id: 83td98

Małopolski Festiwal Muzyki i Sztuki Pasyjnej „Juxta Crucem"

Małopolski Festiwal Muzyki i Sztuki Pasyjnej „Juxta Crucem"

Nasi użytkownicy założyli 1 169 123 zrzutki i zebrali 1 217 853 391 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Małopolski Festiwal Muzyki i Sztuki Pasyjnej „Juxta Crucem"

Bardzo proszę o wsparcie wyjątkowego wydarzenia jest Juxta Crucem Festival, który odbędzie się będzie na terenie Małopolski w lutym i marcu 2021 roku.

f3e6bd92d05d3593.jpeg

Dlaczego to wydarzenie jest wyjątkowe?

Może zacznę od tego, że od wielu lat śpiewam, jestem wykształconą śpiewaczką. Najbardziej lubię i cenię muzykę związaną Wielkim Postem, która jest piękna, wzruszająca, daje emocjonalnego "kopa". Tak, użyję takich słów. Sztuka pasyjna jest mi nie mniej bliższa. Od wieków artyści prześcigają się tworząc dzieła ukazujące mękę Chrystusa, cierpienie jego matki i najbliższych przyjaciół - pierwszych wyznawców. Dla chrześcijan ten czas, czas Postu, Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy jest najważniejszym w całym roku.

Dlaczego zdecydowałam się na tematykę pasyjną? Może dlatego, że porusza mnie najmocniej, że jest w niej ból i przerażenie. Jest też zapowiedź odrodzenia, pokoju. Dla mnie jako osoby wierzącej,  jest najpiękniejszym i najtrudniejszym czasem w roku.dffbbeeb104527e7.jpeg

Dlaczego proszę o wsparcie?

Wydarzenia odbędą się przede wszystkim w małych miejscowościach Małopolski. Wszystkie koncerty, wykłady, spotkania są bezpłatne. Chciałabym by najpiękniejsze utwory pasyjne i lamentacyjne dotarły, także do osób z małych miejscowości. Marzę o tym, by ludzie z wiosek i małych miasteczek, osoby, które nie stać na drogi bilet i dojazd do dużego miasta mogły skorzystać z dostępu do kultury wysokiej. Wiele razy śpiewałam w małych miejscowościach i to właśnie tam spotykało mnie najcieplejsze przyjęcie. Dwa koncerty odbędą się także w Krakowie, ale jak już wspomniałam wstęp jest wolny. Ludzie, których nie stać na drogi bilet, będą mogli przyjść i posłuchać pięknych utworów za darmo.

n3e774beb1bc81bc.jpegFestiwal jest różnorodny i ma charakter ekumeniczny. Wydarzenia odbędą się w: kościołach rzymsko-katolickich w Grybowie, Krakowie i Tylmanowej, w kościele ewangelicko-augsburskim w Nowym Sączu i w kaplicy ewangelicko-metodystycznej w Krakowie. Poprzez muzykę i sztukę chcemy łączyć, nie dzielić. Koncerty będą okazją by poznać innych chrześcijan, a dla osób niewierzących będą szansą poznania polskiej wielokulturowości.

Podczas Festiwalu zostaną wykonane takie dzieła jak Stabat Mater Giovannie Battisty Pergolesiego, perły lamentacji wielkopostne -  Plankty Polskiej, a także powszechnie znane pieśni pasyjne - zarówno katolickie jak i ewangelickie.

Wystąpią wybitni soliści – Blanka Dembosz-Tondera, Ilona Szczepańska, Oskar Koziołek-Goetz, kameraliści: Kazimierz Pyzik - gambista i Łukasz Laxy- wiolonczelista, a także Orkiestra Kameralna „Sinfonia Nova" pod kierownictwem artystycznym Jakuba Kornakiewicza oraz Kolegium Muzyki Ewangelickiej.

Proszę  wesprzyjcie nas, pomóżcie współtworzyć tak wspaniałe, otarte na wszystkich wydarzenie.

Każdy potrzebuje prawdziwego piękna, dotknięcia i poruszenia jakie daje muzyka i sztuka. Nie znam piękniejszej i mocniejszej w wyrazie sztuki niż dzieła pasyjne.

Dyrektor Artystyczna - Blanka Dembosz-Tondera

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 19

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!