id: 8569c5

Reprezentował Polskę. Teraz walczy, by stanąć na nogi

Reprezentował Polskę. Teraz walczy, by stanąć na nogi

Nasi użytkownicy założyli 1 152 324 zrzutki i zebrali 1 197 651 284 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jako dziecko miał niesamowity dryg do piłki nożnej, w której wielu wróżyło mu sukcesy. Piękny, młodzieńczy sen o karierze sportowca przerwała kontuzja. Amputacja, samoakceptacja, uczenie się na nowo wykonywania podstawowych, codziennych czynności - to z dnia na dzień stało się nową codziennością piętnastoletniego wówczas Macieja Kosiorka.


Sport zdążył wyrobić w nim charakter, sprawiając, że mimo trudności szedł przez życie nie oglądając się za siebie. Swoją pracę zawodową związał z pomocą osobom, którym w życiu również nie zawsze szło z przysłowiowej górki, zostając asystentem rodziny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Orzyszu.


Pasji do sportu również nie udało się w nim ugasić, bo gdy w Polsce tworzyła się reprezentacja w amp-futbolu - piłce nożnej osób po amputacjach, z marszu stał się jej głównym ogniwem. Z orzełkiem na piersi rozegrał kilkadziesiąt spotkań, nim kolejna kontuzja sprawiła, że o piłce, tym razem już definitywnie, musiał zapomnieć.


Dziś, obecnie już 42-letni mężczyzna, mąż Natalii i ojciec pięcioletniej Gai, staje u progu nowego rozdziału w swoim życiu. Po 27 latach poruszania się o kulach, ma szansę ponownie stanąć na dwie nogi. Z pomocą przyszedł Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który postanowił dofinansować zakup dedykowanej Maciejowi, specjalistycznej protezy lewej nogi. Koszt jej zakupu to jednak 160 tyś. zł, a maksymalne dofinansowanie PFRON wynosi 100 tyś. zł. Oznacza to, że do spełnienia największego obecnie marzenia, Maciejowi brakuje 60 tyś zł. Kwoty, na którą jego ani jego rodziny obecnie nie stać. Jednocześnie dobrze wie, że druga taka okazja może już się nie powtórzyć i marzenia o poprawie swojego codziennego życia przyjdzie mu odłożyć na kolejne długie lata.


Dlatego wierzymy w Wasze wsparcie. I choć czasu na zebranie potrzebnych środków jest bardzo mało (Maciej musi rozliczyć się z PFRON do 11 kwietnia) wierzymy, że się uda!


Zróbmy to dla Macieja i dla jego córki, której największym marzeniem jest, by jej kochany Tata ponownie stanął na dwie nogi.


-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

Przyjaciele z Orzysza

CXtWHWkYkEDLjknG.jpg


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 381

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków