id: 7v3aga

Przyjaciele PSZCZÓŁ

Przyjaciele PSZCZÓŁ

Nasi użytkownicy założyli 1 188 632 zrzutki i zebrali 1 251 800 708 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć,


Ostatnio uświadomiłem sobie, co się dzieje z pszczołami, jak drastycznie ich populacja się zmniejsza, a jednocześnie jak one są ważne dla ziemi.

Wpływ na masowe wymieranie pszczół ma wiele czynników: chemizacja rolnictwa, zanieczyszczenie środowiska, uprawy monokulturowe i inne. Oby odwrócić to zjawisko powstaje trend pszczelarstwa, który zainteresował również mnie.


Pszczoły są odpowiedzialne za zapylanie kwiatów. Szacuje się, że pomagają w ten sposób 70% roślinom. Dzięki nim mamy warzywa i owoce, którymi chętnie się zajadamy i które stanowią pożywienie dla licznych gatunków zwierząt. Aż 90% tego, czym żywi się człowiek, powstaje dzięki pracy tych małych istot.

Pszczelarze donoszą o niebywale szybkim spadku liczebności tych pożytecznych owadów na całym świecie. Na alarm biją także pszczelarze z Polski. W roku 2017 liczebność niektórych rodzimych pasiek zmniejszyła się o 2/3!


Postanowiłem rozpocząć pomoc matce ziemi i podtrzymać ten gatunek. Zbudowałem dwa ule, ale sytuacja moja nie pozwala mi na zakup dwóch rodzin pszczelich, dlatego założyłem zrzutkę i jeśli znajdą się dobre osoby, które chciały by pomóc to z góry dziękuję.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!