336 572 zł 
z 1 000 000 zł
33%
zakończona 01.12.2019r
11245 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zachęcamy ludzi dobrej woli do wsparcia kolejnej akcji Fundacji Siewców. Celem tegorocznej zbiórki jest budowa i wyposażenie ośrodka rehabilitacyjnego dla najmłodszych w Kenii!

Szanowni Państwo,

osób będących w potrzebie jest mnóstwo, dlatego znów zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie w kolejnej akcji Fundacji Siewców. W tym roku zbiórkę pieniędzy chcemy w całości przeznaczyć dla tych, którzy mają najmniejszy wpływ na swoją przyszłość - dzieciom z niepełnosprawnością zarówno fizyczną jak i psychiczną.

Chcemy dać im możliwość dostępu do nauki, a ich rodzinom szansę normalnego funkcjonowania.

Miłosierdzia nie brakuje, problemem jest brak zaplecza.

"Najbardziej naglącą potrzebą na dzień dzisiejszy w misji Laare jest wyżywienie osób dotkniętych suszą na terenach sawanny i przygotowanie miejsca dla dzieci niepełnosprawnych w naszej misji. Dzieci z niepełnosprawnością są pozostawione same sobie, bo matki opiekujące się nimi w dzień i w nocy,czasami w dramatycznych warunkach, jakie mają w swoich wioskach, nie są w stanie pracować, by utrzymać rodzinę. W efekcie bardzo często cierpią pozostałe dzieci. Nie mając żadnego miejsca, by przygarnąć dzieciaki, jesteśmy zupełnie bezradne wobec cierpienia matek, które przynoszą na plecach swoje chore dzieci. Pokonują dziesiątki kilometrów w nadziei, że otrzymają w misji choć garść fasoli i ryżu, by ulżyć cierpieniu swoich dzieci. Brak żywności, a jeszcze bardziej brak dostępu do wody jest ich codziennym koszmarem. Dzieci nie maja pieluch i podkładów, a gdy brakuje wody, trudno zadbać o odpowiednią higienę. W naszej misji nikt nie odchodzi bez otrzymania pomocy; karmimy, myjemy, leczymy, ale ciągle marzymy o tym, by móc stworzyć w naszej szkole w Laare miejsce dla tych najbiedniejszych z biednych. Miejsce, gdzie matki mogłyby zostawić choćby na kilka godzin swoje dziecko pod naszą opieką, by same mogły iść i zapracować na utrzymanie rodziny. Chciałybyśmy, by takie dziecko miało zapewnione bezpieczne miejsce z rehabilitacją i możliwością nauki. Marzymy o kilku salach, tzw. klasach życia, z dostępem do sprzętu rehabilitacyjnego i miejscem sanitarno - medycznym. Na razie chcemy stworzyć ośrodek dziennego pobytu przy naszej szkole, a później, jak tylko będą możliwości finansowe, pomyśleć o ośrodku z prawdziwego zdarzenia. Dziś myślimy o Laare, ale mamy tez plany, by pomóc misji w Mugoiri i w Tanzanii, gdzie potrzeby są tak jak tutaj ogromne. Na dzisiaj jednak zależy nam na wybudowaniu kilku sal przystosowanych dla dzieci z różnymi dysfunkcjami".

"100% środków zbieranych przez chłopaków z Fundacji Siewców zawsze trafia do nas na realizację celów misji, dzięki ich działaniom mogliśmy dokończyć budowę szkoły, opłacić czesne za szkołę setkom dzieciaków, a co najważniejsze - uratować wielu głodujących przed śmiercią. Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni i zafascynowani postawą tych młodych ludzi!"

- s. Alicja Kaszczuk

Ośrodek rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych to marzenie! W jego skład wchodzić będą: główna sala rehabilitacyjna z pełnym osprzętem, duża klasa lekcyjna wyposażona w krzesła, ławki i inne przybory naukowe, toalety z prysznicem, poczekalnie oraz przestrzeń do pracy dla osoby odpowiedzialnej za rejestrację potrzebujących.

Wyjeżdżamy do Afryki Wschodniej już od pięciu lat i mimo że zaczęło się niewinnie, to każdego roku wracamy z coraz większą energią i wyżej postawioną poprzeczką. W roku 2015 rozpoczęliśmy od małej zbiórki ubrań wśród znajomych, zakończyliśmy ją na około 70 kilogramach, które osobiście przetransportowaliśmy. W roku 2016, podwójnie zmotywowani, zorganizowaliśmy kolejną zbiórkę ubrań, ale również i pieniędzy. Skończyło się na 3000 zł i ponad 100 kilogramach nowych ubrań dla najmłodszych. Kolejny rok, 2017 był przełomowy, bo wsparcie ludzi przerosło nasze oczekiwania; przekazaliśmy ponad 30000 zł na edukację i wyżywienie najuboższych, a blisko tonę ubrań wysłaliśmy z Polski paczkami. W 2018 roku po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału w naszej akcji osoby popularne w sieci. Zdecydowaliśmy, że Sylwester Wardęga oraz Monika Kołakowska będą idealnymi kandydatami, którzy odnajdą się w afrykańskim środowisku. Dzięki ich popularności w sieci udało nam się zebrać ponad 130.000 zł, które przeznaczyliśmy na dokończenie budowy szkoły dla plemienia Samburu mieszkającego na kenijskiej sawannie. Zeszłoroczna zbiórka pozwoliła nam również na opłacenie czesnego na rok dla ponad 50 dzieci. Nie zatrzymujemy się, mierzymy wysoko - w tym roku zaprosiliśmy również kilka wyjątkowych osób, które będą nam towarzyszyć w Kenii, a są nimi: Ola Nowak, Paulina 'Paulinye' Czepielewicz oraz Marcin Dubiel. Wypatrujcie #Kenia2019 w sieci!

Zrzutka stworzona przez Fundację SiewcówFundacja Siewców to wspólne przedsięwzięcie Michała Dudka i Huberta Pleskota oraz setek ludzi dobrej woli. Celem jest pomoc Afryce, a szczególnie dzieciom z najuboższych rejonów tego kontynentu. Poprzez coroczną zbiórkę pieniędzy staramy się walczyć z analfabetyzmem, głodem i brakiem perspektyw. KRS: 0000749202

Instagram

Facebook

E-mail

fundacjasiewcow.pl

Statut Fundacji

Pobierz Plakat

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 11245

PI
Pawel Chyc Magdzin
10 500 zł
 
Paweł Wojnicz
10 000 zł
PW
Mobzilla
5 000 zł
20
2019jedroldominika
5 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
HA
Halima Alowais & Kasia Siuda
2 000 zł
NG
2 000 zł
MW
Mateusz Wyszomirski
1 140 zł
ID
Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie
1 124 zł
PM
Pawel Milski
1 100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 758

 
2500 znaków
 • BA
  Beata Andrzejewska

  Trzymam kciuki, piękna inicjatywa ❤️

  50 zł
 • PZ
  Pizza z Radości

  Z radością dołożymy cegiełkę :)

  1 000 zł
 • ON
  Ola Nowak

  Na laser i jeżyki dla dzieciaków! ❤️

  500 zł
 • SP
  Szkoła Podstawowa w Mogilnie im. Wojska Polskiego

  Piękna inicjatywa, wszyscy uczniowie szkoły śledzili wyprawę na Instagramie Oli Nowak i postanowili zrobić wewnętrzna zbiórkę w szkole!

  250 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia! Trzymam kciuki :)

  50 zł
 • Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 70 zł i więcej
POCZTÓWKA Z KENII

Dla pierwszych 1000 osób, które wpłacą minimum 70 PLN czekają pocztówki. Po dokonaniu wpłaty prześlij potwierdzenie oraz swój pełen adres na: [email protected] Dziękujemy za wsparcie!

rozwiń

wybrano 736 razy (pozostało 264 z 1000)

przewidywana dostawa: 18 stycznia, 2020

Wpłać 150 zł i więcej
MYDŁO Z MLEKA WIELBŁĄDA

Dla pierwszych 200 osób, które wpłacą minimum 150 PLN czekają ręcznie robione mydła z mleka wielbłąda. Mleko wielbłądzie uznawane jest za platynę pustyni. Miejscowi uważają, że pomaga w wielu dolegliwościach m.in. przy problemach z wątrobą, żółtaczką czy cukrzycą. Mydło jest robione przez s. Alicję Kaszczuk oraz jej podopiecznych z Laare w Kenii. Mleko wykorzystane do produkcji pochodzi ze stada siostry. Po dokonaniu wpłaty prześlij potwierdzenie oraz swój pełen adres na: [email protected] Dziękujemy za wsparcie!

rozwiń

wybrano 137 razy (pozostało 63 z 200)

przewidywana dostawa: 31 stycznia, 2020

Wpłać 700 zł i więcej
PAKIET UPOMINKÓW + POCZTÓWKA

Dla pierwszych 50 osób, które wpłacą minimum 700 PLN czeka pakiet upominków przywieziony bezpośrednio z Kenii oraz pocztówka! Po dokonaniu wpłaty prześlij potwierdzenie oraz adres do korespondencji na [email protected] Dziękujemy za wsparcie. 

rozwiń

wybrano 20 razy (pozostało 30 z 50)

przewidywana dostawa: 31 stycznia, 2020

Wpłać 2000 zł i więcej
DYPLOM IMIENNY

Podziękowanie w formie dyplomu imiennego za wsparcie zbiórki, pakiet upominków przywiezionych bezpośrednio z Laare w Kenii. Po dokonaniu wpłaty prześlij potwierdzenie oraz adres do korespondencji na [email protected] Dziękujemy za wsparcie!

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 29 z 30)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2019

Wpłać 10000 zł i więcej
GRAWER + STATUETKA IMIENNA

Podziękowanie w formie graweru imiennego na tablicy wiszącej obok wejścia do ośrodka. Dodatkowo statuetki imiennej za wkład w sukces zbiórki, pakietu upominków przywiezionych bezpośrednio z Laare w Kenii oraz udział w godzinnej video konferencji wspólnie z zarządem Fundacji Siewców. Po dokonaniu wpłaty prześlij potwierdzenie oraz adres do korespondencji na [email protected] Dziękujemy za wsparcie!

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2019

Nasi użytkownicy założyli

750 986 zrzutek

i zebrali

540 250 213 zł

A ty na co dziś zbierasz?