Dzień Pluszowego Misia - o. Katowice - wspólnie wywołajmy radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych! ID: 7x7ner

Dzień Pluszowego Misia - o. Katowice - wspólnie wywołajmy radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych! ID: 7x7ner

2 780 zł z 10 000 zł

27%

2 780 zł

2 780 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

25.11.2020r

59

59

wspierających
27%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 3

  • k94e8f561e0e85fa.jpeg

    Czytaj więcej
  • y468be8d6fef4369.jpeg

    Czytaj więcej
  • W tym niepokojącym dla nas czasie powracamy pamięcią do zeszłorocznej akcji Dnia Pluszowego Misia. Wracamy do gwaru panującego w miejscu zbiórki, do ogromu ciepłych słów, które usłyszeliśmy od nauczycieli koordynujących akcję w zgłoszonych szkołach, do uśmiechów i śmiechów i do tej ogromnej radości, która wypełniła nasze serca, gdy przenosiliśmy kolejne kartony z „samymi dobrociami” dla dzieciaków! Ale przede wszystkim wracamy do szczęścia, jakie rysowało się na twarzach dzieci spędzających swoje dzieciństwo na szpitalnej sali. I do tego momentu, gdy wszelkie trudy organizowania i koordynacji akcji odchodzą w niepamięć na widok tego szczęścia właśnie. To jest prawdziwa magia! Wszystko dzięki naszym wolontariuszom, którzy w zawrotnym tempie zorganizowali zbiórki, a potem transport podarków, stając się w okamgnieniu specami od bycia kurierami, np. pożyczając przyczepkę od znajomego kolegi brata! Nikt nie odmówił nam wsparcia! To budujące doświadczenie jest z nami także teraz, gdy otaczająca rzeczywistość dokłada nam dodatkowych zadań. Ale... wiemy, że warto! Więc tym bardziej zachęcamy do udziału w tej magii. Bo czekamy znowu na to szczęście, na szczęście, które dla nas wszystkich jest energią niepojętą – opowiada Milena Krystek z katowickiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.


    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Wolontariusze Fundacji widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 7 lat przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.

Do udziału w akcji zapraszamy jak zwykle wszystkich zainteresowanych, a w szczególności szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i osoby prywatne.


25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta.

Od 118 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.


Rok 2020 stawia przed nami wiele wyzwań organizacyjnych – niezliczone wydarzenia kulturalne, sportowe, towarzyskie zostały zupełnie odwołane, ale nam bardzo zależy na tym, żeby mali pacjenci jak najmniej odczuli ograniczenia wynikające z epidemii. Dlatego w porozumieniu ze szpitalami podjęliśmy decyzję, by zaproponować Państwu zbiórkę pieniężną.

Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy zabawki czy artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala, a każde dziecko otrzyma bezpieczny prezent, który na pewno wywoła uśmiech na jego twarzy.

Zachęcamy do skorzystania z propozycji zbiórki finansowej z kilku powodów:

- pozwoli to ograniczyć kontakt wielu osób z zabawkami i dostosować zakupione rzeczy do wymogów sanitarnych obowiązujących w szpitalach;

- uchroni darczyńców, ale także wolontariuszy przed nadmiernym kontaktem podczas przekazywania przez Państwa zebranych przedmiotów w miejscu zbiórki;

- rozwiąże problem wdrożonego w wielu instytucjach szkolnych zakazu przynoszenia jakichkolwiek zbędnych przedmiotów, a więc także darów przeznaczonych na zbiórkę rzeczową;


Jeśli zebrana kwota przekroczy zapotrzebowanie szpitali, Fundacja Mam Marzenie przeznaczy pozostałe fundusze na spełnienie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.


Wpłacający59

RR
Rada Rodziców Przedszkola miejskiego nr 57 w Sosnowcu
730 zł
PP
Publiczne Przedszkole Nr 2 w Miasteczku Śląskim
160 zł
Anna Łukowska ZSP NR 10 KATOWICE
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BN
BARBARA NADZIEJA
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
I
IILOTYCHY
50 zł
JM
Jaś Mazurkiewicz
50 zł
KP
Kinga Pfeifer-Cander
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

589 896 zrzutek

i zebrali

333 149 399 zł


A ty na co dziś zbierasz?