id: 839yxj

Koncert "Zaczynamy od Bacha"- Orkiestry Kameralnej BalticAlians

Koncert "Zaczynamy od Bacha"- Orkiestry Kameralnej BalticAlians

1 891 zł 
z 7 000
27%
zakończona 25.08.2021r
20 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jesteśmy młodą i pełną energii orkiestrą, która pragnie zrealizować swoje marzenia! Już 19.08.2021 wystąpimy w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Będzie to dla nas bardzo ważna chwila w życiu. Będziemy mogli zaprezentować się nie tylko jako członkowie Orkiestry Kameralnej BalticAlians, ale przede wszystkim jako soliści.

 

Potrzebujemy waszego wsparcia, aby móc zapłacić za wynajem sali na próby oraz koncert jak również transport. Z naszej strony zapewniamy, że zrobimy wszystko, aby koncert "Zaczynamy od Bacha"- Koncert Najbardziej Znanych Koncertów Barokowych był niezapomnianym przeżyciem.


Kilka słów o koncercie...

Barroco – perła o nieregularnym kształcie, nietypowość, tak właśnie można opisać koncert „Zaczynamy od Bacha”. Na scenie usłyszymy najbardziej znane koncerty kameralne wybitnych kompozytorów epoki baroku, takich jak Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach oraz Georg Friedrich Händel. Koncert jak i cała epoka baroku, będzie barwny i nietypowy. Bach powiedział o swoich dzieciach: „Wszyscy oni są urodzonymi muzykami. “My wychowani na muzyce Bacha czujemy się poniekąd jego dziećmi, dlatego też podczas koncertu członkowie Orkiestra Kameralna BalticAlians zaprezentują się nie tylko jako kameraliści, ale także jako soliści, wypełniając koncert swoją kreatywnością i wrażliwością.


Info o nas

BalticAlians powstało w listopadzie 2018 roku. Idea powstania orkiestry zrodziła się ze wspólnej pasji studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku do smyczkowej muzyki kameralnej i chęci dzielenia się nią z innymi. Dzięki takim atutom jak młodość, zapał i talent, grupa tworzy najbardziej inspirujący i obiecujący zespół działający na Pomorzu. Wykorzystując doświadczenie i wiedzę wirtuozów (dyrygentów i solistów) dąży do przełamania szablonowych koncertów muzyki klasycznej. Głównym celem jest połączenie kunsztu instrumentów smyczkowych z nowatorskim podejściem do muzyki. Orkiestra pomimo krótkiego okresu działalności zrealizowała wiele projektów, między innymi:

  • Koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku z solistami: Jakubem Jakowiczem (skrzypkiem, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie) oraz Christian Elliottem (koncertmistrzem grupy wiolonczel Irish Chamber Orchestra)
  • Koncertu pod dyrekcją Moniki Stefaniak na narodowym festiwalu muzyki współczesnej NeoArte
  • Koncerty pod batutą George'm Tchitchinadze (dyrektorem artystycznym PFB) w Gdyni i Elblągu, Koncert orkiestry kameralnej BalticAlians w Nadmorskim Centrum Kultury w Gdańsku w ramach festiwalu “Metropolia Jest Ok”.
  • Nagrania on - line "Orawy" Wojciecha Kilara z Karoliną Piątkowską-Nowicką (Liderką NeoQuartet) i Sebastianem Karpiel-Bułecką (liderem zespołu ZAKOPOWER
  • Koncert „Św. Jan od nowa”, gdzie została wykonana prapremiera utworu Agnieszki Stuglińskiej przez Orkiestrę Kameralną złożoną z członków Neo-Quartet i Baltic|Alians – Centrum Św. Jana, Gdańsk


Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszam do śledzenia naszej strony www oraz Facebook

https://www.facebook.com/balticalians

https://fundacjabalticalians.pl/ 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Jana III Sobieskiego 255, 84-200

Wejherowo, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 20

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Lokalizacja

Jana III Sobieskiego 255, 84-200

Wejherowo, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

894 368 zrzutek

i zebrali

838 168 602 zł

A ty na co dziś zbierasz?