id: 7zekxj

"KRÓLOWA" - film dokumentalny o Wandzie Wąsowskiej

"KRÓLOWA" - film dokumentalny o Wandzie Wąsowskiej

Nasi użytkownicy założyli 936 123 zrzutki i zebrali 926 267 568 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3


 • 0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


e19cd8a9f7aad4ff.jpeg

nc1be0eee8b30f4e.jpegRealizujemy film dokumentalny opowiadający o niezwykle barwnej postaci. Wanda Wąsowska, w środowisku nazywana Panią Trener, to żyjąca legenda polskiego jeździectwa. Nikt nie jest wobec niej obojętny. Ma całe rzesze oddanych wielbicieli, ale znajdą się też tacy, którzy jej nie rozumieją, a może trochę zazdroszczą?  Kontrowersyjna, ale nieodmiennie darzona szacunkiem. Wykształciła całe pokolenia jeźdźców i koni. Choć wkrótce skończy 90 lat Pani Trener nie przyznaje sobie taryfy ulgowej i wciąż uczy młodych jeźdźców i zawodników oraz przygotowuje konie do zawodów. Od czasu do czasu nie może się oprzeć pokusie i wbrew przestrogom lekarzy – dosiada swojej klaczy!

Nasz film będzie opowieścią o wielkiej pasji i miłości do koni, ale także o czymś więcej. Przez długie lata życiowym celem naszej bohaterki było zawodowe doskonalenie i sięganie po sportowe laury, zarówno własne, jak i swoich podopiecznych. Dziś pani Wanda pokazuje światu jak stawiać opór upływowi czasu i żyć pełnią życia mimo zaawansowanego wieku. Łamie wszelkie schematy. Eksploduje energią, zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym -  organizuje dla przyjaciół wieczory brydżowe, uwielbia tańczyć, wydawać eleganckie obiady, dba o urodę, prowadzi bogate życie towarzyskie a jej kalendarz wypełniony jest zajęciami. Nie poddać się, być silną, cieszyć się życiem – to życiowy etos Wandy Wąsowskiej. Film o Pani Trener, Królowej Życia, będzie pełen energii, optymizmu i zadziorności, tak jak jego bohaterka. Tego nam trzeba na te ciężkie czasy!

acb44600eda53660.jpegMałgorzata Kozera, reżyserka: 

„Nigdy nie zapomnę, gdy po raz pierwszy zobaczyłam Panią Wandę prowadzącą lekcję. Energiczna, bezpośrednia do granic bezczelności, pokrzykująca i przeklinająca, a przy tym – pełna klasy dama. Od razu też było mi dane doświadczyć, czym jest wola i autorytet Pani Trener – chcąc nie chcąc i ja także musiałam dosiąść konia! Po skończonym treningu pani Wanda szybko zmieniła strój jeździecki na wytworną suknię, narzuciła futro, poprawiła makijaż i popędziła (oczywiście w szpilkach, z gracją wymijając dziury i kałuże stajennego podwórza) do auta, aby odjechać z piskiem opon (spóźniała się właśnie na brydża). Wiedziałam już wtedy, że bardzo chciałabym zrobić o niej film. Spotkałam bowiem kogoś szczególnego - charyzmatyczną kobietę, hrabinę z krwi i kości, wulkan energii, wyjątkową pasjonatkę. Choć pani Wanda ma prawie 90 lat, wciąż kipi w niej życiem młody, brawurowy duch. Film jest właśnie tym medium, które ma szansę uchwycić, kim jest i jaka jest Pani Trener. Bowiem żaden opis, wywiad, fotografia nie jest w stanie oddać w pełni charakteru pani Wandy, sportsmenki z ciętym językiem, przedwojennej damy, osoby, która jest zawsze w ruchu.”


Maria Krauss, producentka: 

„Od ponad dwóch lat towarzyszymy z kamerą Pani Trener. Poznaliśmy jej zwyczaje, charakter, pasje. Uchwyciliśmy zarówno szczególne momenty życia, jak i te codzienne, zwyczajne. Nasz projekt cieszy się wsparciem, życzliwością i dużym zainteresowaniem środowiska jeździeckiego, jak również wielu osób zupełnie z nim nie związanych, ale niestety, mimo dobrej oceny ekspertów nie otrzymał dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dlatego dziś zwracamy się do wszystkich fanów Pani Trener, wielbicieli jeździectwa i filmu dokumentalnego o wsparcie zbiórki funduszy, której celem jest sfinalizowanie prac nad filmem i doprowadzenie do jego premiery. W tym roku Pani Wanda skończy 90 lat – czy można sobie wyobrazić lepszy prezent na taki jubileusz, niż premiera filmu?  

z3192fa23be25001.jpeg 

Małgorzata Kozera – reżyserka, absolwentka Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, autorka wielu filmów krótkometrażowych, prezentowanych i nagradzanych na festiwalach w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej za swój pełnometrażowy debiut dokumentalny „Był bunt”. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Kiedy nie filmuje – pisze.

 

Michał Pałka-Keff – autor zdjęć, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi, ma na swoim koncie dziesiątki zrealizowanych produkcji dokumentalnych, telewizyjnych i fabularnych. Współpracował m.in. z Kingą Dębską, Łukaszem Barczykiem, Andrzejem Wojciechowskim. Jego miłością jest fotografia analogowa i gitara basowa.

 

Paweł Zajączkowski - operator dźwięku, ulubieniec Pani Trener, od początku nazywany przez nią „Szczotką” ze względu na mikrofon, z którym pojawia się na planie. Od ponad dwudziestu lat pracuje jako realizator dźwięku, zajmując się zarówno rejestracją, jak i postprodukcją. Na swoim koncie ma także muzykę do spotów reklamowych, produkcji telewizyjnych i filmowych. Śpiewa (basem) w chórze kameralnym, gra na pianinie i gitarze. 


Maria Krauss – producentka, absolwentka Wydziału Historii UW, wielbicielka filmu dokumentalnego oraz jeździectwa. Ma wieloletnie doświadczenie pracy w różnych pionach produkcji, a od kilku lat prowadzi studio produkcyjne Plesnar & Krauss FILMS, które ma na koncie nagradzane projekty i koprodukcje międzynarodowe (m.in. „Dramaty” w reżyserii Zviki Portnoya, „W poszukiwaniu polskiego Schindlera” w reżyserii Barbary Necek, „Jak Bóg szukał Karela” w reżyserii Vita Klusaka i Filipa Remundy). 


Klaudia Niemkiewiczpomysłodawczyni filmu i koordynatorka Zrzutki. Doktor kulturoznawstwa, antropolożka kultury i etnolożka. Od dzieciństwa związana z końmi, zawodniczka skoków i ujeżdżenia, uczennica i wielbicielka Pani Trener Wandy Wąsowskiej, trenerka koni i instruktorka jeździectwa.

 

Magdalena Kotyrbadobry duch projektu i wsparcie na różnych frontach. Z urodzenia i z upodobania Krakowianka. Przez kilkanaście lat pracowała na stanowiskach menadżerskich w branży gastronomicznej, a obecnie zajmuje się obsługą imprez w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie. Kontakt i rozmowy z ludźmi to jej żywioł, stąd fascynacja osobą Pani Wandy. 

q5bd042da1ad928e.jpegOparty na obserwacji film, jaki realizujemy, to wiele godzin i dni spędzanych z bohaterką, podróże, towarzyszenie jej w różnych momentach życia. To praca operatora obrazu, operatora dźwięku, reżyserki, kierownika produkcji, koszty transportu, sprzętu i administrowania projektem. Nasza ekipa zrealizowała już prawie trzydzieści dni zdjęciowych, podczas których nagraliśmy kilkadziesiąt godzin materiału. W okresie montażu wyłuskamy z nich najbardziej soczyste, interesujące i znaczące momenty, które zbudują filmową opowieść. Może się wydawać, że to dużo, ale dla solidnego dokumentu to norma i widzimy potrzebę dalszej realizacji dni zdjęciowych. Musimy też zatrudnić zdolną montażystkę lub montażystę i poświęcić czas oraz środki na postprodukcję oraz promocję filmu. Całkowity koszt produkcji naszego filmu to ponad 300 000 złotych. Dotychczas w projekt inwestowaliśmy własne środki finansowe i czas, które w warunkach rynkowych warte są sto tysięcy złotych.  Praca nad filmem w takim systemie, bez gwarancji finansowania, nie jest jednak w pełni satysfakcjonująca i efektywna (na zdjęcia jedziemy wtedy, kiedy możemy, a nie zawsze, gdy wynika to z potrzeb filmu i życia bohaterki), a przede wszystkim nie pozwala na ukończenie go w szybkim i zdefiniowanym czasie. Bardzo nam zależy, aby wspólnie z Panią Wandą Wąsowską oglądać premierowy pokaz w przyszłym roku, dlatego zwracamy się o Waszą pomoc i wsparcie. 

 

x5a8abb21a51748c.jpeg

Nasze najpilniejsze potrzeby, bez których dalej ani rusz:


 1. Sfinansowanie części dalszych dni zdjęciowych (czyli koszt ekipy, transportu i koszty techniczne)
 2. Honorarium montażysty 
 3. Udźwiękowienie filmu (muzyka i postprodukcja dźwięku) 
 4. Korekcja barwna i opracowanie graficzne 
 5. Wykonanie materiałów wyjściowych filmu, czyli plików z filmem w odpowiednim emisyjnym formacie
 6. Zorganizowanie premiery filmu

 

Jeśli zbierzemy więcej, wówczas będziemy mogli:


 1. Zwrócić poniesione dotychczas przez członków ekipy koszty
 2. Wyprodukować materiały promocyjne 
 3. Przeprowadzić akcję promocyjną
 4. Wydać DVD

  
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 15 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Mailowe podziękowanie

Otrzymasz do swojej skrzynki wiadomość mailową od ekipy filmowej z podziękowaniem.

10 zł

Kupione 15 z 99999

Zakończona
Inne
Podziękowania na fanpage'u

Otrzymasz podziękowanie na oficjalnym profilu Pani Trener Wandy Wąsowskiej.

20 zł

Kupione 13 z 1000

Zakończona
Inne
Mailowe podziękowanie z niespodzianką

Otrzymasz specjalne mailowe podziękowanie z niespodzianką.

30 zł

Kupione 12 z 100

Zakończona
Inne
Magnes WW Jako Dama Kier

Otrzymasz magnes na lodówkę - Kartę Brydżową Damę Kier naturalnej wielkości - naszą Królową. Projekt wykonał Hapka Illustations na postawie portretu WW autorst...

40 zł

Kupione 5 z 5

Zakończona
Inne
Portret Pani Trener opatrzony jej podziękowaniami

Przyślemy do Ciebie wydrukowany portret Pani trener w formacie 15 x 21cm opatrzony jej podpisem, specjalnie przygotowany, by ozdobić Twój salon lub biuro. Wysył...

50 zł

Kupione 71 z 71

Zakończona
Inne
Prezent od reżyserki z autografem.

Przyślemy do Ciebie DVD z uhonorowanym nagrodą Newsweeka filmem "Był bunt" Małgorzaty Kozery- Topińskiej. Wysyłka nagrody na terenie Polski. Wysyłka zagraniczna...

70 zł

Kupione 5 z 5

Zakończona
Inne
Link do obejrzenia filmu "Królowa"

Miesiąc po oficjalnej premierze otrzymasz link do obejrzenia filmu "Królowa" o Wandzie Wąsowskiej.

100 zł

Kupione 53 z 150

Zakończona
Inne
Książka Ewy Szadyn

Nagroda ufundowana przez Ewę Szadyn - jej książka "Rok pozytywnych myśli Czarownicy Ewki" (2021) wraz z dedykacją Autorki. 365 inspirujących historii, okraszony...

100 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
Trening ujeżdżeniowy z elementami klasy N.

Skorzystaj z treningu z Klaudią Niemkiewicz, uczennicą Wandy Wąsowskiej na koniu ujeżdżonym do klasy N w pięknej stajni pod Warszawą (okolice Grodziska Mazowiec...

150 zł

Kupione 2 z 2

Zakończona
Inne
Twoje imię i nazwisko w napisach końcowych

Twoje imię i nazwisko pojawi się w podziękowaniach w napisach końcowych filmu. Miesiąc po oficjalnej premierze otrzymasz także link do obejrzenia filmu "Królowa...

150 zł

Kupione 58 z 58

Zakończona
Inne
Podwójne zaproszenie na Premierę

Ty i osoba towarzysząca na uroczystej premierze filmu "Pani Trener" w warszawskim Iluzjonie. Po premierze mini-bankiet.

400 zł
Zakończona
Inne
Trening z Wandą Wąsowską plus portret Pani Trener z autografem

Skorzystaj z godzinnego indywidualnego treningu z samą Wandą Wąsowską na jej klaczy Donia- Viva BH, w stajni w Dawidach pod Warszawą. Czas na odbiór prezentu - ...

500 zł

Kupione 5 z 5

Zakończona
Inne
Pamiątka od Pani Trener, statuetka jeźdźca na koniu.

Osobista pamiątka ofiarowana przez Panią Trener. Statuetka jeźdźca, którą Pani Wanda otrzymała w prezencie od przyjaciół - Andrzeja Sałackiego i Żanety Skowrońs...

1500 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
Film z Twojego treningu ujeżdżeniowego z Wandą Wąsowską plus niespodzianka

Pani Trener poprowadzi trening Tobie i Twojemu koniowi w wybranej stajni do 30km od Warszawy, a nasza ekipa filmowa nakręci i zmontuje profesjonalny filmik z Tw...

2500 zł

Kupione 2 z 2

Zakończona
Inne
Pamiątka od Pani Trener PZJ

Osobista pamiątka ofiarowana przez Panią Trener - statuetka, którą Polski Związek Jeździecki uhonorował Panią Wandę z okazji 50-lecia pracy zawodowej. Osoba lub...

3000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona

Wpłaty 284

AP
Agata
13 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
PJ
Paulina Jasińska
100 zł
MZ
Małgorzata Zason
AS
Aleksandra Szymańska
100 zł
AK
Aldona Karpińska
150 zł
AR
Ada Rewerska
2 500 zł
MK
Mariola Konieczna
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 30

 
2500 znaków