id: 8577h6

Leczenie bezdomnej umierającej kotki

Leczenie bezdomnej umierającej kotki

Nasi użytkownicy założyli 1 036 764 zrzutki i zebrali 1 106 042 064 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Aktualizacja (sobota): dzięki wszystkim wplatom zawieźliśmy kotkę do całodobowej kliniki w Krakowie. Po dwóch godzinach walki, zakończonej nieudaną reanimacją, kotka zmarła. Z uwagi na to, że wydaliśmy tylko część zebranych środków, bardzo proszę wszystkie osoby, które wzięły udział w zbiórce, o kontakt sms-owy pod numer telefonu: 510878321. Każdej chętnej osobie zwrócimy wpłacone pieniądze. 
Cześć. Z całego serca prosimy o pomoc. 
Trzy dni temu mój partner znalazł w pobliskiej wsi zagłodzoną kotkę. Wszystko wskazywało na to, że przez długie tygodnie nikt nie przejmował się tą chorą umierającą istotą - wyglądała jak żywy szkielet.  Szybka wizyta u weterynarza: dostała kroplówkę i witaminy, a my usłyszeliśmy, że nie przeżyje nocy, ponoć śmierdziała śmiercią...
A jednak całe szczęście przeżyła. Następnego dnia u weterynarza po bardziej szczegółowym badaniu dowiedzieliśmy się, że doszło u niej do ropnego zapalenia sromu, być może w wyniku poronienia lub ropomacicza. Kotka jest zbyt słaba, by pobrać jej krew, jednak wdrożony wczoraj antybiotyk zahamował wyciek ropy. Choć wygląda jakby miała maksymalnie pół roku, okazało się, że ma około trzech lat - nie mogliśmy w to uwierzyć, to takie drobne maleństwo.
Dwa razy dziennie podajemy jej kroplówkę, leki przeciwbólowe, dodatkowo witaminy antybiotyki i probiotyki. Je tylko karmiona przez strzykawke karmą ratunkową - ale je, a to ponoć dobry znak. 
Przez ostatnie trzy dni na jej leczenie wydaliśmy już 400 złotych, a jest to najpewniej dopiero początek. Jeszcze wczoraj była w stanie wyjść ze swojego posłania i wyglądać przez okno balkonowe. Dziś, osłabiona antybiotykiem, już tylko leży. 
Jeśli do poniedziałku nie stanie na nogi, zostaną nam dwa wyjścia: uśpienie lub opłacenie całodobowej kliniki dla zwierząt. 
W domu mamy 4 psy, w tym jedną chorą sunie... Nie byliśmy przygotowani na wydatki, które nadchodzą. Podjęcie decyzji o uśpieniu jej sprawiłoby, że pękło by mi serce. Nie chce decydować się na ten krok. Nie jestem w stanie. Kotka mruczy przy każdym drobnym dotyku, jeszcze wczoraj wieczorem ostatkiem sił wdrapała się na moje kolana. 
Nie sposób opisać, jak ogromnie będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc kotce. Za każdym razem, gdy wchodzę do pokoju, w którym leży, i widzę że wciąż oddycha, czuję ogromną ulgę. Czas nie gra roli - spędzę z nią tyle dni, ile trzeba, by doszła do zdrowia. Aktualnie to moja największa życiowa misja. 
Jeśli ktokolwiek zdecyduje się nam pomóc - bardzo, bardzo dziękujemy. 
Jeśli zajdzie potrzeba, możemy podesłać zdjęcia rachunków od weterynarzy. 
Trzymajcie za nią kciuki. To mała wojowniczka. 
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 22

 
Dane ukryte
50 zł
RI
Koty Rollo i Lalka
50 zł
AM
Agnieszka
70 zł
SK
Stefania
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AE
Aga
50 zł
MK
Monika Korzeniowska
100 zł
JU
Jędrzej Urbański
1 zł
AI
Aga
50 zł
JU
Julka
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków