id: 82v7yn

Zbieramy na doposażenie Oddziałów Dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu!

Zbieramy na doposażenie Oddziałów Dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu!

Nasi użytkownicy założyli 1 068 538 zrzutek i zebrali 1 165 641 130 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Szanowni darczyńcy! Za kwotę jaką udało nam się wspólnie dotychczas zebrać zostanie zakupiona lampa do fototerapii dla noworodków i dzieci! Fototerapia noworodków i dzieci to najpopularniejsza forma leczenia żółtaczki noworodków i dzieci. Wykorzystywana jest w przypadku zbyt wysokich stężeń bilirubiny niesprężonej w przebiegu przedłużającej się żółtaczki fizjologicznej lub żółtaczki hemolitycznej towarzyszącej konfliktowi w zakresie czynnika Rh. Kryteria kwalifikujące do fototerapii obejmują wiek noworodka i dziecka, poziom bilirubiny we krwi, urodzeniową masę ciała, obecność we krwi hemolizy bądź stężenia albuminy w osoczu. Fototerapia to metoda polegająca na naświetlaniu skóry noworodka światłem o różnych długościach fali: światłem fioletowym o dł. 420 – 500 nm światłem niebieskim o dł. 420 – 560 nm światłem białym o dł. 400 – 600 nm światłem zielonym o dł. 500 – 600 nm Poszczególne długości fali pochłaniane są przez bilirubinę, która poddawana jest reakcji fotooksydacji oraz zmianom strukturalnym, co ułatwia jej wydalanie z moczem i żółcią. Standardowo fototerapia realizowana jest w systemie ciągłym i najczęściej trwa około półtorej doby. W czasie trwania naświetleń konieczne jest zabezpieczenie oczu dziecka, zmiana pozycji dziecka co 2 – 3 godziny oraz stała kontrola temperatury i stanu nawodnienia noworodka. Do fototerapii wykorzystana może być lampa wolnostojąca czyli ta, którą zamierzamy zakupić do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

cel zbiórki

Doposażenie Oddziałów Dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu!

Celem zbiórki jest zebranie jak największej kwoty, która zostanie przeznaczona na zakup najbardziej potrzebnego sprzętu do szpitalnych oddziałów dziecięcych! To jaki sprzęt zostanie zakupiony będzie zależało od tego jaką sumę pieniędzy uda Nam się wspólnie zebrać.

----------------------------------------------------AKTUALIZACJA 29.10.2019----------------------------------------------------

Za kwotę jaką udało nam się wspólnie dotychczas zebrać zostanie zakupiona lampa do fototerapii dla noworodków i dzieci!

Fototerapia noworodków i dzieci to najpopularniejsza forma leczenia żółtaczki noworodków i dzieci. Wykorzystywana jest w przypadku zbyt wysokich stężeń bilirubiny niesprężonej w przebiegu przedłużającej się żółtaczki fizjologicznej lub żółtaczki hemolitycznej towarzyszącej konfliktowi w zakresie czynnika Rh. Kryteria kwalifikujące do fototerapii obejmują wiek noworodka i dziecka, poziom bilirubiny we krwi, urodzeniową masę ciała, obecność we krwi hemolizy bądź stężenia albuminy w osoczu.

Fototerapia to metoda polegająca na naświetlaniu skóry noworodka światłem o różnych długościach fali:

światłem fioletowym o dł. 420 – 500 nm

światłem niebieskim o dł. 420 – 560 nm

światłem białym o dł. 400 – 600 nm

światłem zielonym o dł. 500 – 600 nm

Poszczególne długości fali pochłaniane są przez bilirubinę, która poddawana jest reakcji fotooksydacji oraz zmianom strukturalnym, co ułatwia jej wydalanie z moczem i żółcią.

Standardowo fototerapia realizowana jest w systemie ciągłym i najczęściej trwa około półtorej doby. W czasie trwania naświetleń konieczne jest zabezpieczenie oczu dziecka, zmiana pozycji dziecka co 2 – 3 godziny oraz stała kontrola temperatury i stanu nawodnienia noworodka. Do fototerapii wykorzystana może być lampa wolnostojąca czyli ta, którą zamierzamy zakupić do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu!

Organizator zbiórki

Stowarzyszenie "Przemyskie Serca"

Naszą działalność rozpoczęliśmy 20 listopada 2018 roku jako grupa nieformalna. Od dnia 23 maja, zostaliśmy wpisani do KRS, a więc jesteśmy pełnoprawnym stowarzyszeniem. Za cel obraliśmy sobie organizację różnych inicjatyw społecznych w Przemyślu, którym przeważnie towarzyszy część charytatywna. Działalność opieramy na zrzeszaniu ludzi, którzy podobnie jak my chcą nieść pomoc innym mieszkańcom Przemyśla i okolic. Od początku istnienia naszej grupy udało nam się zorganizować lub współorganizować ok. 20 inicjatyw, o których więcej można dowiedzieć się na naszym Facebooku.

Charytatywny Bazarek Przemyskich Serc

Zapraszamy wszystkich do naszej grupy na facebooku, w której każdy członek grupy będzie mógł wylicytować, a także wystawić przedmiot lub usługę, z których cała kwota trafi na tę zrzutkę.

Dołączcie do grupy i zaproście swoich znajomych. Im więcej osób w niej będzie, tym większe szanse na zebranie dużej kwoty! Po dołączeniu zapoznajcie się z regulaminem, który wyjaśni Wam na czym polega ta inicjatywa.

Osoby, które nie są zainteresowane udziałem w licytacjach, zachęcamy do wsparcia zbiórki poprzez wpłatę dowolnej kwoty na tej zrzutce.

English below:

Przedstaw w skrócie cel zrzutki.

Opisz swoją zrzutkę najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, aby opis był wiarygodny, dokładny, ale przy tym rzeczowy i prosty. Warto, aby był przyjemny w odbiorze i skupiał uwagę. W ciekawy i miły sposób zachęć do wsparcia :)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 74

PT
ptasior1223
2 396,56 zł
DP
Damian Pałka
1 500 zł
ZI
zimnycsn
260 zł
MA
Maria
250 zł
ER
Ewelina Rahilewicx
210 zł
DD
Dominik Denikiewicz
200 zł
MH
Maciej Holowiecki
200 zł
DT
Diabel1909 tez pomaga :)
200 zł
DP
Damian Palka
170 zł
MC
Mateusz Cha
165 zł
Zobacz więcej

Komentarze 21

 
2500 znaków