id: 7w88eu

MIKOŁAJKOWY FUNDUSZ BEYZYMA

MIKOŁAJKOWY FUNDUSZ BEYZYMA

Nasi użytkownicy założyli 934 492 zrzutki i zebrali 922 466 308 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

MIKOŁAJKOWY FUNDUSZ BEYZYMA to forma wsparcia naszej Kliniki Medycznej im. bł. Jana Beyzyma na Madagaskarze. Grudzień, styczeń i luty to tak zwane sezony śmierci na Madagaskarze. Ze względu na postępującą suszę, kryzys ekonomiczny i... zbliżający się cyklon, a tym samym powodzie, Malgasze nie mają możliwości na za zarobek. Żywność drożeje o 200-300%, wzrasta zachorowalność na choroby układu pokarmowego i oddechowego ze względu na zanieczyszczenie wody, której powoli zaczyna brakować.


Szpitale borykają się z wieloma trudnościami: coraz więcej ludzi choruje na choroby brudnych rąk, malarię, parazytozy, odwodnienia, a tym samym ludności nie stać na zakup podstawowych leków. Stajemy w obliczu wielkiego dylematu. Jako medycy i ludzie nie możemy zostawić umierających bez wsparcia i pomocy. Jednak jako placówka mierzymy się z trudnościami finansowymi.


Celem zrzutki jest wsparcie szpitala, który stworzyłem z myślą o ubogich z naszego regionu. Fundusz ma pomóc szpitalowi w tym okresie, w którym będzie najtrudniej leczyć chorych i biednych pacjentów. Zachęcam do współpracy szkoły, organizacje, kółka zainteresowań i wspólnoty, by w tym okresie mikołajkowym, kiedy przygotowujemy upominki z okazji 6 grudnia, pamiętać również o tych, którzy walczą z trudną codziennością.


Kawa, czekoladowy mikołaj, słodycze, choć smaczne i wywołujące wiele przyjemności, to coś krótkotrwałego. Uratować życie dziecka można już za kilka złotych. Za wszelkie wsparcie bardzo dziękuję!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 114

PM
Paulina Mocna
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PO
Parafia Zblewo - zbiórka na roratach
2 012 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AN
Niepubliczne Przedszkole Magiczny Kuferek
463 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków