SłowoTOK - spektakl Teatru SOMA
SłowoTOK - spektakl Teatru SOMA
Nasi użytkownicy założyli 1 234 458 zrzutek i zebrali 1 373 413 276 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
(…)nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka. Przed pupą zaś w ogóle nie ma ucieczki”.
"SłowoTok" to spektakl inspirowany powieścią "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza, który poprzez pantomimę i teatr ruchu przedstawia historię głównego bohatera, trzydziestoletniego Józia, zagubionego w poszukiwaniu własnej tożsamości. Przeplatając elementy absurdu i groteski, aktorzy ukazują wewnętrzne konflikty bohatera oraz jego nieustanną walkę ze społecznymi oczekiwaniami i normami, zamykając go w różnych formach, często dla niego niewygodnych. "SłowoTok" pozwala widzowi zanurzyć się w surrealistycznym świecie Gombrowicza, gdzie granice między rzeczywistością a fantazją stają się coraz bardziej rozmyte. Dzięki językowi pantomimy “słowa w toku” stają się jeszcze bardziej dosadne, ale też dające wiele nowych interpretacji. Jak zatem na pozór dwie nieprzystające do siebie sztuki: sztuka słowa, która jest charakterystyczna dla Gombrowiczowskiego upupionego świata i język pantomimy oraz abstrakcyjne formy teatru ruchu miałyby się spotkać? Tę zagadkę postaramy się rozwikłać już podczas premiery naszego spektaklu!
Czy słowa posiadają najwięcej sensu a może sens leży u podstaw gestów, mimik i ekspresji ciała? Uważa się, że słowami można kłamać, a czy ciałem też? Czy Józio nasz główny bohater poradzi sobie z wyzwaniami, jakie niesie za sobą forma ciała i forma słowa? Co będzie dla niego autentycznym nośnikiem treści? Czy odnajdzie prawdę o sobie w świecie gęby i upupienia? Dowiecie się już niebawem podczas premiery “SłowoTok’u”.
"Przed gębą nie ma ucieczki..! Zawsze bez przerwy szukamy formy i rozkoszujemy się nią lub cierpimy przez nią i przystosowujemy się do niej lub gwałcimy i rozbijamy ją, lub pozwalamy, aby ona nas stwarzała..."
"SłowoTok" to spektakl, który przeniesie Cię w surrealistyczny świat Gombrowicza, gdzie granice między rzeczywistością a fantazją zlewają się w jedno. Przeplatając elementy absurdu i groteski, odsłaniamy wewnętrzne konflikty głównego bohatera, Józia, i jego walkę z normami społecznymi. Czy odnajdzie prawdę o sobie w świecie gęby i upupienia? Przybądź o Wielki na nasz spektakl, aby rozwikłać tę zagadkę razem z nami!
Spektakl jest realizowany przez adeptów rocznego kursu Studia Ruchu SOMA.
reż. Natalia Mazurczak & Patrycja Kozyra
scenografia: Wiktoria Gazda
występują:
Wojtek Klimowicz
Gabi Sadowska
Jakub Jaskuła
Joanna Pietrowicz
Kasia Burzykowska
Lena Białkowska
Magdalena Kłodnicka
Natalia Mazurczak
Patrycja Kozyra
Kiedy?
27 września 2024 r.
godz. 18.00
Gdzie?
w Domu Tramwajarza (sala Amarantowa), na Jeżycach w Poznaniu
Kim jesteśmy?
Teatr SOMA działający pod egidą Fundacji Obszar Działań Twórczych SOMA i Studia Ruchu SOMA to projekt, który zrzesza wielu sympatyków sztuki teatru fizycznego.
Nasz teatr tworzymy od postaw z wielkim zaangażowaniem. Atutem jest przede wszystkim sposób ukazywania świata przedstawionego w sposób pozawerbalny, a więc za pomocą gestu, mimiki i ekspresji cielesnej.
Projekt ten tworzą między innymi mimowie, kuglarze, tancerze oraz aktorzy, co pozwala widzieć sztukę z wielu perspektyw.
Co robimy?
Jako młoda grupa teatralna, tym bardziej, że związana z mało znanym rodzajem sztuki jakim jest pantomima i teatr ruchu, chcemy rozpowszechniać jej piękno w całej Polsce.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!