id: 7x7rkn

Dzieci Suzuki – stwórz z nami świat pełen dźwięków w Centrum Metody Suzuki! / Suzuki Children - create a world full of sounds with us at the Suzuki Method Center in Cracow!

Dzieci Suzuki – stwórz z nami świat pełen dźwięków w Centrum Metody Suzuki! / Suzuki Children - create a world full of sounds with us at the Suzuki Method Center in Cracow!

Nasi użytkownicy założyli 1 190 203 zrzutki i zebrali 1 254 668 112 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

7x7rkn-486e07bb.png


Dzieci Suzuki

Pudełko po ryżu i linijka tworzyły nasze pierwsze skrzypce. Potem przyszła pora na prawdziwe malutkie instrumenty z błyszczącymi strunami i naklejkami na pudle. Świat dźwięków bardzo wcześnie zaczął być naszym światem. To był mały świat, ale z czasem zaczął się rozrastać. Wokół było coraz więcej dźwięków i coraz więcej kolegów i koleżanek. Pierwsze skrzypce dawno już zamieniliśmy na kolejne, teraz najwięcej radości daje nam wspólna gra w zespole i orkiestrze. Nasze marzenie to występy na prawdziwych scenach wielkich sal koncertowych!

Dla kogo działamy?

Nasza szkoła to niezwykła wspólnota dzieci, rodziców i nauczycieli, których łączy Metoda Suzuki.

Wyjątkowe jest to, że rozpoczynamy naukę gry na instrumentach już od 3. roku życia!

W naszej metodzie nie ma egzaminów wstępnych - szkoła jest otwarta dla wszystkich dzieci, nie używamy ocen, a nauka wynika z relacji dziecka z rodzicem i nauczycielem.

7x7rkn-aa686bec.png

7x7rkn-58ff1481.png

Dzieci w naturalny sposób przyswajają sobie muzykę, tak jak uczyły się języka ojczystego.

Szczególny nacisk kładziemy na radość z muzyki, którą wykonujemy wspólnie, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Dlatego tak wiele pozytywnych emocji dają nam koncerty, na których najmłodsi grają wspólnie z tymi najbardziej zaawansowanymi.

Rezultaty? Odtwórz film poniżej!


W Krakowskiej Szkole Suzuki małych artystów z taką pasją do muzyki jest ponad setka. A szansę na spełnienie muzycznych marzeń chcemy dać kolejnym dwóm setkom dzieciaków. Pomóż nam zbudować Centrum Metody Suzuki i stwórz z nami świat pełen dźwięków!

Gdy rozpoczynaliśmy siedem lat temu działalność, dla garstki dzieci wystarczała pojedyncza sala w domu kultury, teraz Krakowska Szkoła Suzuki to już prawdziwa placówka potrzebująca również sali koncertowej, sal na zajęcia teoretyczne i próby orkiestry.

Niestety, zbyt mało miejsca to zbyt mała ilość zajęć dla wszystkich chętnych dzieci – wstrzymaliśmy organizowanie zajęć umuzykalniających, ogólnorozwojowych zajęć dla najmłodszych.

7x7rkn-c5534c41.png

7x7rkn-129a437e.png

W tym momencie dzieci zmuszone są odwiedzać cztery różne wynajęte lokalizacje, a szkoła w tych miejscach nie jest już w stanie przyjąć większej ilości uczniów.

W nowym Centrum Metody Suzuki wraz z naszymi uczniami będziemy mogli rozwinąć skrzydła!

Cel naszej akcji to zebranie 950 000 zł z całościowej kwoty 2 300 000 zł potrzebnej na zakup i wyposażenie budynku. Istniejąca budowla w bardzo dobrym stanie technicznym wymaga jedynie niewielkiego przystosowania dla potrzeb szkoły.

Tę kwotę chcemy zebrać do końca 2019 roku, tak aby rozpocząć kolejny rok szkolny w nowej siedzibie.

Spełnisz marzenie tych, którzy chcą nauczyć się gry na instrumentach, dla których na razie nie ma miejsca w naszej szkole – w nowej siedzibie będziemy mieli miejsce nie tylko dla skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu, ale również dla fletu, gitary czy śpiewu.

7x7rkn-d91ab9f8.png

Zobacz, ile znaczy dla nich muzyka...


W Krakowskiej Szkole Suzuki wspieramy wrodzoną muzykalność dzieci. Do ich naturalnego talentu dokładamy ćwiczenie i wspólną grę. A to przynosi wspaniałe efekty: uczniowie szkoły mogą się pochwalić m.in. pierwszymi nagrodami w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Talents of Europe”, III nagrodą na XX Makroregionalnym Oruńskim Konkursie Skrzypcowym w Gdańsku i szeregiem wyróżnień skutkujących prestiżowymi występami m.in. w sali NOSPR w Katowicach czy Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

7x7rkn-a430f276.png

Shinichi Suzuki

Urodził się 17 października 1898 w Nagoya w Japonii. Jego ojciec był właścicielem fabryki skrzypiec. Jako dziecko Suzuki wraz z rodzeństwem często bawił się blisko fabryki i widział jak wyrabiano skrzypce, ale nigdy nie zdawał sobie sprawy, jak piękny dźwięk można z nich wydobyć. Dopiero w wieku 17 lat po usłyszeniu nagrania „Ave Maria” Schuberta w wykonaniu światowej sławy skrzypka Mischy Elmana zdecydował się podjąć naukę.

Po powrocie do kraju Suzuki rozpoczął pracę jako nauczyciel skrzypiec. Właśnie w tym okresie zaczął pracować nad swoją „metoda języka ojczystego”. Metoda ta ze względu na swoje niesamowite wyniki w kształceniu małych dzieci, stała się w krótkim okresie czasu popularna w Japonii, a potem na całym świecie.

Więcej na temat metody Suzuki na stronie Krakowskiej Szkoły Suzuki

Jak możesz pomóc?


Nasze muzyczne Centrum Metody Suzuki powstanie jedynie wtedy, gdy w jego budowę zaangażuje się więcej takich ludzi jak Ty! To dzięki Twojej wpłacie będziemy mogli stworzyć jedyne w swoim rodzaju miejsce w Polsce, gdzie dzieci od najwcześniejszych lat rozwijają swój talent muzyczny i naturalną wrażliwość.

7x7rkn-5cc8ef83.png

7x7rkn-04fa3912.png

Orkiestra

Twoja wpłata zapewni przestrzeń do prób orkiestry i występów solowych i kameralnych naszych uczniów.

Zajęcia dla najmłodszych

Otworzysz świat dźwięków dla najmłodszych maluszków, nawet zanim zaczną uczyć się gry na instrumencie będą chłonąć muzykę podczas zajęć Pre-Suzuki. Umożliwisz dzieciom przedszkolnym, które grają już całkiem sprawnie na instrumentach, rozwijać się ruchowo podczas zajęć rytmiki i kształcić swój słuch metodą Music Mind Games.

7x7rkn-7488c0.png

7x7rkn-fe219680.png

Zajęcia teoretyczne

Pozwolisz dzieciom poznać muzyczny język nut, współbrzmień, historię muzyki i życiorysy wielkich kompozytorów, które będą prezentowane w nowych salach podczas zajęć teoretycznych.

Wspierają nas:

7x7rkn-66fc8f5f.png

Koen Rens

Jeden z pierwszych uczniów metody Suzuki w Belgii i Europie. Pracował m.in. w Universidad de Alcala de Henares in Madrid, the Grieg Academy w Bergen jak również w Royal Conservatory of Music in Brussels i Conservatoire Royal de Liège. Jest jednym z najbardziej uznanych nauczycieli metody Suzuki w Europie i na świecie, zapraszany jako nauczyciel gościnny na warsztaty i konwencje metody Suzuki na wszystkich kontynentach.

"Znam Magdę i Marcina Turschmida już od kilku lat i współpracowałem z nimi przy różnych okazjach. Zawsze byłem zachwycony ich serdecznym, ludzkim podejściem do nauczania. Łączą ludzki i życzliwy, skoncentrowany sposób uczenia z wysokim standardem zawodowym. U Marcina i Magdy jakość i muzyczna doskonałość jest konsekwencją ich łagodnego, życzliwego, ale wytrwałego podejścia. Ich doświadczenie jako rodziców, ćwiczenia z własnymi dziećmi, pomagają im zrozumieć obawy i obawy innych rodziców. Ich profesjonalizm i muzykalność są stałym źródłem rozwoju muzycznego ich uczniów. Chcę zachęcić wszystkich do wspierania ich pięknej pracy i pomóc im w staraniach o stworzenie oazy edukacji artystycznej w Krakowie. Tam, gdzie miłość jest głęboka, wiele się osiągnie!"

Anna Podhajska

Szanowni Państwo!

Jako wieloletni nauczyciel i trener Metody Suzuki pragnę wyrazić ogromną radość z inicjatywy Fundacji Dzieci Suzuki. Jestem przekonana, że miłość do uczniów i pasja, z jaką uczą nauczyciele Krakowskiej Szkoły Suzuki, w nowej siedzibie przyniosą znakomite rezultaty, dając kolejnym dzieciom szansę na rozwój talentu w naszej wspaniałej Metodzie. Z własnego doświadczenia wiem, że pełny rozwój potencjału młodych ludzi może mieć miejsce w odpowiednim otoczeniu, które daje przestrzeń na wspólną grę, muzykowanie, inspirację. Z całego serca zachęcam do wsparcia tej akcji - Kraków i Małopolska potrzebują takiego miejsca!

Dyrektor - Niepubliczna Innowacyjna Szkoła Muzyczna Instytut Suzuki w Gdańsku

7x7rkn-1d5f6bcc.png

7x7rkn-311352d2.png

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami szkoły?

Polub nas na Facebooku

7x7rkn-dbea0dce.png

Krakowska Szkoła Suzuki

Strona WWW szkoły

Od siedmiu lat uczymy w Krakowie dzieci gry na instrumentach metodą Suzuki. To wyjątkowe podejście do rozwoju dziecka, które zakłada, że każde dziecko rodzi się z talentem muzycznym, a naszym zadaniem jest go tylko rozwinąć. Zaczynamy już z dziećmi trzy-, czteroletnimi, które w naturalny sposób przyswajają sobie język muzyki, na podobieństwo nauki języka ojczystego. Tak samo też zaangażowany jest tu rodzic, który staje się domowym nauczycielem. W ten sposób nie tylko rozwijamy umiejętności, ale i budujemy niezwykłe relacje rodzinne.

Dziękuję serdecznie za wsparcie!

Magdalena Krzyżak-Türschmid - dyrektor

7x7rkn-dda3ae13.png

kadra nauczycielska

krakowska szkoła suzuki

Fundacja Dzieci Suzukidziecisuzuki.pl Fundacja Dzieci Suzuki powstała w 2018 roku jako organizacja wspierająca rozwój dzieci uczących się metodą Suzuki z siedzibą w Krakowie. Nasze główne cele to:

wspieranie rozwoju muzycznego dzieci uczących się metodą Suzuki oraz kariery wyróżniających się uczniów metody Suzuki

upowszechnianie wiedzy na temat metody Suzuki

promowanie idei wczesnej edukacji dzieci

wspieranie rozwoju zawodowego i umiejętności nauczycieli metody Suzuki i innych osób zajmujących się edukacją muzyczną w tym rodziców i uczniów metody Suzuki

podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej

działalność dobroczynna oraz charytatywna

działanie na rzecz osób niepełnosprawnych, zwłaszcza poprzez kontakt z muzyką i wykonywanie muzyki

Każda Twoja wpłata przybliża nas do stworzenia wspaniałej szkoły tętniącej muzyką – nowego Centrum Metody Suzuki!

7x7rkn-bbfa357e.png

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami:

Marcin Türschmid, Prezes Fundacji, tel. 501638750

[email protected]

English below:

7x7rkn-d5aa7c6d.png

Suzuki Children

An empty rice box with a ruler attached was our first violin. Then came the time for tiny real instruments with shiny strings and colorful stickers. The world of sounds began to be our world very early. It was a small world, but over time it began to grow. There were more and more sounds around and more friends as well. It's been a long time since we exchanged the first violin for a bigger one. What we enjoy the most now is playing together in a band and orchestra. Our big dream is to perform on real stages of famous concert halls!

Who does Foundation support?

The Cracow Suzuki School is the first and only institution teaching instrument playing using the Suzuki Method in Cracow, Poland. We are pioneers in our city - we started seven years ago, and in Poland the method has only been present for several years. In our country there is currently only one Suzuki centre that has its own building with adequate space for individual and group classes.

Municipal and state music schools in Cracow solely focus on preparing their students for the profession of musician.

The innovative Suzuki Method is being perceived as incoherent with the Eastern teaching system, well-established for decades and dominant in our country.

7x7rkn-c6562b54.png

7x7rkn-43ca5787.png

There is enormous interest among parents in an alternative way of teaching children - even as young as 3 years old - based on having a relationship with the child and on human development in the spirit of Suzuki philosophy (“beautiful heart, beautiful sound”), but in the very limited space we have we are not able to spread our wings.

This becomes even more evident when you look at the remarkable results students are already achieving in the beautiful environment our community is fostering. The only thing we lack is a physical home:


There are over a hundred small artists with such passion for music at the Cracow Suzuki School. And we want to give the next two hundred kids a chance to make musical dreams come true. Help us build the Suzuki Method Center and create a world full of sounds with us!

When we started our activity seven years ago, a single room in a community center was enough for a handful of children, now the Cracow Suzuki School is a real institution that also needs a concert hall, rooms for theoretical classes and orchestra rehearsals.

Unfortunately, little space that we have limits activities for all willing children - we have suspended the organization of musical classes, general activities for children.

7x7rkn-8b574762.png

7x7rkn-16461121.png

At this point, children have to visit four different rented locations, and the school in these places is no longer able to accept more students.

Together with our students, we will be able to spread our wings in the new Suzuki Method Center!

The goal of our campaign is to raise PLN 950 000 (~245000$) out of PLN 2,300,000 (~590000$) needed to purchase and equip a new home for our school. The building is in very good condition and requires only slight adaptations.

We hope to raise this amount by the end of 2019, so that we can begin the next school year in our new home.

You will fulfill the dream of those who want to learn how to play instruments for which there is currently no place in our school - in the new headquarters we will have room not only for the violin, cello and piano, but also for flute, guitar or singing.

7x7rkn-93b56349.png

See how much music means to them ...


At Cracow Suzuki School, we support the innate musicality of children. We nurture their natural talent by practice and playing together. This brings great results: our students have won first prizes in the "Talents of Europe" International Music Competition, third prize at the regional Gdańsk competition and a number of awards resulting in prestigious performances in venues like NOSPR in Katowice or ICE Congress Centre in Cracow.

How can you help?

We will only be able to create our Suzuki Method Center with more people like you involved! Your contribution will help build a unique place in Poland, where children develop their musical talents and natural sensibility from a very young age.

7x7rkn-babbe83.png

7x7rkn-e1aed9be.png

Orchestra

Thanks to your donation we will be able to provide our students with appropriate space for orchestra rehearsals, as well as for solo and chamber concerts.

Toddler classes

You will open the world of sounds for the youngest toddlers - even before they learn to play an instrument they will absorb the music during Pre-Suzuki classes. You will enable preschool children who already play instruments quite well, build up their movement skills during rhythmic classes and train their hearing using the Music Mind Games method.

7x7rkn-81a583ab.png

7x7rkn-267ae86e.png

Theory classes

You will let children learn the musical language of notes, chords, music history and the lives of great composers, which will be presented in new rooms during theoretical classes.

Our supporters:

7x7rkn-14640f80.png

Koen Rens

One of the first students of the Suzuki method in Belgium and Europe. He has worked, among others at Universidad de Alcala de Henares in Madrid, the Grieg Academy in Bergen as well as at the Royal Conservatory of Music in Brussels and Conservatoire Royal de Liège. He is one of the most recognized Suzuki method teachers in Europe and in the world, invited as a guest teacher to Suzuki workshops and conventions on all continents.

"I have known Magda and Marcin Turschmid now for several years and have collaborated with them on different occasions. Always I have been delighted with their warm hearted, human approach to teaching. They combine a human and kind, focused manner with a high professional standard. With Marcin and Magda quality and musical excellence is the consequent result of their gentle, kind but persistent approach. Their experience as parents, practicing with their own children helps their understanding of the worries and concerns of other parents. Their professionalism and musicality are a constant resource for the musical development of their students. I want to encourage all to support their beautiful work and help them in their efforts to creating an oasis of art education in Cracow. Where love is deep, much will be accomplished!”

Anna Podhajska

"As a teacher and trainer of the Suzuki Method for many years, I am very happy to see the initiative of the Suzuki Children Foundation. I am convinced that the love for students and the passion demonstrated by the teachers of the Cracow Suzuki School, will bring excellent results in the new building, giving even more children a chance to develop their talents with our wonderful Method. I know from my own experience that the full development of young people's potential can only take place in the right environment, which gives space for playing together, making music, and for inspiration. I encourage you to support this action with all my heart - Cracow and Małopolska region need such a place!"

Principal, Non-public Innovative Music School -Suzuki Institute in Gdańsk

7x7rkn-5ee8827b.png

7x7rkn-7afd1deb.png

Do you want to keep up with school events?

Like us on Facebook

7x7rkn-e1527671.png

Cracow Suzuki School

School website

We have been teaching children to play instruments using the Suzuki method in Cracow for seven years. This is a unique approach to child development, which assumes that every child is born with musical talent, and our task is only to develop it. We start with three-, four-year-old children who acquire the language of music in a natural way, like learning their native language. A parent who becomes a home teacher is equally involved. In this way, we not only develop skills, but also build unusual family relationships.

Thank you very much for your support!

Magdalena Krzyżak-Türschmid - principal

7x7rkn-036f8151.png

Teachers

Cracow Suzuki School

Suzuki Children Foundation - dziecisuzuki.pl The Suzuki Children Foundation was established in 2018 as an organization supporting the development of children learning by the Suzuki method, based in Krakow. Our main goals are:

supporting the musical development of children learning the Suzuki method and the careers of outstanding students of the Suzuki method

spreading the knowledge of the Suzuki method

promoting the idea of early childhood education

supporting the professional development and skills of Suzuki method teachers and other people involved in music education, including parents and students of the Suzuki method

maintaining and promoting the national tradition, cultivating Polish identity and development of national, civic and cultural awareness

charitable activities

working with disabled people, especially through contact with music and performing music

Your contribution will bring us closer to creating a great school vibrant with music - the new Suzuki Method Center in Cracow!

7x7rkn-b65be961.png

In case of any question contact us!Marcin Türschmid, President of the Foundation

phone: +48501638750, email: [email protected]

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 7

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne

Wpłaty 168

preloader

Komentarze 39

 
2500 znaków