id: 7x7rkn

Dzieci Suzuki – stwórz z nami świat pełen dźwięków w Centrum Metody Suzuki!

Dzieci Suzuki – stwórz z nami świat pełen dźwięków w Centrum Metody Suzuki!

41 923 zł 
z 950 000 zł
4%
zakończona 31.08.2020r
168 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

7x7rkn-486e07bb.png


Dzieci Suzuki

Pudełko po ryżu i linijka tworzyły nasze pierwsze skrzypce. Potem przyszła pora na prawdziwe malutkie instrumenty z błyszczącymi strunami i naklejkami na pudle. Świat dźwięków bardzo wcześnie zaczął być naszym światem. To był mały świat, ale z czasem zaczął się rozrastać. Wokół było coraz więcej dźwięków i coraz więcej kolegów i koleżanek. Pierwsze skrzypce dawno już zamieniliśmy na kolejne, teraz najwięcej radości daje nam wspólna gra w zespole i orkiestrze. Nasze marzenie to występy na prawdziwych scenach wielkich sal koncertowych!

Dla kogo działamy?

Nasza szkoła to niezwykła wspólnota dzieci, rodziców i nauczycieli, których łączy Metoda Suzuki.

Wyjątkowe jest to, że rozpoczynamy naukę gry na instrumentach już od 3. roku życia!

W naszej metodzie nie ma egzaminów wstępnych - szkoła jest otwarta dla wszystkich dzieci, nie używamy ocen, a nauka wynika z relacji dziecka z rodzicem i nauczycielem.

7x7rkn-aa686bec.png

7x7rkn-58ff1481.png

Dzieci w naturalny sposób przyswajają sobie muzykę, tak jak uczyły się języka ojczystego.

Szczególny nacisk kładziemy na radość z muzyki, którą wykonujemy wspólnie, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Dlatego tak wiele pozytywnych emocji dają nam koncerty, na których najmłodsi grają wspólnie z tymi najbardziej zaawansowanymi.

Rezultaty? Odtwórz film poniżej!


W Krakowskiej Szkole Suzuki małych artystów z taką pasją do muzyki jest ponad setka. A szansę na spełnienie muzycznych marzeń chcemy dać kolejnym dwóm setkom dzieciaków. Pomóż nam zbudować Centrum Metody Suzuki i stwórz z nami świat pełen dźwięków!

Gdy rozpoczynaliśmy siedem lat temu działalność, dla garstki dzieci wystarczała pojedyncza sala w domu kultury, teraz Krakowska Szkoła Suzuki to już prawdziwa placówka potrzebująca również sali koncertowej, sal na zajęcia teoretyczne i próby orkiestry.

Niestety, zbyt mało miejsca to zbyt mała ilość zajęć dla wszystkich chętnych dzieci – wstrzymaliśmy organizowanie zajęć umuzykalniających, ogólnorozwojowych zajęć dla najmłodszych.

7x7rkn-c5534c41.png

7x7rkn-129a437e.png

W tym momencie dzieci zmuszone są odwiedzać cztery różne wynajęte lokalizacje, a szkoła w tych miejscach nie jest już w stanie przyjąć większej ilości uczniów.

W nowym Centrum Metody Suzuki wraz z naszymi uczniami będziemy mogli rozwinąć skrzydła!

Cel naszej akcji to zebranie 950 000 zł z całościowej kwoty 2 300 000 zł potrzebnej na zakup i wyposażenie budynku. Istniejąca budowla w bardzo dobrym stanie technicznym wymaga jedynie niewielkiego przystosowania dla potrzeb szkoły.

Tę kwotę chcemy zebrać do końca 2019 roku, tak aby rozpocząć kolejny rok szkolny w nowej siedzibie.

Spełnisz marzenie tych, którzy chcą nauczyć się gry na instrumentach, dla których na razie nie ma miejsca w naszej szkole – w nowej siedzibie będziemy mieli miejsce nie tylko dla skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu, ale również dla fletu, gitary czy śpiewu.

7x7rkn-d91ab9f8.png

Zobacz, ile znaczy dla nich muzyka...


W Krakowskiej Szkole Suzuki wspieramy wrodzoną muzykalność dzieci. Do ich naturalnego talentu dokładamy ćwiczenie i wspólną grę. A to przynosi wspaniałe efekty: uczniowie szkoły mogą się pochwalić m.in. pierwszymi nagrodami w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Talents of Europe”, III nagrodą na XX Makroregionalnym Oruńskim Konkursie Skrzypcowym w Gdańsku i szeregiem wyróżnień skutkujących prestiżowymi występami m.in. w sali NOSPR w Katowicach czy Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

7x7rkn-a430f276.png

Shinichi Suzuki

Urodził się 17 października 1898 w Nagoya w Japonii. Jego ojciec był właścicielem fabryki skrzypiec. Jako dziecko Suzuki wraz z rodzeństwem często bawił się blisko fabryki i widział jak wyrabiano skrzypce, ale nigdy nie zdawał sobie sprawy, jak piękny dźwięk można z nich wydobyć. Dopiero w wieku 17 lat po usłyszeniu nagrania „Ave Maria” Schuberta w wykonaniu światowej sławy skrzypka Mischy Elmana zdecydował się podjąć naukę.

Po powrocie do kraju Suzuki rozpoczął pracę jako nauczyciel skrzypiec. Właśnie w tym okresie zaczął pracować nad swoją „metoda języka ojczystego”. Metoda ta ze względu na swoje niesamowite wyniki w kształceniu małych dzieci, stała się w krótkim okresie czasu popularna w Japonii, a potem na całym świecie.

Więcej na temat metody Suzuki na stronie Krakowskiej Szkoły Suzuki

Jak możesz pomóc?


Nasze muzyczne Centrum Metody Suzuki powstanie jedynie wtedy, gdy w jego budowę zaangażuje się więcej takich ludzi jak Ty! To dzięki Twojej wpłacie będziemy mogli stworzyć jedyne w swoim rodzaju miejsce w Polsce, gdzie dzieci od najwcześniejszych lat rozwijają swój talent muzyczny i naturalną wrażliwość.

7x7rkn-5cc8ef83.png

7x7rkn-04fa3912.png

Orkiestra

Twoja wpłata zapewni przestrzeń do prób orkiestry i występów solowych i kameralnych naszych uczniów.

Zajęcia dla najmłodszych

Otworzysz świat dźwięków dla najmłodszych maluszków, nawet zanim zaczną uczyć się gry na instrumencie będą chłonąć muzykę podczas zajęć Pre-Suzuki. Umożliwisz dzieciom przedszkolnym, które grają już całkiem sprawnie na instrumentach, rozwijać się ruchowo podczas zajęć rytmiki i kształcić swój słuch metodą Music Mind Games.

7x7rkn-7488c0.png

7x7rkn-fe219680.png

Zajęcia teoretyczne

Pozwolisz dzieciom poznać muzyczny język nut, współbrzmień, historię muzyki i życiorysy wielkich kompozytorów, które będą prezentowane w nowych salach podczas zajęć teoretycznych.

Wspierają nas:

7x7rkn-66fc8f5f.png

Koen Rens

Jeden z pierwszych uczniów metody Suzuki w Belgii i Europie. Pracował m.in. w Universidad de Alcala de Henares in Madrid, the Grieg Academy w Bergen jak również w Royal Conservatory of Music in Brussels i Conservatoire Royal de Liège. Jest jednym z najbardziej uznanych nauczycieli metody Suzuki w Europie i na świecie, zapraszany jako nauczyciel gościnny na warsztaty i konwencje metody Suzuki na wszystkich kontynentach.

"Znam Magdę i Marcina Turschmida już od kilku lat i współpracowałem z nimi przy różnych okazjach. Zawsze byłem zachwycony ich serdecznym, ludzkim podejściem do nauczania. Łączą ludzki i życzliwy, skoncentrowany sposób uczenia z wysokim standardem zawodowym. U Marcina i Magdy jakość i muzyczna doskonałość jest konsekwencją ich łagodnego, życzliwego, ale wytrwałego podejścia. Ich doświadczenie jako rodziców, ćwiczenia z własnymi dziećmi, pomagają im zrozumieć obawy i obawy innych rodziców. Ich profesjonalizm i muzykalność są stałym źródłem rozwoju muzycznego ich uczniów. Chcę zachęcić wszystkich do wspierania ich pięknej pracy i pomóc im w staraniach o stworzenie oazy edukacji artystycznej w Krakowie. Tam, gdzie miłość jest głęboka, wiele się osiągnie!"

Anna Podhajska

Szanowni Państwo!

Jako wieloletni nauczyciel i trener Metody Suzuki pragnę wyrazić ogromną radość z inicjatywy Fundacji Dzieci Suzuki. Jestem przekonana, że miłość do uczniów i pasja, z jaką uczą nauczyciele Krakowskiej Szkoły Suzuki, w nowej siedzibie przyniosą znakomite rezultaty, dając kolejnym dzieciom szansę na rozwój talentu w naszej wspaniałej Metodzie. Z własnego doświadczenia wiem, że pełny rozwój potencjału młodych ludzi może mieć miejsce w odpowiednim otoczeniu, które daje przestrzeń na wspólną grę, muzykowanie, inspirację. Z całego serca zachęcam do wsparcia tej akcji - Kraków i Małopolska potrzebują takiego miejsca!

Dyrektor - Niepubliczna Innowacyjna Szkoła Muzyczna Instytut Suzuki w Gdańsku

7x7rkn-1d5f6bcc.png

7x7rkn-311352d2.png

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami szkoły?

Polub nas na Facebooku

7x7rkn-dbea0dce.png

Krakowska Szkoła Suzuki

Strona WWW szkoły

Od siedmiu lat uczymy w Krakowie dzieci gry na instrumentach metodą Suzuki. To wyjątkowe podejście do rozwoju dziecka, które zakłada, że każde dziecko rodzi się z talentem muzycznym, a naszym zadaniem jest go tylko rozwinąć. Zaczynamy już z dziećmi trzy-, czteroletnimi, które w naturalny sposób przyswajają sobie język muzyki, na podobieństwo nauki języka ojczystego. Tak samo też zaangażowany jest tu rodzic, który staje się domowym nauczycielem. W ten sposób nie tylko rozwijamy umiejętności, ale i budujemy niezwykłe relacje rodzinne.

Dziękuję serdecznie za wsparcie!

Magdalena Krzyżak-Türschmid - dyrektor

7x7rkn-dda3ae13.png

kadra nauczycielska

krakowska szkoła suzuki

Fundacja Dzieci Suzukidziecisuzuki.pl Fundacja Dzieci Suzuki powstała w 2018 roku jako organizacja wspierająca rozwój dzieci uczących się metodą Suzuki z siedzibą w Krakowie. Nasze główne cele to:

wspieranie rozwoju muzycznego dzieci uczących się metodą Suzuki oraz kariery wyróżniających się uczniów metody Suzuki

upowszechnianie wiedzy na temat metody Suzuki

promowanie idei wczesnej edukacji dzieci

wspieranie rozwoju zawodowego i umiejętności nauczycieli metody Suzuki i innych osób zajmujących się edukacją muzyczną w tym rodziców i uczniów metody Suzuki

podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej

działalność dobroczynna oraz charytatywna

działanie na rzecz osób niepełnosprawnych, zwłaszcza poprzez kontakt z muzyką i wykonywanie muzyki

Każda Twoja wpłata przybliża nas do stworzenia wspaniałej szkoły tętniącej muzyką – nowego Centrum Metody Suzuki!

7x7rkn-bbfa357e.png

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami:

Marcin Türschmid, Prezes Fundacji, tel. 501638750

[email protected]

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 168

MK
Marcin Turschmid
2 000 zł
PJ
Anna i Paweł Jaworscy
1 759 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
M&
Magdalena & Adrien Joseph
1 000 zł
PB
Pawel Biedrzycki
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
AS
Adam Stromidło
1 000 zł
AN
Aneta Njaduchowska
1 000 zł
WI
Wojtek i Ela K.
1 000 zł
EK
Ela i Wojtek Krzyżak
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 39

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej
Wspieram bez nagrody. Without any reward

Po prostu wspieram!

English below:

I just support with my payment!

rozwiń

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Wspieram bez nagrody. Without any reward

Po prostu wspieram!

English below:

I just support with my payment!

rozwiń

wybrano 9 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Imienny certyfikat darczyńcy. Personal certificate of donation

Otrzymasz od nas e-mailem imienne podziękowanie za wsparcie w formie certyfikatu do wydruku.

Aby otrzymać tę nagrodę prosimy podać imię i nazwisko przy wpłacie lub mailowo.

English below:

approx. 25$ or 23 EURO

You will receive an appreciation letter by e-mail including a printable certificate with your name.

To receive this award, please provide your name on payment or by email.

rozwiń

wybrano 30 razy

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Wpis na listę darczyńców na stronie szkoły i fundacji.. Entry on the list of our special donors on the school and foundation website.

Twoje nazwisko znajdzie się na specjalnej stronie szkoły i fundacji na liście darczyńców.

Otrzymasz od nas e-mailem imienne podziękowanie za wsparcie w formie certyfikatu do wydruku.

Aby otrzymać tę nagrodę prosimy podać imię i nazwisko przy wpłacie lub mailowo.

English below:

approx. 125$ or 114 EURO

Your name will be included in the the donor list on a special page of the school and foundation website.

You will receive an appreciation letter by e-mail including a printable certificate with your name.

To receive this award, please provide your name on payment or by email.

rozwiń

wybrano 11 razy

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Nazwisko wyryte na tablicy darczyńców w Krakowskim Centrum Suzuki. Name engraved on the donor board at the Suzuki Method Center in Cracow

Twoje nazwisko znajdzie się na specjalnej tablicy, którą umieścimy w nowym Krakowskim Centrum Suzuki. 

Zostaniesz wymieniony na stronie szkoły i fundacji jako wyjątkowy darczyńca.

Otrzymasz od nas pisemne podziękowanie z wymienieniem szczególnego znaczenia Twojej wpłaty.

Aby otrzymać tę nagrodę prosimy podać imię i nazwisko przy wpłacie lub mailowo.

English below:

approx. 250$ or 227EURO

Your name will be displayed on a special donor board, which we will place in the new Cracow Suzuki Center.

Your name will be included in the the donor list on a special page of the school and foundation website.

You will receive an appreciation letter by e-mail including a printable certificate with your name.

To receive this award, please provide your name on payment or by email.

rozwiń

wybrano 8 razy

Wybieram
Wpłać 10000 zł i więcej
Otrzymasz prywatny link do nagrania utworu z osobistą dedykacją - wykonawcy podziękują Ci imiennie. A recording of a dedicated concert with thanks from the performers.

Otrzymasz prywatny link do nagrania koncertu z wykonaniem utworu z osobistą dedykacją - wykonawcy podziękują Ci imiennie

Twoje nazwisko znajdzie się na tablicy darczyńców w budynku szkoły oraz na stronach internetowych szkoły i fundacji na liście specjalnych darczyńców.

Otrzymasz od nas pisemne podziękowanie z wymienieniem szczególnego znaczenia Twojej wpłaty.

Aby otrzymać tę nagrodę prosimy podać imię i nazwisko przy wpłacie lub mailowo.

English below:

approx. 2500$ or 2270EURO

You will receive a private link to the concert recording with the performance of a piece dedicated specifically to you. The young artists will name you in the acknowledgments.

Your name will be displayed on a special donor board, which we will place in the new Cracow Suzuki Center.

Your name will be included in the the donor list on a special page of the school and foundation website.

You will receive an appreciation letter by e-mail including a printable certificate with your name.

To receive this award, please provide your name on payment or by email.

rozwiń
Wpłać 100000 zł i więcej
Twoim imieniem nazwana zostanie sala w nowym budynku szkoły.. A room in the new school building will be named after you.

Twoim imieniem nazwiemy salę w nowym budynku szkoły i oznaczymy ją indywidualną tabliczką z podziękowaniem.

Otrzymasz prywatny link do nagrania koncertu z wykonaniem utworu dedykowanego specjalnie dla Ciebie. Wykonawcy wymienią Cię z imienia i nazwiska w podziękowaniach.

Twoje nazwisko znajdzie się na tablicy darczyńców w budynku szkoły oraz na stronach internetowych szkoły i fundacji na liście specjalnych darczyńców.

Otrzymasz od nas pisemne podziękowanie za wpłatę z wymienieniem imienia i nazwiska na certyfikacie. 

Aby otrzymać tę nagrodę prosimy podać imię i nazwisko przy wpłacie lub mailowo.

English below:

approx. 25000$ or 22700EURO

We will name a hall in the new school building after you and we will mark it with an individual appreciation plaque.

You will receive a private link to the concert recording with the performance of a piece dedicated specifically to you. The young artists will name you in the acknowledgments.

Your name will be displayed on a special donor board, which we will place in the new Cracow Suzuki Center.

Your name will be included in the the donor list on a special page of the school and foundation website.

You will receive an appreciation letter by e-mail including a printable certificate with your name.

To receive this award, please provide your name on payment or by email.

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

865 202 zrzutki

i zebrali

764 558 917 zł

A ty na co dziś zbierasz?