id: 85c7ej

Uwolnić Stug'a z Miłakówki! - pomóż nam zwyciężyć w walce o odzyskanie wojennych artefaktów dla Muzeum Pancernego w Kłaninie!

Uwolnić Stug'a z Miłakówki! - pomóż nam zwyciężyć w walce o odzyskanie wojennych artefaktów dla Muzeum Pancernego w Kłaninie!

7 851 zł 
z 5 000 zł
157%
zakończona 01.10.2021r
142 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

1 lipca 2021 Policja zabrała z terenu Muzeum Pancernego w Kłaninie części działa szturmowego StuG III. Wannę tego pojazdu wydobyliśmy z rzeki Miłakówki w lipcu 2019 roku. Ekipa Tank Hunter starała się o pozwolenia na uratowanie tego niezwykłego pojazdu ponad dwa lata. Nie było to łatwe. Urzędnicy przyszli zaś na gotowe. W silnej asyście Policji części StuGa oraz cały dach działa szturmowego Jagdpanther został wywieziony do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Naszym zdaniem akcja ta była niepotrzebna, wydobyte przedmioty były w styczniu 2021 skontrolowane przez pracowników Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Akcja wydobycia była prowadzona z zachowaniem koniecznych procedur, z poszanowaniem prawa i pod odpowiednim nadzorem, całość zaś udokumentowana na otwartym kanale na Youtube. Całość materiału historycznego wydobyta z rzeki była przechowywana pod dachem. 17 miesięcy oczekiwała na zainteresowanie ze strony Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Czy po 23 miesiącach konieczny był "nalot" o 6 rano? Zbieramy na ekspercką pomoc prawną by wydobyte przez nas artefakty mogły stać się częścią stałej kolekcji Muzeum Pancernego w Kłaninie. Jeżeli wszystko potoczy się po naszej myśli, placówkę, będącą jedną z największych kolekcji prywatnych w Europie, otworzymy wiosną 2022. Prosimy Was o wsparcie!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 142

AS
Arkadiusz Siewierski Woodhaven
360 zł
EB
Endrju Black
300 zł
PM
Pokorski Marcin
300 zł
DM
Daniel Miraszewski
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
_G
Paweł Gruca
150 zł
JK
Jarosław Kowalski
150 zł
PS
Piotr Skrentny
100 zł
BW
Bartłomiej Wysopal
100 zł
JP
Jarosław Piesczek
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • MS
  Michał Szałkowski

  O historię trzeba dbać i ją przekazywać! Dobra akcja, powodzenia

  10 zł
 • PN
  Paffcio

  Trzymam kciuki !! robicie świetną robotę !!

  20 zł
 • SK
  Sebastian

  Oby jak najszybciej artefakty wróciły tam, gdzie będą spożytkowane najlepiej. Uwielbiam Was, jestem pod wrażeniem waszego zaangażowania i pełnego oddania sprawie. Trzymam mocno kciuki!.

  50 zł
 • BD
  Kajetan Dobrzyński

  Wielki Szacunek za Waszą pracę!

  Pomogę jak mogę, chociaż tak

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia!!

  20 zł

Lokalizacja

84-107

Kłanino, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

754 670 zrzutek

i zebrali

546 215 474 zł

A ty na co dziś zbierasz?