id: 839yxj

Koncert "Zaczynamy od Bacha"- Orkiestry Kameralnej BalticAlians

Koncert "Zaczynamy od Bacha"- Orkiestry Kameralnej BalticAlians

Nasi użytkownicy założyli 917 126 zrzutek i zebrali 885 221 958 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy młodą i pełną energii orkiestrą, która pragnie zrealizować swoje marzenia! Już 19.08.2021 wystąpimy w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Będzie to dla nas bardzo ważna chwila w życiu. Będziemy mogli zaprezentować się nie tylko jako członkowie Orkiestry Kameralnej BalticAlians, ale przede wszystkim jako soliści.

 

Potrzebujemy waszego wsparcia, aby móc zapłacić za wynajem sali na próby oraz koncert jak również transport. Z naszej strony zapewniamy, że zrobimy wszystko, aby koncert "Zaczynamy od Bacha"- Koncert Najbardziej Znanych Koncertów Barokowych był niezapomnianym przeżyciem.


Kilka słów o koncercie...

Barroco – perła o nieregularnym kształcie, nietypowość, tak właśnie można opisać koncert „Zaczynamy od Bacha”. Na scenie usłyszymy najbardziej znane koncerty kameralne wybitnych kompozytorów epoki baroku, takich jak Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach oraz Georg Friedrich Händel. Koncert jak i cała epoka baroku, będzie barwny i nietypowy. Bach powiedział o swoich dzieciach: „Wszyscy oni są urodzonymi muzykami. “My wychowani na muzyce Bacha czujemy się poniekąd jego dziećmi, dlatego też podczas koncertu członkowie Orkiestra Kameralna BalticAlians zaprezentują się nie tylko jako kameraliści, ale także jako soliści, wypełniając koncert swoją kreatywnością i wrażliwością.


Info o nas

BalticAlians powstało w listopadzie 2018 roku. Idea powstania orkiestry zrodziła się ze wspólnej pasji studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku do smyczkowej muzyki kameralnej i chęci dzielenia się nią z innymi. Dzięki takim atutom jak młodość, zapał i talent, grupa tworzy najbardziej inspirujący i obiecujący zespół działający na Pomorzu. Wykorzystując doświadczenie i wiedzę wirtuozów (dyrygentów i solistów) dąży do przełamania szablonowych koncertów muzyki klasycznej. Głównym celem jest połączenie kunsztu instrumentów smyczkowych z nowatorskim podejściem do muzyki. Orkiestra pomimo krótkiego okresu działalności zrealizowała wiele projektów, między innymi:

  • Koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku z solistami: Jakubem Jakowiczem (skrzypkiem, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie) oraz Christian Elliottem (koncertmistrzem grupy wiolonczel Irish Chamber Orchestra)
  • Koncertu pod dyrekcją Moniki Stefaniak na narodowym festiwalu muzyki współczesnej NeoArte
  • Koncerty pod batutą George'm Tchitchinadze (dyrektorem artystycznym PFB) w Gdyni i Elblągu, Koncert orkiestry kameralnej BalticAlians w Nadmorskim Centrum Kultury w Gdańsku w ramach festiwalu “Metropolia Jest Ok”.
  • Nagrania on - line "Orawy" Wojciecha Kilara z Karoliną Piątkowską-Nowicką (Liderką NeoQuartet) i Sebastianem Karpiel-Bułecką (liderem zespołu ZAKOPOWER
  • Koncert „Św. Jan od nowa”, gdzie została wykonana prapremiera utworu Agnieszki Stuglińskiej przez Orkiestrę Kameralną złożoną z członków Neo-Quartet i Baltic|Alians – Centrum Św. Jana, Gdańsk


Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszam do śledzenia naszej strony www oraz Facebook

https://www.facebook.com/balticalians

https://fundacjabalticalians.pl/ 


Lokalizacja

Wejherowo, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 1 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych ofert/nagród.

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 20

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków