id: 7zekxj

"KRÓLOWA" - film dokumentalny o Wandzie Wąsowskiej

"KRÓLOWA" - film dokumentalny o Wandzie Wąsowskiej

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
46 345 zł 
z 46 000 zł
100%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności1

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


e19cd8a9f7aad4ff.jpeg

nc1be0eee8b30f4e.jpegRealizujemy film dokumentalny opowiadający o niezwykle barwnej postaci. Wanda Wąsowska, w środowisku nazywana Panią Trener, to żyjąca legenda polskiego jeździectwa. Nikt nie jest wobec niej obojętny. Ma całe rzesze oddanych wielbicieli, ale znajdą się też tacy, którzy jej nie rozumieją, a może trochę zazdroszczą?  Kontrowersyjna, ale nieodmiennie darzona szacunkiem. Wykształciła całe pokolenia jeźdźców i koni. Choć wkrótce skończy 90 lat Pani Trener nie przyznaje sobie taryfy ulgowej i wciąż uczy młodych jeźdźców i zawodników oraz przygotowuje konie do zawodów. Od czasu do czasu nie może się oprzeć pokusie i wbrew przestrogom lekarzy – dosiada swojej klaczy!

Nasz film będzie opowieścią o wielkiej pasji i miłości do koni, ale także o czymś więcej. Przez długie lata życiowym celem naszej bohaterki było zawodowe doskonalenie i sięganie po sportowe laury, zarówno własne, jak i swoich podopiecznych. Dziś pani Wanda pokazuje światu jak stawiać opór upływowi czasu i żyć pełnią życia mimo zaawansowanego wieku. Łamie wszelkie schematy. Eksploduje energią, zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym -  organizuje dla przyjaciół wieczory brydżowe, uwielbia tańczyć, wydawać eleganckie obiady, dba o urodę, prowadzi bogate życie towarzyskie a jej kalendarz wypełniony jest zajęciami. Nie poddać się, być silną, cieszyć się życiem – to życiowy etos Wandy Wąsowskiej. Film o Pani Trener, Królowej Życia, będzie pełen energii, optymizmu i zadziorności, tak jak jego bohaterka. Tego nam trzeba na te ciężkie czasy!

acb44600eda53660.jpegMałgorzata Kozera, reżyserka: 

„Nigdy nie zapomnę, gdy po raz pierwszy zobaczyłam Panią Wandę prowadzącą lekcję. Energiczna, bezpośrednia do granic bezczelności, pokrzykująca i przeklinająca, a przy tym – pełna klasy dama. Od razu też było mi dane doświadczyć, czym jest wola i autorytet Pani Trener – chcąc nie chcąc i ja także musiałam dosiąść konia! Po skończonym treningu pani Wanda szybko zmieniła strój jeździecki na wytworną suknię, narzuciła futro, poprawiła makijaż i popędziła (oczywiście w szpilkach, z gracją wymijając dziury i kałuże stajennego podwórza) do auta, aby odjechać z piskiem opon (spóźniała się właśnie na brydża). Wiedziałam już wtedy, że bardzo chciałabym zrobić o niej film. Spotkałam bowiem kogoś szczególnego - charyzmatyczną kobietę, hrabinę z krwi i kości, wulkan energii, wyjątkową pasjonatkę. Choć pani Wanda ma prawie 90 lat, wciąż kipi w niej życiem młody, brawurowy duch. Film jest właśnie tym medium, które ma szansę uchwycić, kim jest i jaka jest Pani Trener. Bowiem żaden opis, wywiad, fotografia nie jest w stanie oddać w pełni charakteru pani Wandy, sportsmenki z ciętym językiem, przedwojennej damy, osoby, która jest zawsze w ruchu.”


Maria Krauss, producentka: 

„Od ponad dwóch lat towarzyszymy z kamerą Pani Trener. Poznaliśmy jej zwyczaje, charakter, pasje. Uchwyciliśmy zarówno szczególne momenty życia, jak i te codzienne, zwyczajne. Nasz projekt cieszy się wsparciem, życzliwością i dużym zainteresowaniem środowiska jeździeckiego, jak również wielu osób zupełnie z nim nie związanych, ale niestety, mimo dobrej oceny ekspertów nie otrzymał dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dlatego dziś zwracamy się do wszystkich fanów Pani Trener, wielbicieli jeździectwa i filmu dokumentalnego o wsparcie zbiórki funduszy, której celem jest sfinalizowanie prac nad filmem i doprowadzenie do jego premiery. W tym roku Pani Wanda skończy 90 lat – czy można sobie wyobrazić lepszy prezent na taki jubileusz, niż premiera filmu?  

z3192fa23be25001.jpeg 

Małgorzata Kozera – reżyserka, absolwentka Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, autorka wielu filmów krótkometrażowych, prezentowanych i nagradzanych na festiwalach w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej za swój pełnometrażowy debiut dokumentalny „Był bunt”. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Kiedy nie filmuje – pisze.

 

Michał Pałka-Keff – autor zdjęć, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi, ma na swoim koncie dziesiątki zrealizowanych produkcji dokumentalnych, telewizyjnych i fabularnych. Współpracował m.in. z Kingą Dębską, Łukaszem Barczykiem, Andrzejem Wojciechowskim. Jego miłością jest fotografia analogowa i gitara basowa.

 

Paweł Zajączkowski - operator dźwięku, ulubieniec Pani Trener, od początku nazywany przez nią „Szczotką” ze względu na mikrofon, z którym pojawia się na planie. Od ponad dwudziestu lat pracuje jako realizator dźwięku, zajmując się zarówno rejestracją, jak i postprodukcją. Na swoim koncie ma także muzykę do spotów reklamowych, produkcji telewizyjnych i filmowych. Śpiewa (basem) w chórze kameralnym, gra na pianinie i gitarze. 


Maria Krauss – producentka, absolwentka Wydziału Historii UW, wielbicielka filmu dokumentalnego oraz jeździectwa. Ma wieloletnie doświadczenie pracy w różnych pionach produkcji, a od kilku lat prowadzi studio produkcyjne Plesnar & Krauss FILMS, które ma na koncie nagradzane projekty i koprodukcje międzynarodowe (m.in. „Dramaty” w reżyserii Zviki Portnoya, „W poszukiwaniu polskiego Schindlera” w reżyserii Barbary Necek, „Jak Bóg szukał Karela” w reżyserii Vita Klusaka i Filipa Remundy). 


Klaudia Niemkiewiczpomysłodawczyni filmu i koordynatorka Zrzutki. Doktor kulturoznawstwa, antropolożka kultury i etnolożka. Od dzieciństwa związana z końmi, zawodniczka skoków i ujeżdżenia, uczennica i wielbicielka Pani Trener Wandy Wąsowskiej, trenerka koni i instruktorka jeździectwa.

 

Magdalena Kotyrbadobry duch projektu i wsparcie na różnych frontach. Z urodzenia i z upodobania Krakowianka. Przez kilkanaście lat pracowała na stanowiskach menadżerskich w branży gastronomicznej, a obecnie zajmuje się obsługą imprez w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie. Kontakt i rozmowy z ludźmi to jej żywioł, stąd fascynacja osobą Pani Wandy. 

q5bd042da1ad928e.jpegOparty na obserwacji film, jaki realizujemy, to wiele godzin i dni spędzanych z bohaterką, podróże, towarzyszenie jej w różnych momentach życia. To praca operatora obrazu, operatora dźwięku, reżyserki, kierownika produkcji, koszty transportu, sprzętu i administrowania projektem. Nasza ekipa zrealizowała już prawie trzydzieści dni zdjęciowych, podczas których nagraliśmy kilkadziesiąt godzin materiału. W okresie montażu wyłuskamy z nich najbardziej soczyste, interesujące i znaczące momenty, które zbudują filmową opowieść. Może się wydawać, że to dużo, ale dla solidnego dokumentu to norma i widzimy potrzebę dalszej realizacji dni zdjęciowych. Musimy też zatrudnić zdolną montażystkę lub montażystę i poświęcić czas oraz środki na postprodukcję oraz promocję filmu. Całkowity koszt produkcji naszego filmu to ponad 300 000 złotych. Dotychczas w projekt inwestowaliśmy własne środki finansowe i czas, które w warunkach rynkowych warte są sto tysięcy złotych.  Praca nad filmem w takim systemie, bez gwarancji finansowania, nie jest jednak w pełni satysfakcjonująca i efektywna (na zdjęcia jedziemy wtedy, kiedy możemy, a nie zawsze, gdy wynika to z potrzeb filmu i życia bohaterki), a przede wszystkim nie pozwala na ukończenie go w szybkim i zdefiniowanym czasie. Bardzo nam zależy, aby wspólnie z Panią Wandą Wąsowską oglądać premierowy pokaz w przyszłym roku, dlatego zwracamy się o Waszą pomoc i wsparcie. 

 

x5a8abb21a51748c.jpeg

Nasze najpilniejsze potrzeby, bez których dalej ani rusz:


  1. Sfinansowanie części dalszych dni zdjęciowych (czyli koszt ekipy, transportu i koszty techniczne)
  2. Honorarium montażysty 
  3. Udźwiękowienie filmu (muzyka i postprodukcja dźwięku) 
  4. Korekcja barwna i opracowanie graficzne 
  5. Wykonanie materiałów wyjściowych filmu, czyli plików z filmem w odpowiednim emisyjnym formacie
  6. Zorganizowanie premiery filmu

 

Jeśli zbierzemy więcej, wówczas będziemy mogli:


  1. Zwrócić poniesione dotychczas przez członków ekipy koszty
  2. Wyprodukować materiały promocyjne 
  3. Przeprowadzić akcję promocyjną
  4. Wydać DVD

  
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 276

AR
Ada Rewerska
2 500 zł
MK
Mariola Konieczna
30 zł
AC
Aleksandra
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
FH
Filip H
5 zł
 
Dane ukryte
150 zł
EK
Ela Kawecki Jezienicki
50 zł
R
Ruda
530 zł
 
Dane ukryte
ukryta
EK
Ewa Kaniewska
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 30

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Mailowe podziękowanie

Otrzymasz do swojej skrzynki wiadomość mailową od ekipy filmowej z podziękowaniem.

rozwiń

wybrano 15 razy (pozostało 99984 z 99999)

przewidywana dostawa: 24 maja, 2021

Wpłać 20 zł i więcej
Podziękowania na fanpage'u

Otrzymasz podziękowanie na oficjalnym profilu Pani Trener Wandy Wąsowskiej.

rozwiń

wybrano 13 razy (pozostało 987 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 maja, 2021

Wpłać 30 zł i więcej
Mailowe podziękowanie z niespodzianką

Otrzymasz specjalne mailowe podziękowanie z niespodzianką.

rozwiń

wybrano 12 razy (pozostało 88 z 100)

Wpłać 40 zł i więcej
Magnes WW Jako Dama Kier

Otrzymasz magnes na lodówkę - Kartę Brydżową Damę Kier naturalnej wielkości - naszą Królową. Projekt wykonał Hapka Illustations na postawie portretu WW autorstwa Gutek Zegier. Gratka dla miłośników jeździectwa i dla miłośników brydża :)

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 155 z 160)

przewidywana dostawa: 26 sierpnia, 2021

Wpłać 50 zł i więcej
Portret Pani Trener opatrzony jej podziękowaniami

Przyślemy do Ciebie wydrukowany portret Pani trener w formacie 15 x 21cm opatrzony jej podpisem, specjalnie przygotowany, by ozdobić Twój salon lub biuro. Wysyłka nagrody na terenie Polski. Wysyłka zagraniczna do uzgodnienia po kontakcie indywidualnym: [email protected], 516-413-005.

rozwiń

wybrano 71 razy (pozostało 29 z 100)

Wpłać 100 zł i więcej
Link do obejrzenia filmu "Królowa"

Miesiąc po oficjalnej premierze otrzymasz link do obejrzenia filmu "Królowa" o Wandzie Wąsowskiej.

rozwiń

wybrano 48 razy (pozostało 102 z 150)

Wpłać 150 zł i więcej
Twoje imię i nazwisko w napisach końcowych

Twoje imię i nazwisko pojawi się w podziękowaniach w napisach końcowych filmu. Miesiąc po oficjalnej premierze otrzymasz także link do obejrzenia filmu "Królowa" o Wandzie Wąsowskiej.

rozwiń

wybrano 57 razy (pozostało 43 z 100)

Wpłać 300 zł i więcej
Konsultacja behawioralna Twojego psa

Agnieszka Penkala to zoopsycholożka, instruktorka szkolenia psów, ewaluatorka psów agresywnych, właścicielka szkoły SMART DOGS, ale także instruktorka jazdy konnej, posiadaczka 2 klasy sportowej w ujeżdżeniu i od lat wielbicielka Pani Trener. Jest trenerką warsztatów rozwojowych z asyście koni Open by Horses. Jej wieloletnie doświadczenie i komunikacja z końmi, w której, co wie każdy dobry ujeżdżeniowiec, ważne jest dostrzeganie i zrozumienie subtelnych sygnałów języka ciała, pozwoliło jej wypracować empatyczne podejście do psów, oparte o obserwację wysyłanych przez nie sygnałów. Agnieszka Penkala zajmuje się wszystkimi problemami behawioralnymi, jakie mogą mieć psy: od agresji po lęki, fobie, syndrom nadaktywności i nadwrażliwości, zachowania kompulsywne, depresje.

Oferta obejmuje minimum 2-godzinną konsultację z dojazdem na południe Warszawy, od Pola Mokotowskiego do Piaseczna włącznie. Czas na odbiór prezentu - 6 tygodni od wpłaty.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 28 czerwca, 2021

Wpłać 600 zł i więcej
Portret Wandy Wąsowskiej na desce lipowej

Portret Wandy Wąsowskiej, wykonany metodą pirografu (malowania ogniem ) na desce lipowej. Autorką portretu jest Lucy Szewczyk. Wysyłka nagrody na terenie Polski. Wysyłka zagraniczna do uzgodnienia po kontakcie telefonicznym.

rozwiń
Wpłać 600 zł i więcej
Portret Wandy Wąsowskiej z medalami na desce lipowej

Portret Wandy Wąsowskiej, z medalami, wykonany metodą pirografu (malowania ogniem ) na desce lipowej. Autorką portretu jest Lucy Szewczyk. Wysyłka nagrody na terenie Polski. Wysyłka zagraniczna do uzgodnienia po kontakcie telefonicznym.

rozwiń
Wpłać 700 zł i więcej
Zaproszenie na partię brydża u Wandy Wąsowskiej

Otrzymasz od Wandy Wąsowskiej zaproszenie na urządzaną przez nią partię brydża! To niepowtarzalna okazja, żeby osobiście spotkać się z naszą bohaterką, spróbować jej kuchni, jej gościnności i przede wszystkim jej poczucia humoru! Zaproszenie jest ważne dla jednej osoby lub pary brydżystów. Czas na odbiór prezentu - 6 tygodni od wpłaty.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 19 czerwca, 2021

Wpłać 70 zł i więcej
Prezent od reżyserki z autografem.

Przyślemy do Ciebie DVD z uhonorowanym nagrodą Newsweeka filmem "Był bunt" Małgorzaty Kozery- Topińskiej. Wysyłka nagrody na terenie Polski. Wysyłka zagraniczna do uzgodnienia po kontakcie indywidualnym: [email protected], 516-413-005.

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Wpłać 100 zł i więcej
Książka Ewy Szadyn

Nagroda ufundowana przez Ewę Szadyn - jej książka "Rok pozytywnych myśli Czarownicy Ewki" (2021) wraz z dedykacją Autorki. 365 inspirujących historii, okraszonych humorem i trafnymi spostrzeżeniami. Pozytywna i dobra energia, a przy tym opowiastki z czasów PRL, lat 90 i współczesnych przenoszą czytelnika w czasy pełne pasji, miłości do koni i natury - w magiczny w swojej prostocie świat. Książka zawiera rozdział o Pani Trener Wandzie Wąsowskiej!

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 150 zł i więcej
Trening ujeżdżeniowy z elementami klasy N.

Skorzystaj z treningu z Klaudią Niemkiewicz, uczennicą Wandy Wąsowskiej na koniu ujeżdżonym do klasy N w pięknej stajni pod Warszawą (okolice Grodziska Mazowieckiego) Czas na odbiór prezentu - 6 tygodni od wpłaty.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Wpłać 500 zł i więcej
Trening z Wandą Wąsowską plus portret Pani Trener z autografem

Skorzystaj z godzinnego indywidualnego treningu z samą Wandą Wąsowską na jej klaczy Donia- Viva BH, w stajni w Dawidach pod Warszawą. Czas na odbiór prezentu - 6 tygodni od wpłaty.

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Wpłać 1500 zł i więcej
Pamiątka od Pani Trener, statuetka jeźdźca na koniu.

Osobista pamiątka ofiarowana przez Panią Trener. Statuetka jeźdźca, którą Pani Wanda otrzymała w prezencie od przyjaciół - Andrzeja Sałackiego i Żanety Skowrońskiej z okazji 50-lecia pracy zawodowej. Nie tylko ozdobi Twój klub jeździecki, biuro albo salon, ale emanuje dobrą energią i przynosi szczęście koniom i jeźdźcom! 

Wysokość: ok. 40 cm Waga: 1,8 kg. Wysyłka nagrody na terenie Polski. Wysyłka zagraniczna do uzgodnienia po kontakcie indywidualnym: [email protected], 516-413-005.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 2500 zł i więcej
Film z Twojego treningu ujeżdżeniowego z Wandą Wąsowską plus niespodzianka

Pani Trener poprowadzi trening Tobie i Twojemu koniowi w wybranej stajni do 30km od Warszawy, a nasza ekipa filmowa nakręci i zmontuje profesjonalny filmik z Twojego treningu. Alternatywnie: możliwość nagrania Twojego treningu na koniu Wandy Wąsowskiej Donia - Viva BH w Dawidach pod Warszawą. Czas na odbiór prezentu - 6 tygodni od wpłaty.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Wpłać 3000 zł i więcej
Pamiątka od Pani Trener PZJ

Osobista pamiątka ofiarowana przez Panią Trener - statuetka, którą Polski Związek Jeździecki uhonorował Panią Wandę z okazji 50-lecia pracy zawodowej. Osoba lub instytucja, która wesprze nasz film i zdobędzie tę szczególną nagrodę ma zapewnione powodzenie i sukcesy sportowe przez co najmniej 50 lat! 

Wysokość: ok. 40 cm. Waga: ok.7 kg. Wysyłka nagrody na terenie Polski. Wysyłka zagraniczna do uzgodnienia po kontakcie indywidualnym: [email protected], 516-413-005.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

851 123 zrzutki

i zebrali

735 337 413 zł

A ty na co dziś zbierasz?