id: 7xuajr

odżywianie i edukacja dzieci w Malawii

odżywianie i edukacja dzieci w Malawii

191 zł
z 795
24%
zakończona
30.12.2019r
8
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 015 844 zrzutki i zebrali 1 063 498 120 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Niedługo zbliżają się 7 urodzinki mojej córeczki Adrianny (25 grudnia). W tym roku Adusia podjęła decyzję, że chciałaby wziąć udział w akcji charytatywnej Nouritsh the Children (akcja realizowana od 2002 roku) w ramach której pomoc dociera do dzieci z jednego z najbardziej najbiedniejszych krajów w Afryce - Malawii. Zbiórka ma charakter prywatny. Jak wygląda ta pomoc? W ramach programu kupujemy darowiznę w postaci odżywczej kaszki Vitameal stworzonej z kukurydzy oraz prażonych ziaren soi, która stanowi arsenał 25 kluczowych witamin i minerałów, wyrównujących deficyt substancji odżywczych i wspomagających zdrowy wzrost i rozwój (szczegóły składu i substancji odżywczych poniżej). Kaszka wędruje bezpośrednio do potrzebujących. Co kluczowe, dystrybuowana jest dzięki organizacji non-profit Feed the Children poprzez szkoły, wobec czego rodzice z ubogich rodzin chętniej posyłają swoje dzieci do placówek edukacyjnych, aby zapewnić im dostęp do pożywienia (szczególnie ważne jest to w przypadku dziewczynek, które wyklucza się z dostępu do edukacji !!!). Program wspiera również rozwój rolnictwa i gospodarki, zapewnia miejsca pracy lokalnej ludności (400 miejsc pracy) oraz podnosi standard życia i zapewnia samowystarczalność przyszłym pokoleniom Malawijczyków. 1 torba kaszki to równowartość 30 posiłków dla dziecka na cały miesiąc. Koszt 1 torby to 79.56 zł, zaś jednego posiłku to 2,65 zł. Pewnie jesteście ciekawi jak pomóc?

Celem zrzutki jest zakup 10 toreb kaszki VitaMeal. To jest jedno z marzeń mojej córeczki Ady, w związku z jej nadchodzącymi urodzinkami. Docelowa kwota zrzutki to właśnie wartość 10 kaszek, co da możliwość wyżywienia 10 dzieci przez okres 1 miesiąca. Każda torba kaszki kosztuje 79.56 zł. Pewnie zastanawiacie się skąd wzięła się minimalna kwota wpłaty 2,65 zł ? Podzieliłam koszt zakupu 1 torby kaszki na 30 dni. Jest to kwota 1 posiłku dla 1 dziecka. Stąd wielka prośba mojej córeczki Ady, ale i również moja, o wpłacanie jakichkolwiek kwot - każda złotówka się liczy. Czy to będzie 2,65 zł czy też większa kwota. Jeżeli uda się uzbierać całą kwotę - będzie wspaniale. Jeśli nie - kupię tyle toreb na ile wystarczy uzbieranych pieniędzy, przy czym deklaruję, iż dołożę tyle, ile będzie brakować do zakupu kolejnej torby kaszki VitaMeal. Po dokonaniu zakupu w dniu 30.12.2019 r. przedstawię Wam fakturę zakupu kaszek gdy tylko do mnie dotrze. Jeśli ktoś z Was ma wolę zrobić bezpośrednią darowiznę przez stronę akcji to proszę o informację :).

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KF
Kamila
25 zł
Krzystof Żak
25 zł
RP
Remigiusz Podgórski
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
DS
Dagmara Steć
10 zł
JP
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!