Małopolski Festiwal Muzyki i Sztuki Pasyjnej „Juxta Crucem"
Małopolski Festiwal Muzyki i Sztuki Pasyjnej „Juxta Crucem"
Nasi użytkownicy założyli 1 232 142 zrzutki i zebrali 1 366 258 365 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Małopolski Festiwal Muzyki i Sztuki Pasyjnej „Juxta Crucem"
Bardzo proszę o wsparcie wyjątkowego wydarzenia jest Juxta Crucem Festival, który odbędzie się będzie na terenie Małopolski w lutym i marcu 2021 roku.
Dlaczego to wydarzenie jest wyjątkowe?
Może zacznę od tego, że od wielu lat śpiewam, jestem wykształconą śpiewaczką. Najbardziej lubię i cenię muzykę związaną Wielkim Postem, która jest piękna, wzruszająca, daje emocjonalnego "kopa". Tak, użyję takich słów. Sztuka pasyjna jest mi nie mniej bliższa. Od wieków artyści prześcigają się tworząc dzieła ukazujące mękę Chrystusa, cierpienie jego matki i najbliższych przyjaciół - pierwszych wyznawców. Dla chrześcijan ten czas, czas Postu, Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy jest najważniejszym w całym roku.
Dlaczego zdecydowałam się na tematykę pasyjną? Może dlatego, że porusza mnie najmocniej, że jest w niej ból i przerażenie. Jest też zapowiedź odrodzenia, pokoju. Dla mnie jako osoby wierzącej, jest najpiękniejszym i najtrudniejszym czasem w roku.
Dlaczego proszę o wsparcie?
Wydarzenia odbędą się przede wszystkim w małych miejscowościach Małopolski. Wszystkie koncerty, wykłady, spotkania są bezpłatne. Chciałabym by najpiękniejsze utwory pasyjne i lamentacyjne dotarły, także do osób z małych miejscowości. Marzę o tym, by ludzie z wiosek i małych miasteczek, osoby, które nie stać na drogi bilet i dojazd do dużego miasta mogły skorzystać z dostępu do kultury wysokiej. Wiele razy śpiewałam w małych miejscowościach i to właśnie tam spotykało mnie najcieplejsze przyjęcie. Dwa koncerty odbędą się także w Krakowie, ale jak już wspomniałam wstęp jest wolny. Ludzie, których nie stać na drogi bilet, będą mogli przyjść i posłuchać pięknych utworów za darmo.
Festiwal jest różnorodny i ma charakter ekumeniczny. Wydarzenia odbędą się w: kościołach rzymsko-katolickich w Grybowie, Krakowie i Tylmanowej, w kościele ewangelicko-augsburskim w Nowym Sączu i w kaplicy ewangelicko-metodystycznej w Krakowie. Poprzez muzykę i sztukę chcemy łączyć, nie dzielić. Koncerty będą okazją by poznać innych chrześcijan, a dla osób niewierzących będą szansą poznania polskiej wielokulturowości.
Podczas Festiwalu zostaną wykonane takie dzieła jak Stabat Mater Giovannie Battisty Pergolesiego, perły lamentacji wielkopostne - Plankty Polskiej, a także powszechnie znane pieśni pasyjne - zarówno katolickie jak i ewangelickie.
Wystąpią wybitni soliści – Blanka Dembosz-Tondera, Ilona Szczepańska, Oskar Koziołek-Goetz, kameraliści: Kazimierz Pyzik - gambista i Łukasz Laxy- wiolonczelista, a także Orkiestra Kameralna „Sinfonia Nova" pod kierownictwem artystycznym Jakuba Kornakiewicza oraz Kolegium Muzyki Ewangelickiej.
Proszę wesprzyjcie nas, pomóżcie współtworzyć tak wspaniałe, otarte na wszystkich wydarzenie.
Każdy potrzebuje prawdziwego piękna, dotknięcia i poruszenia jakie daje muzyka i sztuka. Nie znam piękniejszej i mocniejszej w wyrazie sztuki niż dzieła pasyjne.
Dyrektor Artystyczna - Blanka Dembosz-Tondera
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!