ewa Sikora

  Dziekujemy za wsparcie, była to trudna decyzja ale jak widać nie jesteśmy sami. Dziękujemy

 •  
  Użytkownik anonimowy

  💋

  500 zł