id: 7uum23

Pomóżmy Filipowi odzyskać wzrok

Pomóżmy Filipowi odzyskać wzrok

Nasi użytkownicy założyli 1 152 326 zrzutek i zebrali 1 197 657 287 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Zapraszamy do licytacji ręcznie malowanej, drewnianej komódki, która wyszła spod rąk chrzestnej Filipa - Kasi.

  Licytujemy w komentarzach pod postem:

  https://www.facebook.com/share/p/jyfxd7byTQFxaj7y/

  FP3hPJOefS7RjCMv.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Filip ma 24 lata i jest niepełnosprawny od urodzenia. We wrześniu 2023 roku na skutek nadciśnienia śródczaszkowego, spowodowanego „przytkaniem” drenu od zastawki (brak jakichkolwiek objawów w TK i u samego Filipa) doszło do obrzęku tarcz nerwów wzrokowych, który spowodował ich zanik, w wyniku którego stracił wzrok.

Polscy lekarze nie dają nam szans na odzyskanie wzroku, dlatego szukamy pomocy wszędzie, również poza granicami naszego kraju. Światełkiem w tunelu jest korzystanie z pomocy medycyny niekonwencjonalnej (refleksologia, akupunktura, hirudoterapia), z której Filip już korzysta, a każda wizyta, każdy zabieg niesie za sobą koszty. Czekamy również na wyznaczenie terminu na Biofeedback Okulistyczny, który jest początkiem drogi do kwalifikacji do zabiegów Alloplantem w dalekim mieście Ufa, gdzie ludzie odzyskują wzrok, ale koszty przekraczają nasze możliwości finansowe. Utrata wzroku to nie jedyny problem zdrowotny Filipa, który urodził się z wadami serca. W czwartej dobie życia przeszedł pierwszą, a 3,5 m-ca później drugą operację. Ciężki przebieg po pierwszej operacji pozostawił powikłania w postaci wodogłowia pokrwotocznego (wszczepiona zastawka komorowo-otrzewnowa), obustronnego głębokiego niedosłuchu (posiada implant ślimakowy) i padaczki. Do tego jeszcze dochodzą zaburzenia zachowania i emocji.  Filip korzysta z pomocy wielu Poradni Specjalistycznych. Posiada znaczny stopień niepełnosprawności, jest ubezwłasnowolniony i wymaga opieki osób trzecich.

Na co dzień jest wesołym, pogodnym chłopakiem, który przed utratą wzroku uczęszczał na Warsztaty Terapii Zajęciowych, grał w kręgle i uwielbiał gry na PlayStation, a w obecnej sytuacji Jego ulubionym zajęciem jest gra w kości. Pomimo tak trudnej sytuacji nie poddajemy się, jednak wsparcie finansowe jest nam niezbędne do dalszej walki o odzyskanie wzroku.

 

Filip jest podopiecznym Fundacji Niesiemy Nadzieję, dlatego zachęcamy również do przekazywania 1,5% podatku.

KRS 0000264888

Cel szczegółowy FILIP TORKA


 Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie i dobre serce <3

 

            Rodzice Filipa

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 203

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków