id: 7xzhks

Diagnostyka i leczenie Burbona i Wiktorka

Diagnostyka i leczenie Burbona i Wiktorka

Nasi użytkownicy założyli 1 036 515 zrzutek i zebrali 1 105 424 764 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Proszę o pomoc na diagnostykę i leczenie dwóch kocurków.


Burbon jest młodym kocurkiem, miał usuwane zęby (możliwe, że będzie wymagał kolejnego zabiegu) i został wykastrowany. Wszystko było w porządku, po szczepieniach na kontroli wyszło, że chłopak ma powiększone wszystkie węzły chłonne, które da się wyczuć pod skórą. Padło przypuszczenie: CHŁONIAK, ale zaczęliśmy drążyć wszystkie możliwe scenariusze, żeby wykluczyć tą chorobę.

e6obVmhI3BsWcjW5.jpg

Dodatkowo chwilę po kontroli zaczął kasłać, na szczęście w zdjęciu RTG nie było widać żadnych niepokojących zmian w płucach, kaszel przeszedł po kuracji antybiotykiem.

W badaniu kału wyszła giardia, całe stado dostało dosłownie dwie garści tabletek i jest w trakcie leczenia. Na szczęście żaden kot nie miał uporczywych biegunek.

Burbon wyniki krwi ma dobre, testy FIV/FeLV ujemne.

W badaniu USG też nie widać niepokojących zmian na narządach poza tym, że wszystkie węzły są powiększone. Z węzłów podkolanowych pobraliśmy próbkę do diagnostyki. Czekamy na wyniki.

Coraz bardziej tracimy wiarę, że to coś innego. Chłopak mocno schudł i to nas bardzo martwi, na szczęście zarówno apetyt jak i energia go nie opuszczają. Czekamy na wyniki, żeby móc ustalić dalszy plan działania...


P2wl9gfEjDcn8Ozo.jpg


AKTUALIZACJA DOTYCZĄCA BURBONA 05.09.2023

NAJWAŻNIEJSZE - wykluczyliśmy chłoniaka. Jednak chłopak nadal ma powiększone dosłownie WSZYSTKIE węzły chłonne. Giardia została wyleczona - badanie kupy czyste. Pojechaliśmy na poszerzenie diagnostyki do innej kliniki (VERUM Grudziądz).


Tam ponownie zostało wykonane USG. Kot nadal ma powiększone wszystkie węzły chłonne, węzły są reaktywne, więc odpowiadają na coś, co dzieje się w organizmie chłopaka. Szukamy dalej.

W USG niepokojąca jest też śledziona - jest bardzo duża.

Na miejscu zostały też pobrane próbki do kolejnych badań, krew do wykluczenia toxoplazmozy oraz kociej białaczki wirusowej metodą PCR (dotychczas Burbon miał tylko test ELISA). Z węzłów chłonnych zostały też pobrane próbki pod kierunkiem Bartonelli.

Wyniki wyszły dobrze, chłopak czuje się dobrze, a w jego ciele dzieje się coś, czego nie potrafimy wytłumaczyć.


ZFXaNxdkBxy2KRpJ.jpg

Kolejnym pacjentem dla którego proszę o pomoc jest Wiktorek. Wiktorek należy do stada bezdomniaków, którymi się opiekuję na działkach. Wszystkie koty są wykastrowane, w razie potrzeby leczone, są też ogłaszane do adopcji, choć niestety z tym ostatnim jest bardzo ciężko.


EdoUWGsWMp8HCjB4.jpg

Wiktorka złapałam na ogarnięcie mu popsutych zębów, ostatni taki zabieg miał robiony 2-3 lata temu. Teraz stan jego paszczy również był tragiczny. W trakcie zabiegu zęby się łamały, doktor na szczęście wyjął wszystkie pokruszone korzenie, a po Wiktorku nie widać, żeby w ogóle miał jakąś operację. Wsuwa za pięć kotów i czuje się wyśmienicie. :-)


Chłopak jest świetnym kotem, trochę zadziornym, ale jednocześnie potrafi być bardzo kochany. Lubi głaskanie i drapanie, za pełną miskę da się pokroić, ogarnia kuwetkę, może kogoś w sobie rozkocha... Trzymajcie kciuki.


1rhWPwecJCAQTW04.jpg

UQp680YXueKb2R8m.jpgProszę o pomoc dla moich przystojniaków i dziękuję za każde wsparcie :-)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 41

 
Dane ukryte
30 zł
OU
olgau
 
Dane ukryte
ukryta
AM
Aneta Michalska
50 zł
MR
Marta Radzikowska
40 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AW
Aleksandra Wachowska
40 zł
 
Dane ukryte
150 zł
MR
Małgorzata Rosińska
ukryta
AK
Agnieszka Koza
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków