id: 7zrvue

Antek na Mistrzostwach Świata i Europy w Szachach

Antek na Mistrzostwach Świata i Europy w Szachach

Nasi użytkownicy założyli 912 491 zrzutek i zebrali 874 604 866 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drodzy!


Jest mat do zrobienia. O co chodzi? O szachy!

Antek to młody 10 letni szachista z zespołem Aspergera. Wielokrotny Mistrz Polski, który właśnie zdobył dublet - na dopiero co zakończonych Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w Rzeszowie, jako jedna z czterech osób na ponad 1200 najbardziej uzdolnionych Juniorów w Polsce, zdobył 2 złota!

n3672c25ff511339.jpg


Antek chciałby wziąć udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w szachach klasycznych w Batumi (Gruzja) oraz w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w Antalya (Turcja).


Ma awans z racji zdobytego złota na Mistrzostwach Polski do lat 8. Nagrodą za to osiągnięcie miało być częściowe pokrycie kosztów jednego z wyjazdów przez PZSzach, ale z uwagi na pandemię Mistrzostwa się nie odbyły, a środki z ministerstwa niestety przepadły.


I teraz nasz młody As nie wie, co ma myśleć. Wygrał i miał polecieć, a nie poleciał, miał dostać pieniądze, a nie dostał. Widzi, ile jako rodzice inwestujemy w jego potencjał, że ciągle dokładamy, że brakuje nam środków i dlatego postanowił wyłożyć całe swoje pieniądze, jakie miał uzbierane w skarbonce od kilku lat (jakie dostał na pierwszą komunię św. od rodziny, jakie dostawał na urodziny, jakie dostał za nagrody w turniejach) abyśmy zapłacili zaliczki. Ciągle mieliśmy dylematy, czy nas na to stać – nie stać, czy wyłożenie tych pieniędzy przez Antka nie będzie dla niego za dużą presją, jeśli nie uda się zrobić satysfakcjonującego wyniku? ….. ostatecznie zgłosiliśmy go mocno po terminie, ale udało się uzyskać zgodę i Antek poleci, jak uzbieramy brakujące środki.


On po prostu na to zasłużył swoją ciężką pracą i całkowitym oddaniem szachom.


Do rzeczy!

Potrzebna kwota to 19 681 zł (na transport, na opłaty startowe, na zakwaterowanie zawodnika i opiekuna w miejscach wyznaczonych przez organizatora, na trenera). Dla jednych to dużo, dla innych mało. Dla nas to cel, który wierzymy uda się zrealizować, jeżeli zaangażujemy w to jak najwięcej ludzi.


Ucząc dzieci gry w szachy mówi się im, że na szachownicy jest wojsko, które broni dojścia do swojego króla. I to wojsko ma moc i siłę. Pokażmy temu młodemu szachiście, który naprawdę pokochał ten sport, że w prawdziwym życiu jest takie „wojsko”, które pomoże mu wygrać. Wygrać przede wszystkim wiarę w to, że pasja się opłaca! Że warto się poświęcać i dużo trenować, że wokół są życzliwi ludzie, którzy razem mogą dużo.


Drodzy! Kochani! Szanowni! Pomóżcie nam zrobić tego „mata”!


O Antku.

Antek gra w szachy dosłownie od 3 lat i w tym czasie dokonywał rzeczy niebywałych. Zdobył V, IV i III kategorię szachową w zaledwie dwa miesiące, w niecały rok II kat. Wywalczył prawie 90 miejsc na podium w różnych turniejach szachowych. Poniżej lista najważniejszych sukcesów i potwierdzenie ich osiągnięcia, którym jest wzmianka na renomowanej stronie o polskich szachach.


http://www.szachypolskie.pl/antoni-radzimski/


Najważniejsze sukcesy krajowe:

+ Mistrz Polski do lat 10 w szachach błyskawicznych

+ Mistrz Polski do lat 10 w szachach szybkich

+ Mistrz Polski do lat 8 w szachach klasycznych

+ Wicemistrz Polski do lat 8 w szachach błyskawicznych

+ Wicemistrz Polski do lat 8 w solvingu szachowym

+ Brązowy medalista Mistrzostw Polski do lat 10 w szachach szybkich


Najważniejsze sukcesy zagraniczne:

+ Wicemistrz Europy Amatorów do lat 12 w szachach szybkich

+ Brązowy medalista Mistrzostw Unii Europejskiej do lat 8

+ 4 miejsce w Mistrzostwach Europy do lat 10 w szachach klasycznych, 2 miejsce w swoim roczniku


r5a6381aed0e3b7b.jpg


W październiku 2021 roku Antek reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Szachach Klasycznych odbywających się z racji pandemii COVID-19 on-line i uzyskał najlepszy wynik z całej kilkudziesięcioosobowej Kadry Polski Juniorów (do lat 18) zdobywając 4 miejsce, współdzieląc ilość punktów z brązowym medalistą. Finalnie o medalu zadecydowało wartościowanie pomocnicze – tylko to, że Antek mniej razy grał ze swoimi przeciwnikami kolorem czarnym zadecydowało o tym, że medal otrzymał inny zawodnik. Było blisko!


Tym, którzy subskrybują Radio357 polecamy serdecznie reportaż Anny Dudzińskiej o naszym Antku pt: „O smutnym chłopu, który ma supermoc”. Z pewnością przybliży Wam postać naszego Asa.


https://radio357.pl/twoje357/audycje/reportaz


Zapraszamy także na Antka fanpage na fb, gdzie można śledzić przebieg jego kariery szachowej.


https://www.facebook.com/antekradzimski/

https://www.instagram.com/antek_radzimski/

https://antekradzimski.pl


Dla firm i instytucji:

Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy. AntekRadzimski.pl oferuje pełne pakiety sponsorskie. W celu uzyskania szczegółów możliwej współpracy piszcie na: [email protected]


Dla osób prywatnych:

Osobom chętnym, które przekażą kwotę nie mniejszą niż 100 zł, nasz Antek proponuje honorową partyjkę w szachy! Partia do rozegrania on-line w internecie poprzez aplikację szachową. W celu umówienia terminu gry piszcie na: [email protected]


Patronite:

Antka można wspierać także zostając jego Patronem na portalu Patronite. Dla osób wspierających moc korzyści.


https://patronite.pl/antekradzimski


Kosztorys:

Mistrzostwa Świata w Gruzji (16-28 września 2022):

+ bilety lotnicze, 3022 zł

+ opłata za pobyt w hotelu, PZSzach i organizatora, 12302 zł

+ koszt trenerów,1500 zł

razem: 16 824 zł


Mistrzostwa Europy w Turcji (5-15 listopada 2022):

+ bilety lotnicze, 3810 zł

+ opłata za pobyt w hotelu, PZSzach i organizatora, 9547 zł

+ koszt trenerów, 1500 zł

razem: 14 857 zł


łącznie oba wyjazdy: 31 681 zł

wkład własny Antka: 12 000 zł

pozostało do uzbierania: 19 681 zł


Inne:

W przypadku nie osiągnięcia celu finalnego zbiórki i rezygnacji z wyjazdu lub przekroczenia kwoty zbiórki środki zostaną przeznaczone na inne turnieje wyjazdowe Antka i koszty trenerskie.


Wierzymy w Was mocno! Dzięki!


PS wiedzcie też, że Antek choć sam potrzebuje pomocy, to robi dużo dla innych. Szeroko promuje sport szachowy i świadomość społeczną o zespole Aspergera uczestnicząc w różnych projektach, jak choćby wspomniany reportaż w Radio357 czy w najnowszym projekcie, który powinien ukazać się do około miesiąca dla fundacji JIM.


#szachowyAs
Lokalizacja

Zabrze, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 90

preloader

Komentarze 12

 
2500 znaków