id: 7wctva

Podaruj dziś #GodneŚwięta

Podaruj dziś #GodneŚwięta

Nasi użytkownicy założyli 1 190 325 zrzutek i zebrali 1 254 830 100 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Samotność, pusty stół i głód zaglądający w oczy. Tak nie powinny wyglądać Święta. Polski Czerwony Krzyż – walcząc o godność każdego człowieka – uruchamia zbiórkę pod nazwą #GodneSwięta. Naszym celem jest pomoc i wsparcie osób ubogich, chorych i samotnych, dla których jest to szczególnie trudny czas. Zbieramy pieniądze na paczki żywnościowe i prezentowe, bo każdemu należą się #GodneŚwięta!


Jedna z takich paczek trafiła już do domu Grzegorza i jego chorej matki Haliny. Syn na co dzień opiekuje się mamą cierpiącą na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Pacjentka wymaga domowej tlenoterapii – przynajmniej 18 godzin dotleniania w ciągu doby. Pierwszy raz pani Halina trafiła do szpitala w Wielkanoc. Wcześniej była wtedy tak słaba, że jedyne co przygotowała na święta to parówki. Po dwutygodniowej hospitalizacji i diagnozie groźnej choroby wróciła do domu: przyniesiona przez sanitariuszy na krześle. Trzy lata wcześniej zmarł jej mąż, główny żywiciel rodziny. Opiekę nad matką musiał roztoczyć ich dwudziestokilkuletni syn, który choć ukończył studia wyższe w Łodzi, nie może z powodu sytuacji rodzinnej podjąć stałej pracy.

W zajmowaniu się chorą pomaga siostra PCK, wolontariuszka przeszkolona w opiece zdrowotnej. W tym roku gdy zaświeci pierwsza gwiazdka we troje usiądą do jednego stołu, na którym nie zabraknie tradycyjnych potraw, przygotowanych z darów Polskiego Czerwonego Krzyża. 


Z danych Eurostatu wynika, że niezdolność do zapewnienia sobie posiłku mięsnego, rybnego lub wegetariańskiego (przynajmniej raz na dwa dni) wzrosła z 3,6 do 4,1 proc. Sytuacja pogorszyła się i według prognoz będzie pogarszać się dalej. Dlatego dziś tak ważna jest ludzka empatia, dobroczynność i gotowość do dzielenia się z innymi.

Polski Czerwony Krzyż pomaga przez cały rok: dystrybuuje pomoc socjalną, prowadzi kursy aktywizacji zawodowej, dba o posiłki dla dzieci i młodzieży, a także godne warunki życia codziennego osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. W okresie świąt intensyfikujemy działania pomocowe i zabiegamy o wsparcie dla najbardziej potrzebujących. Wolontariusze w tym szczególnym czasie roznoszą paczki żywnościowe do domów, zapewniają towarzystwo oraz wspierają w codziennym czynnościach osoby samotne i wykluczone. W przekazywanych przez PCK paczkach żywnościowych znajdują się artykuły spożywcze potrzebne do przygotowania spotkań świątecznych. Ci, którzy są samotni, zapraszani są na spotkania wigilijne, organizowane przez PCK. Tylko w zeszłym roku oddziały PCK zorganizowały 160 takich spotkań dla podopiecznych z Polski i Ukrainy. Dzięki hojności darczyńców wolontariusze i pracownicy PCK przekazali 85 tys. paczek pomocowych. 


Więcej szczegółowych informacji o akcji #GodneŚwięta na stronie: www.pck.pl/swietaTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Cegiełki i podziękowania
Ufunduj udział w przyjęciu świątecznym jednej osobie
Tyle wystarczy, by w tym wyjątkowym dniu ktoś też poczuł się wyjątkowy. Od nas dostaniesz podziękowanie w wiadomości mailowej.
78 zł

Kupione 5

Zakończona
Cegiełki i podziękowania
Ufunduj paczkę żywnościową i upominek dla jednej osoby
Święta to czas dzielenia się, dzięki tej kwocie podarujesz komuś długo wyczekiwany prezent. W zamian dostaniesz od nas podziękowanie w wiadomości mail...
167 zł
Zakończona
Cegiełki i podziękowania
Paczka żywnościowa dla 3 osobowej rodziny
Dzięki Twojej hojności cała rodzina z uśmiechem będzie mogła zasiąść do świątecznego stołu. W zamian dostaniesz od nas podziękowanie w wiadomości mail...
310 zł

Kupione 3

Zakończona
Cegiełki i podziękowania
Ufunduj paczkę świąteczną dla 5 osobowej rodziny
Dzięki Twojej hojności cała, duża rodzina z uśmiechem będzie mogła zasiąść do świątecznego stołu. W zamian dostaniesz od nas podziękowanie w wiadomośc...
580 zł
Zakończona

Wpłaty 94

LB
Lidia Bogusz
1 zł
PM
Piotr Młyńczak
1 160 zł
LW
Leszek Woch
100 zł
PZ
Paweł Zawiślak
5 zł
SK
Sławomir Kulawik
20 zł
NA
Nadia
5 zł
HU
Hubert
6,25 zł
JD
Jakub Dubiel
5 zł
MS
Mateusz Stachowicz
10 zł
KN
kacper nizioł
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków