id: 7vg5ye

ŻÓŁTY STADION

ŻÓŁTY STADION

Nasi użytkownicy założyli 1 170 488 zrzutek i zebrali 1 219 928 849 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Drodzy wpłacający ❗️


  Przekroczyliśmy 50% założonej sumy, czyli 15 000 złotych! W związku z tym, jeśli cała akcja się powiedzie, czujemy się zobowiązani aby obdarować Was upominkiem, który będzie świetną pamiątką z tego wydarzenia🔥


  Mowa o kostce gitarowej którą będziecie mogli odebrać przed koncertem bezpośrednio od nas lub w miejscach, o których oficjalnie (jeszcze) nie możemy pisać.


  🤘 Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty i działamy dalej!


  UPIS8Do92S4ALLM4.jpghJbCkpNergBIascN.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dzień dobry Państwu!

Kłania się Overkill.pl – oficjalny fanklub zespołu Metallica w Polsce


W 2008 roku na ówczesnym forum dyskusyjnym kilku zapaleńców postanowiło, że uszyjemy ogromną flagę Polski, którą wzniesiemy podczas koncertu Metalliki na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zorganizowaliśmy wtedy fanowską akcję z największą flagą jaka kiedykolwiek pojawiła się na koncercie Metalliki.


Mu5rPhYXLu1Dwd0e.jpg


Z początku wiele osób było dosyć sceptycznie nastawionych, bo trzeba było zorganizować niemałe jak na tamte czasy środki i zająć się całą organizacją, logistyką, pozwoleniami od służb i managementu zespołu. Mimo trudności, młodzieńcza fantazja pchała nas do realizacji naszego marzenia. Dzięki Wam – fanom, zebraliśmy odpowiednie fundusze i materiał poszedł do produkcji!


U8jHvVBGwq3GXjMV.jpg


Gdy odebraliśmy flagę, której długość sięgała ponad 35 metrów, pomyśleliśmy „o cholera!”. Chyba nikt nie spodziewał się, jak ogromne płótno będziemy wnosić na stadion.


lOPrJ2jeoKbt1Nhq.jpg


W dzień koncertu, od rana panował okrutny upał, ale my czekaliśmy cały dzień na ten moment, który miał zapaść w pamięć już na zawsze. Okoliczni fanklubowicze, mieszkający na osiedlu 1000 lecia, dostarczali zimne napoje z osiedlowych sklepów, żeby organizatorzy akcji nie padli z przegrzania. Działo się! Gdy zespół wyszedł, potężna flaga pojawiła się nad głowami fanów.


phrHXvBRDYNVfZJm.png

James Hetfield podczas jednego z wywiadów (link poniżej ~ 5 min. 25 sek.) powiedział, że to była najbardziej zwariowana rzecz, jaką kiedykolwiek zrobili fani na koncercie. Oczywiście jak to on, zażartował w swoim stylu, że „wprawdzie napisali Metallica z błędem..”:))

Flaga ostatecznie spoczęła w siedzibie Metalliki w HQ w Stanach Zjednoczonych.


ISGt4rfytgYajfcU.jpg


Od kilku lat nieśmiało chodzi nam po głowie kolejny pomysł, żeby zrobić coś, o czym mówiłoby całe środowisko fanów Metalliki i nie tylko. Mamy rok 2024 i dwa koncerty na Stadionie Narodowym w Warszawie przed nami.Ogłaszamy akcję ŻÓŁTY STADION!Całe przedsięwzięcie będzie polegało na podniesieniu przez Was – fanów żółtej folii po wejściu zespołu na scenę i trzymaniu jej przez cały pierwszy kawałek.


G7dpu6P9Xu8bV44x.jpg


Żeby cała akcja doszła do skutku, musimy wyjść z tematem na zewnątrz. Uruchamiamy zbiórkę, która przyczyni się do tego, że koncert Metalliki w Warszawie będzie niezapomniany nie tylko ze względu na zespół, ale i na nas!


Dlaczego folia?


Bo to pewny i sprawdzony pomysł! Na każdym meczu reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym, kibice tworzą z foliowych prostokątów gigantyczną flagę Polski! Jest to ogromne przedsięwzięcie finansowe i logistyczne, ale mamy taki głód zrobienia czegoś dla wszystkich polskich fanów i zespołu, że wchodzimy w to!


II5ShCC1gASR9GSC.jpg


Dlaczego kolor żółty?


Tym razem nie chcemy powielać pomysłu z flagą i pragniemy nawiązać do kolorystki ostatniego wydanego albumu zespołu 72 Seasons, jak i całej trasy promującej. Plan jest taki, aby rozjaśnić całe trybuny na żółto! Wyobraźcie sobie dookoła 60 tysięcy żółtych prostokątnych elementów! Przypominamy, że obecna trasa 72 Seasons jest grana w orientacji 360 stopni. Scena znajduję się na środku płyty stadionu, do tego ma żółte obramowanie i wieże dookoła, które również mienią się w kolorze żółtym. Nawet sam zespół wpisuję się w tę kolorystykę poprzez swoje instrumenty.


5CVRFLXmDGCWo3bc.jpg


Mamy nadzieję, że jeżeli akcja wypali, da to piorunujący efekt, który będziemy wspominać przez długie lata. Częścią tego możecie być właśnie WY!


Przy tak ogromnym obiekcie akcja wiąże się z dużymi kosztami. Łączna kwota produkcji folii, dokładnie takiej jaka pojawia się na meczach reprezentacji, kolportażu na każde miejsce na stadionie oraz późniejszego sprzątania, to przedział między 28-30 tys. złotych. Jeżeli nie uda się uzbierać całej potrzebnej kwoty na realizację naszego celu, pieniądze zostaną zwrócone Państwu według regulaminu zrzutka.pl, w przypadku powodzenia zbiórki, przedstawimy Państwu wszystkie rachunki związane z akcją "ŻÓŁTY STADION", natomiast wszelkie nadwyżki przekażemy na wybrane potrzebujące schronisko dla zwierząt.


AKCJA BĘDZIE MIAŁA MIEJSCE 5 LIPCA – podczas pierwszego występu zespołu!!!


MY, FANI

ZRÓBMY TO RAZEM!!!


Overkill.pl

https://www.overkill.pl/


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych nagród/ofert.

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 680

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków