id: 7usvym

Cel charytatywny - "Szczytne bieganie w Słowenii"

Cel charytatywny - "Szczytne bieganie w Słowenii"

Nasi użytkownicy założyli 980 014 zrzutek i zebrali 1 001 086 442 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć! 


Tu Magda i Michał. Jesteśmy duetem początkujących ultra biegaczy, którzy górskie przygody potrafią celebrować, jak mało kto! Wspólnie mamy za sobą już kilka pięknych górskich przygód, m.in. łączenie wspinaczki i biegu górskiego w Tatrach jednego dnia - takie akcje przemawiają do nas najbardziej. 


w9bba8da719c6a47.png Na rok 2022 zaplanowaliśmy Szczytne Bieganie na Słowenii, nasz autorski bieg z celem charytatywnym. A nawet dwoma celami, które łączą się w jeden wspólny - odmienić czyjeś życie na lepsze, dać nadzieję i uskrzydlać do marzeń.


Biegniemy we Wrześniu!!!


ub8a7dc69ad8b123.jpeg

Szczytne Bieganie na Słowenii 2022 to bieg trailowy połączony z elementami wspinaczki. W ciągu 7 dni chcemy okrążyć Triglavski Park Narodowy, wielokrotnie przekraczając jego granice. Warto dodać, że Triglavski Park Narodowy zajmuje powierzchnię 838,07 km², na jego terenie znajduje się ponad 400 szczytów o wysokości powyżej 2000 m n.p.m., jego rzeźba jest mocno dynamiczna: ostre szczyty, mocno wcięte doliny lodowcowe, głębokie i urokliwe wąwozy.


Z miejsca noclegu będziemy przemieszczać się wyłącznie na własnych nogach, biegnąc, podchodząc, wspinając się, i tak dzień w dzień. Gdzie ten element wyzwania? Otóż do pokonania mamy ponad 220 km przy sumie podejść/podbiegów ponad 13000 m! Tereny bardzo różnorodne, od mało satysfakcjonującego asfaltu, przez leśne, górskie ścieżki, po eksponowane granie. Jako dodatkowe utrudnienie zakładamy wejście na kilka kultowych słoweńskich gór: Mangart (2579 m n.p.m.), Jalovec (2645 m n.p.m.), Krn (2244 m n.p.m.). Zakładając taką formę naszego wyzwania będziemy musieli idealnie skoordynować współprace z naszym supportem, który dostarczy nam w newralgicznych miejscach niezbędne rzeczy typu kaski, lonże, pożywienie, itp.

Chcemy, aby nasze marzenia, determinacja i ciekawy pomysł, jaki mamy na bieganie znalazły odzwierciedlenie nie tylko we wspaniałym doświadczeniu, które zdobędziemy, ale również przyniosły coś dobrego dla innych. W nasz bieg będą zaangażowani Sponsorzy, dzięki którym każdy kilometr biegu i każdy metr przewyższenia przeliczą się na fundusze, które przekażemy dwóm instytucjom.

nad7930f42415aa1.jpeg

o31fff8d120a4c35.jpeg Dodatkowo, uruchamiamy niniejszą zbiórkę, aby zaangażować każdą chętną osobę w nasz projekt. Środki ze zbiórki zostaną podzielone między beneficjentów:


[1] Dom Aniołów Stróżów w Katowicach - Chcemy naszą pasją zainspirować dzieci i młodzież do odwagi do własnych marzeń, a przede wszystkim dać im szansę na przyszłość, której nie mogłyby mieć bez ludzi, którzy w te ich marzenia uwierzą.


Zebrane fundusze będą przeznaczone na codzienną pomoc dzieciom z poprzemysłowych dzielnic Śląska i Zagłębia - podopiecznych Dom Aniołów Stróżów. Stowarzyszenie działa od 30 lat i ma pod swoimi skrzydłami ponad 600 podopiecznych w wieku 2,5 do 19 lat i ich rodziny. Pokazujemy dzieciom świat, pomagamy w edukacji i wspólnie z nimi pokonujemy wyzwania codzienności. Tworzymy dla nich drugi Dom. Dzięki wsparciu ludzi o dobrym sercu możemy także spełniać ich marzenia i pomóc uwierzyć w siebie. Szlifujemy nasze dzieci węgla, by stały się diamentem.


[2] Krakowskie Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera - Jesteśmy przekonani, że chorowanie to też życie, które można wypełnić sensem. Uważamy, że w Polsce ciężko chorzy, a w tym dzieci, dla których choroba wydaje się szczególnie niesprawiedliwa, są ciągle spychani na margines, za mało zauważani. Naszą postawą chcemy zarówno pomóc materialnie jak i poruszyć trudne tematy, pokazać problem i zachęcić do pomocy. Tylko świadomość i współdziałanie może sprawić, że "nasz świat" może się zmienić na lepszy, mniej egoistyczny a bardziej otwarty na innych.


Zebrane fundusze będą przeznaczone na działalność Fundacji, której celem jest świadczenie opieki, wspieranie dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, cierpiących na schorzenia ograniczające życie, w szczególności przez świadczenie opieki paliatywnej oraz pomoc ich rodzinom.


Dobiegnijmy razem do celu! Czas start!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 12

KA
Karola
50 zł
KS
Klaudia Surlas
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
IZ
Iza
50 zł
MN
50 zł
KA
Karol
50 zł
MN
Magdalena Nowakowska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!