16 913 zł 
z 29 815
56%
zakończona 05.11.2019r
32 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

#POGOŃ2020 to najważniejszy program naszego klubu, który udało się zrealizować! Na ostatniej prostej mamy jednak bardzo poważne wyzwanie: musimy zebrać 32.600 zł aby nasi zawodnicy mogli bez przeszkód dalej się rozwijać i reprezentować nasz klub i nasze miasto. Prosimy o pomoc!

#POGOŃ2020

W 2017 roku MKS Pogoń Oleśnica rozpoczęła proces odbudowy struktury swoich grup młodzieżowych.

Pierwszych krokiem do stworzenia podwalin odbudowy najstarszego klubu na Dolnym Śląsku (utworzony w 1945 roku) była fuzja z Oleśnicką Szkołą Futbolu oraz Olimpią Oleśnica. Połączenie oleśnickiego środowiska piłkarskiego pod jednym szyldem MKS Pogoń Oleśnica było jedynym słusznym kierunkiem jakim mogły podążyć osoby, którym dobro oleśnickiej piłki naprawdę leży na sercu. Dzięki woli współpracy wielu ludzi, udało się rozpocząć szkolenie w kategoriach przedszkolak, skrzat, żak i orlik.

Naturalną konsekwencją prowadzonego szkolenia było utworzenie w lipcu 2017 roku zespołu Młodzików, który po wielu latach ponownie mógł reprezentować MKS Pogoń Oleśnica w rozgrywkach młodzieżowych Dolnośląskiego ZPN.

Odbudowa młodzieżowych zespołów piłkarskich w ramach Pogoni Oleśnica spotkała się z entuzjazmem i olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Oleśnicy. Liczba zawodników stale rosła. Odpowiedzią na to zainteresowanie było rozpoczęcie programu #POGOŃ2020

Więcej o samym programie tutaj: http://pogonolesnica.pl/sites/show/77

Program zakładał utworzenie do 2020 roku w klubie pełnej struktury grup młodzieżowych, gwarantujący możliwość piłkarskiego rozwoju dla mieszkańców Oleśnicy i okolic, w każdym wieku i na każdym etapie piłkarskiej przygody.

Kolejnym krokiem w ramach Programu #POGOŃ2020 było powołanie do życia w lipcu 2018 roku drużyny Trampkarzy. Efekt tych działań był piorunujący! Nasi zawodnicy w przeciągu jednego sezonu, uzyskali dwa awanse do wyższej klasy rozgrywkowej i zdobyli jedno mistrzostwo III Ligi Okręgowej Trampkarzy.

W lipcu 2019 roku przyszedł czas na ostatni krok. Utworzenie zespołu Juniorów Młodszych. Zainteresowanie udziałem w tym projekcie było bardzo duże i w czerwcu 2019 roku na próbnym treningu pojawiło się blisko 40 zawodników!

Z zainteresowanych grą w MKS trener Marcin Jurasik wybrał 24 zawodników, którzy znaleźli się w kadrze naszego klubu na sezon 2019/2020 w ramach rozgrywek Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych B1. W ramach tworzenia drużyny juniorów młodszych i pozyskiwania zawodników z innych zespołów udało się dojść do porozumienia z wieloma innymi klubami. Niestety, jeden podmiot nie wyraził zgody na udzielenie zwolnienia dla zawodników z rocznika 2003/2004, pomimo iż sam w tym czasie nie posiadał już zespołu juniorów młodszych, a jedyną alternatywą jaką był w stanie zaproponować tym zawodnikom była „reprezentacja" występująca w... B Klasie

Młodzi i ambitni piłkarze z rocznika 2003/2004 postanowili postawić na Pogoń Oleśnica i wraz z Rodzicami podjęli decyzję o przejściu do naszego klubu. Wobec braku zgody na udzielenie zwolnienia, chcąc umożliwić młodym piłkarzom dalszą grę w piłkę nożną – klub zwrócił się o rejestrację zawodników do Dolnośląskiego ZPN.

Dzięki temu wszyscy zawodnicy, którzy chcieli dołączyć do MKSu mogli występować od początku sezonu. I to z bardzo dobrym skutkiem. Na chwilę obecną znajdują się na drugim miejscu Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych i mają szansę włączyć się do walki o awans.

Niestety, poprzednia organizacja, do której wcześniej należeli obecni juniorzy Pogoni Oleśnica, wystąpiła do Dolnośląskiego ZPN z wnioskiem o wypłatę ekwiwalentu za szkolenie zawodników. Pomimo, iż na dzień odejścia zawodników z klubu nie posiadała zespołu juniorów, a szkolenie prowadziła za środki publiczne i ze składek Rodziców.

Decyzją DZPN z dnia 9 października 2019 r. nr 1/0910/2019 MKS Pogoń Oleśnica musi zapłacić na rzecz AP Oleśnica kwotę 32 638,84 zł w terminie 14 dni.

Kwota jest olbrzymia, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Termin zapłaty upływa 23 października. Bardzo prosimy wszystkich tych którym dobro MKS Pogoń Oleśnica leży na sercu o wsparcie. Razem, wspólnymi siłami możemy zrealizować ten cel i zapewnić naszym zawodnikom spokojny rozwój i przyszłość.

Bardzo prosimy o pomoc!

MKS Pogoń Oleśnica

Decyzja DZPN

wyliczenie kwoty do zapłaty

#POGOŃ2020

#POGOŃ2020

#POGOŃ2020

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 32

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

891 713 zrzutek

i zebrali

832 388 732 zł

A ty na co dziś zbierasz?