id: 7yx8vs

Utworzenie największego w Europie muzeum przekazu czasu, dźwięku i obrazu

Utworzenie największego w Europie muzeum przekazu czasu, dźwięku i obrazu

5 309 zł 
z 299 000 zł
1%
570 dni do końca
67 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • W dniu dzisiejszym Patronem naszej zrzutki został Pan Ryszard Kosiński. Człowiek legenda związany z muzyką i historią radia lat 70tych. Bez jego płyt nie odbyło by się wiele audycji. Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy i za wiarę w nas. Pozdrawiamy.

  Czytaj więcej
 • Tutaj dodamy trochę komentarzy z naszego kanału oraz strony internetowej. 

  Świetny kanał, wspaniały sprzęt, strona odwiedzona nie jeden raz,  a muzeum stacjonarne
  to super pomysł.

  Pozdrawiam i życzę wielu ciekawych eksponatów👍
  ========================================Najlepszy kanał z taka ilością egzotycznego sprzetu rtv. Super, że jesteście! Pozdrawiam :)

  ========================================

  Dzień dobry, od wczoraj natrafiłem na ten kanał (szkoda że tak późno ;)), razem z moim synem prawie siedmio letnim jesteśmy fanami starego sprzętu audio, mamy już kilka sprzętów w kolekcji, szpulowca Unitry, gramofon bambino, odrestaurowane radio Beskid, decka Sony TC, wieżę Sony, dyktafon Realistick i kilka walkmanów, wszystko z odzysku i po remontach. Syn uwielbia nagrywać na kasety audio:) --Dziś oglądając Wasze filmiki byliśmy pod wrażeniem, synowi podobał się film o czerwonych bomboksach i stwierdził że musi taki gdzieś wynaleźć :) Teraz musimy nadrobić oglądając Wasze wszystkie filmy i być już na bieżąco z następnymi. Dziękujemy za sporo wiedzy którą możemy pogłębić. Może kiedyś pochwalimy się naszą kolekcją;) Pozdrawiamy serdecznie Sylwek i Jaś.
  =======================================
  Dzień dobry,
  Bardzo fajny kanał Państwo prowadzą, świetnie się ogląda.
  Gratulacje za pomysł i szacunek za wkład pracy w całe muzeum.
  Pozdrawiam 
  ========================================

  Cześć już kiedyś miałem napisać do Was czy jest muzeum stacjonarne?to była by super sprawa,nawet gdyby były bilety płatne,w zamian oglądanie,słuchanie muzyki,kawa,pogaduchy-ja przyjeżdżam jak coś pierwszy😜👍Robicie dobrą robotę,taki "luźny kanał"bez spiny super!!!
  Pozdrawiam serdecznie

  ========================================
  Czytaj więcej
 • W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zbiórkę na nasze muzeum. Postanowiliśmy to zrobić jak osiągniemy na naszym kanale Youtube ponad 1000 subskrybentów co nam się udało już jakiś czas temu, więc startujemy z małym opóźnieniem. Jesteśmy pełni nadziei że nasza misja spotka się z Waszym entuzjazmem i nasz kraj będzie miał prawdziwe muzeum audio. Pozdrawiamy. 
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

MUZEUM      

Audio

ROMAN

tica

 - wirtualne i stacjonarne muzeum przekazu czasu, dźwięku i obrazu to nasza pasja i misja. A tak to się zaczęło...       Marzeniem każdego młodego człowieka w latach 70-tych w Polsce było posiadanie jakiegokolwiek sprzętu grającego, a już największym sprzętu zachodniej marki, który był wtedy prawie nieosiągalny. Marzenie to przerodziło się u nas w pasję, która trwa już ponad 40 lat. Kolekcjonujemy sprzęt grający począwszy od urządzeń lampowych jak radia i adaptery z początku XX wieku do bardzo zaawansowanych technologicznie urządzeń końca lat 90-tych. Nabywamy je  bardzo często ratując je przed zniszczeniem i poszerzamy naszą  kolekcję sięgającą już kilkuset sztuk zarówno radiomagnetofonów, walkmanów, wież stereo, kolumn, magnetofonów szpulowych oraz odbiorników telewizyjnych itd. Marek japońskich, niemieckich, duńskich oraz oczywiście polskich. Chcielibyśmy stworzyć największe muzeum w Europie sprzętu audio oraz video od początku istnienia radiofonii i telewizji do końca lat 90-tych, kiedy to "skończyła" się era analogowa. Erę cyfrową planujemy zaznaczyć najciekawszymi pojedynczymi egzemplarzami. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy posiadamy własną, wartościową kolekcję, którą pragniemy powiększać systematycznie i udostępnić do oglądania  obecnym i przyszłym pokoleniom, przedstawiając ich historię, gdyż dla dzisiejszej młodzieży pojęcie ‘’taśma magnetofonowa ‘’ już się z niczym nie kojarzy, a jak wiadomo to na tych nośnikach zapisywano dźwięk oraz obraz całej naszej historii od momentu wynalezienia lampy i tranzystora. Tak jak pisaliśmy , chcielibyśmy  naszą kolekcję powiększać i jednocześnie edukować pokolenia. Zarówno w Polsce jak i za granicą istnieje szerokie grono pasjonatów tych urządzeń oraz muzyki odtwarzanej na tych urządzeniach, która naszym zdaniem brzmi bardziej naturalnie i przyjaźnie niż odtwarzana cyfrowo. Ale nie ma u nas w kraju takiego stacjonarnego muzeum z prawdziwego zdarzenia. Muzeum takie mogłoby nasz kraj rozsławić na cały świat.Chcielibyśmy zakupić stary budynek, który byśmy odremontowali i dostosowali do warunków muzeum. Może to być stara poczta lub dworzec coś co już ma swoją historię i będzie pasować do klimatu muzeum. Wiadomo, że tego typu inwestycje są bardzo kosztowne. Nasz kolekcja jest ogromna i uważamy, że powinna zostać pokazana szerokiej publiczności. Posiadamy muzeum online oraz kanał na Youtube gdzie pokazujemy poszczególne eksponaty. I to właśnie nasi widzowie zainspirowali nas do tego, aby utworzyć muzeum stacjonarne. Jak wiadomo miasta i gminy nie mogą wspierać prywatnych muzeów. Dlatego tylko ta forma narodowej zbiórki daje szansę na jego otwarcie. Wszystkim, którzy wspomogą nas otrzymają dożywotni darmowy wstęp do naszego muzeum.


Youtube: audio azyl, audioromantica


Strona: wehikul-czasu.comPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 67

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 446 zrzutek

i zebrali

807 440 666 zł

A ty na co dziś zbierasz?